Červen 2010

Šmajda dal své tanečnici na usmířenou psa!

30. června 2010 v 16:09 | blesk.cz |  Z tisku


Miro Šmajda daroval Kataríně Štumpfové na usmířenou štěně Bišonka.

Superstárista Miro Šmajda (21) definitivně zahnal spory, které panovaly mezi ním a tanečnicí z Let´s dance Katarínou Štumpfovou (24). Nyní jí na udobřenou daroval štěně Bišonka, který se běžně prodává i za 5 tisíc.


Spor, který mezi nimi vznikl během Let's Dance, je už zažehnán. Štumpfová se na Šmajdu naštvala, protože bez jejího vědomí vzdal svou účast v taneční soutěži Let´s dance a tím jí zkazil možnost dostat se až do finále. Zpěvák Miro Šmajda tak koupil tanečnici Kataríně Štumpfové na znak jejich přátelství a udobření velmi originální dárek. Živé štěně!

Štěně na usmířenou

Čtyřnohý miláček přišel Šmajdu na nemalý peníz. Ceny kubánských Bišonků se totiž pohybují mezi 3-5 tisíci korun. Katarína dar přijala s velkým nadšením. Svého nového čtyřnohého miláčka si sebou vzala do svého bytu v Bratislavě. Svobodná tanečnice Katarína Štumpfová se slovenským médiím svěřila, že mají s tanečním expartnerem Mirem Šmajdou společné dítě. A to pejska jménem Sexy.

Společné "dítě" jménem Sexy

"Máme společné dítě, a to našeho pejska, kterého mi daroval Miro. Jmenuje se Sexy," řekla Katarína serveru pluska.sk. Proč pojmenovala Katarína pejska právě takto jsme se dozvěděli od jeho napůl také páníčka. "Byla z něho tak nadšená, že ho pojmenovala Sexy, protože je prostě k sežrání a sexy," řekl se smíchem Blesk.cz Šmajda.
"Katarína vždy chtěla pejska, ale bála se sama si ho koupit, tak mě napadlo, že ji ho prostě dám, kydž bude chtít, tak jí ho klidně občas pohlídám. Jsme stále v kontaktu, vše se mezi námi už vyřešilo a žádné spory nemáme," uzavřel mladý zpěvák.

Prázdniny na Skalkách přivítá i Miro Šmajda

29. června 2010 v 15:10 | Novojičínský deník |  Z tisku
Nový Jičín - Velká hvězda poslední Česko - Slovenské Superstar Miro Šmajda, akusticky rockoví Goodfellas a hlavně velká bmx freestyle paráda odstartuje tuto středu na novojičínských Skalkách prázdniny. Připraven je ale i další opravdu zajímavý program.


Miro Šmajda - Superstar
Miro Šmajda - Superstar

Vše začne na novojičínských Skalkách už v 16 hodin, kdy odstartuje Bidolido freestyle bmx závod, od stejné chvíle ale bude na místě probíhat také autogramiáda hlavní Hvězdy odpoledne a finalisty první Česko - Slovenské Superstar Mira Šmajdy. Od čtyř odpoledne se také bude o zábavu starat Sdružení volného času Fokus Nový Jičín. "Akce ale rozhodně není určena jen pro školáky!" připomínají v pozvánce organizátoři. Velké finále Freestyle na bmx přijde na řadu o půl sedmé večer a pak už bude program patřit jen a jen hudbě.

Začátek hudebního bloku bude od 19. hodiny patřit kopřivnické kapele Burnout. "Hrajeme asi melodický punk-rock , některé songy jsou pop-rockové, jiné spíše rockové," popisují se členové kapely na serveru Bandzone. Skupina funguje už pět let a stihla už předskakovat například americké skupině Mattboroff nebo českým rockovým matadorům Turbo.

Po Burnoutech následuje zlatý hřeb večera - vystoupení mladého poprockového talentu Mira Šmajdy, který o sobě dal vědět postupem do finále soutěže Česko - Slovenská Superstar. Podle jeho slov mu po soutěži začalo období dřiny, aby se dále zlepšoval a udržel se v povědomí veřejnosti i po tomto zviditelnění se. Nacvičuje spolu se svojí kapelou, koncertují po celém Československu, chystá se na vlastní koncertní šňůru a pomalu se mu v hlavě rýsuje i návrh na nahrání prvního vlastního CD, kde by rád představil směs rocku a jiných hudebních prvků a stylů. Vydání plánuje na letní období letošního roku.

O závěr večera se postará akustickorocková záležitost Goodfellas. Žižkovsko-karlovarští muzikanti se setkali v Karlových Varech při jammování v parku v létě 2007. Od té doby cestují okouzleni akustickým zvukem po klubech celé ČR, za poslední rok odehráli více než sto koncertů. Mimo jiné doprovodili kapely -123 minut, Fake Tapes, Niceland, či Imodium na jejich unplugged turné. Na podzim 2009 Goodfellas odjeli rozsáhlé turné společně s kapelou Model Bazaar.

Vítání prázdnin začne na novojičínských Skalkách ve středu 30. června v 16 hodin. Koncert Miro Šmajdy se tam uskuteční v osm večer. 

Šmajda si Štumpfovú udobril psíkom

29. června 2010 v 10:33 | pluska.sk |  Z tisku
Spor, ktorý medzi nimi vznikol počas Let's Dance, je zažehnaný. Spevák Miro Šmajda (21) kúpil tanečnici Kataríne Štumpfovej (24) na znak priateľstva a udobrenia originálny darček. Živého psíka! Katarína dar prijala a dnes štvornohý miláčik žije s ňou v jej novom bratislavskom byte.
Slobodná tanečnica Katarína Štumpfová má napriek statusu single istý záväzok voči jednému mužovi, a tým je práve jej tanečný expartner Miro Šmajda. "Máme spoločné dieťa, a to nášho psa, ktorého mi Miro daroval. Volá sa Seksi." Keďže miláčik patrí obom, pravidelne si kvôli nemu telefonujú a informujú sa o Seksim. "Vždy som chcela psíka, ale bála som sa kúpiť si ho sama," dodala .

SEKSI:
Toto je nový miláčik, ktorého jej podaroval Miro Šmajda.

Videa z Opavy

28. června 2010 v 21:04 | terka.bozka |  Videogalerie

Lásce neporučíš! - 1.část

28. června 2010 v 15:03 | Nikys |  FanFiction s Mirem
1. část - Zase od začátku


Sedím v našem autě a koukám se na ubíhající krajinu, která nenávratně mizí někde v dáli za mnou. Setřu si další slzu, co mi právě stekla po tváři, zavřu oči a znovu se vracím do doby, kdy jsem byla tak šťastná. Vzpomínám si na všechny akcičky, co jsme s Alicí (moje nejlepší kamarádka) podnikly. Zase vidím naší rozkvetlou zahradu a babičku, jak spolu očesáváme keře s rybízem, jak mě objímala a utěšovala, když my bylo nejhůř. Vybavují se mi všechny společné chvíle, co jsme spolu prožili. Znovu se mi do očí nahnaly slzy. "No tak, Danny, přece nebudeš pořád brečet. Uvidíš, že si v Praze zvykneš a najdeš si nový kamarády..." mluví na mě mamka. Naši jsou oba pracovně vytížení a tak mě více méně vychovávala babička. Proto jsem jí vždy brala skoro jako druhou mámu. Naši totiž pracují společně v reklamní agentuře, která se rozrostla o pobočku v Praze, které bude táta od pondělka šéfovat. Kvůli tomu se musíme stěhovat a já tak ztratila hned dva lidičky, kteří mi byli blízcí. Mojí babičku, která mě takřka vychovala a nejlepší kamarádku Alici se kterou se známe už od školky. Vlastně jedinej, kdo mi zbyl, je moje roční fenečka Bišónek Linda. Podívám se na přepravní box, ve kterém si spokojeně hoví a hned je mi o něco líp.

V Praze dostal taťka služební byt, takže už žádná zahrádka, okolo jsou jen betonové zdi. Připadám si jak v kleci. Brno je taky město, ale my bydleli v rodinném domku kousek od Brna, takže téměř na vsi, a to mi teď moc chybí. Mé první kroky vedou do mého nového pokoje. Je menší než ten v Brně. Podívám se z okna a jediné co vidím jsou vysoké zdi protějších domů, dřív jsem měla z okna výhled přímo do naší kvetoucí zahrady. Položím tašky na zem, vezmu Lindu a řeknu našim, že jí jdu vyvenčit, to zabírá vždycky. Potřebuji prostě vypadnout a provětrat si hlavu.

Po asi desetiminutové chůzi si všimnu naproti parčíku. Neváhám a i s Lindou tam zamířím. Je krásný a větší než se mi zdálo, sednu si na lavičku a Lindě odepnu vodítko, aby se mohla proběhnout. Potom se už jen opřu, zavřu oči a nechám se unášet zvuky parku.
Najednou mě vyruší štěkot, to je přeci Linda, trhnu sebou a otevřu oči. Vidím kluka, který drží v ruce kelímek, asi s pivem, a Lindu, která mu skočila na nohu. Kluk se lekl a obsah kelímku skončil na jeho tričku. "Lindo !!!!" zavolala jsem na ní, ale ona absolutně nereagovala, kluk se k ní sehnul a začal jí hladit. Šla jsem směrem k němu a cítila se čím dál trapněji. "Ahoj..." promluvila jsem na něj s hlavou skloněnou k zemi. "Promiň, já nevím co to do ní vjelo, takhle ještě nikdy nevyváděla. Neboj, to tričko ti samozřejmě vyperu..." "Nie je za čo sa ospravedlňovať, to je v pohode a s tým trikom si nerob ťažkú hlavu, doma ho hodím do automatky a tá si sním už poradia." domluví, udělá ještě jeden krok směrem ke mně a dvěma prsty mě jemně uchopí za bradu a zvedne mi hlavu, takže se dívám přímo na něj a on na mě. "Vieš, že máš krásne oči? Je škoda klopit je k zemi..." řekne mi a usměje se na mě. Teprve teď jsem se začala soustředit na to, jak je nádhernej. Jeho delší blond vlasy, ve kterých měl uvázaný šátek, mu padaly kaskádovitě do obličeje. Všimla jsem si jeho hlubokých hnědozelených očí, ve kterých se mu třpytily zvláštní jiskřičky. "Ako sa vôbec voláš?" vyruší mě z mé letargie. "Daniela Průchová, ale všichni mi říkají Danny..." "Ja som Miro Šmajda..." Představí se a políbí mě na tvář. "Jo a tohle je Linda..." ukážu na mého psa. Najednou si všimnu zvláštního smutku v Mirových očích. "Stalo se něco?" zeptám se. "Nie nič, to je v poriadku. Len, vieš, spomenul som si na svoju fenku, ktorá pred rokom umrela. Taky sa volala Linda..." domluvil a oči se mu leskly. "Promiň, to jsem nechtěla, je mi to líto..." "To je v poriadku..." Usměje se na mě a otře si zvlhlé oči. "Máš krásneho psíka..." dodá a já si všimnu, že se mu do očí vrací ty zvláštní jiskřičky. "A co to tričko?" zeptám se znovu. "Tak vieš čo? Ja si to od teba vyberiem inak..." řekne mi Miro. "A jak?" "No, začnem zajtra, okolo druhej tu, platí...?" mrkne na mě lišácky Miro. "Teraz už musím ísť..." usměje se na mě omluvně a já jen stojím a koukám, jak se vzdaluje, až není vidět vůbec.

Celou cestu domů se mi to všechno honí hlavou. Doma mi mamka hned vynadá, kde jsem tak dlouho a kdo jako bude za mne vybalovat. Radši mlčím a odeberu se do svého pokoje. Ještě se mi nechce spát, tak otevřu krabici s časopisy, a to co uvidím na obálce hned prvního z nich mi dokonale vyrazí dech…

Šmajda neudržel slzy

26. června 2010 v 19:02 | www.profutbal.sk |  Z tisku
"Musím sa priznať, že po tom zápase som plakal od radosti, bolo to veľmi emotívne a chalani odviedli úžasnú prácu," povedal nám Miro Šmajda, ktorému je ľúto aféry trénera Weissa s novinármi. "Tá kauza bola celkom zbytočná. Mali by sa všetci zaoberať futbalom a nie riešiť kraviny." A ako vidí hviezda Superstar šance našich proti Holandsku? "Toto mužstvo som zbožňoval ešte za starých čias, tak teraz dúfam, že ich budeme zbožňovať všetci ako ďalší tím, cez ktorý Slovensko prešlo!"


7.8. - Letní HEIpark CUP 2010 - Tošovice (Odry)

23. června 2010 v 7:48 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Proběhlé akce

7.8. - Letní HEIpark CUP 2010 - Tošovice (Odry)
Kde: Tošovice, Odry
Čas: 18:00 hod., před koncertem proběhne autogramiáda
VSTUP: ZDARMA :-)
Info: Po vydařeném zimním HEIpark CUPu připravujeme letní víkend plný zábavy a sportu. MIRO ŠMAJDA s kapelou okoření sobotní večer parádní hudební show a představí několik nových skladeb. Jeho koncert bude vrcholem sobotního večera.
Je tady další víkend plný zábavy a sportu, během kterého si na své přijdou jak příznivci jízdy na horkých kolech, tak rodiny s dětmi anebo fanoušci MIRO ŚMAJDY. Letní HEIpark CUP 2010 nabídne závody na nově vybudovaných cyklistických tratích CROSS COUNTRY, odpolední HEIpark HRY a koncert Miro Šmajdy s kapelou.
sobota 7. srpna 2010
  • cross country závody
  • odpolední HEIpark HRY
  • koncert MIRO ŚMAJDY s kapelou
  • večerní párty
Navždy s tebou - ZÁVĚREČNÁ 16. část

22. června 2010 v 22:08 | Nikys |  FanFiction s Mirem

Ahojte lidi toto je sice závěr povídky, ale už pracuji na nové tak se těšte vaše Nikys :-)

16. část - Navždy s tebou!

Ráno se probouzím vedle Mira, teď už svého muže. Prohlížím si svůj prstýnek a pořád nemohu věřit tomu, že jsem vdaná paní…

O osm měsíců později…

Tak je to už měsíc, co nám soud definitivně svěřil do péče Adélku, takže teď už mi ke štěstí opravdu nic nechybí. Sedím na pohovce a přes těhotenské bříško se nemůžu téměř hýbat. Mirko na mě kouká a tajemně se usmívá. "Co je na mě tak směšného, miláčku?" zeptám se a přitom nahodím smutný výraz. "Nič, len sa pozerám ako ti to pristane..." "Jen nepovídej, jsem hnusná tlustá koule, která už tě nepřitahuje jako dřív." "Čo to rozprávaš zlatko, ty ma budeš priťahovať stále, pretože ťa milujem a to bruško ti hrozne moc pristane, naozaj ver mi..." Usměje se na mě Miro, obejme mě a já vím, že mě opravdu miluje.

S blížícím se datem porodu jsem opravdu stále nervóznější. Bojím se porodu a zároveň se těším, že to budu mít už za sebou. Miro mi slíbil, že bude u porodu se mnou a nehne se ode mne na krok. Jen tak ležíme vedle sebe a povídáme si, vydržíme to skoro až do rána. Pak oba usneme, ale kolem šesté ráno mě probudí hrozné bolesti.

Nejdřív jsem si myslela, že to přejde, ale po chvíli byly bolesti ještě více nesnesitelné. "Miro, ,,au'', asi rodím..." řeknu najednou. "Miláčik, to bude v poriadku, neboj sa. Teraz ti vezmem tašku a idem naštartovať auto, zachvilu som tu pre teba späť." Řekne mi Miro a opravdu je za chvilku zpět. Opatrně se zvednu, Miro mě podepře a vede k autu. "Miro...", vykřiknu najednou, ,,mě praskla voda!" Miro na nic nečeká, posadí mě do auta a jedeme. "Já už to nevydržím, to bolí!!!" křičím na Mira. Najednou Miro zastaví. "Co se děje?" zeptám se vyděšeně. "Pred nami je kolóna áut. Je tu plno snehu, ale neboj, dobre to dopadne, volám sanitku..." řekne mi Miro a bere do ruky mobil. Za chvilku se přesune ke mne dozadu a zabalí mě do deky. "Miláčik, všetko bude v poriadku..." chlácholí mě Miro. "Mirko, já mám pocit, že miminko se dere na svět..." řeknu vyděšeně Mirovi. Ten se podívá a kývne. "Miláčik, je to tak, začína byť vidieť hlavička..." Miro znovu volá na záchranku, tam mu řeknou, že sanitka už je na cestě a radí mu, co má dělat. Následující chvíle si pamatuji jako ze snu. Slyším jen Mira jak mi neustále opakuje "Miláčik tlač...." Zanedlouho potom už vnímám jen pláč děťátka a Mirův nadšený hlas. "Je to chlapček...! Máme chlapčeka, miláčik!!!" Mirko si sundá bundu a malé do ní zabalí a položí mi ho do náručí, je překrásnej. Oči, pusinka i nosík - celý Mirko, dokonce už má i pár blonďatých vlásků. "Ďakujem ti miláčik za to, že si mi dala ten najkrajší darček..." šeptá mi Mirko do ucha a neubrání se slzy dojetí. "Ako sa bude menovať...?" zeptá se najednou Mirko. Usměji se na něj, podívám se mu do těch jeho šťastných očí a řeknu: "Přece Miro...". To už mě Mirko začne jemně líbat na rty. Najednou nás, ale přeruší sanitka.

Když se vzbudím, ležím už v porodnici. Malé leží v postýlce, která je hned vedle mě, ale Miro tu není. Rozhlížím se a jsem tu opravdu jen s malým Mirečkem. Otočím se k němu a koukám, jak sladce spinká. Najednou mě vyruší zvuk otevírajících se dveří. Do pokoje vstoupí Miro i s Adélkou, která mi hned padne kolem krku a chce vidět mimi. Opatrně malého vyndám z postýlky a ukážu ho Adélce. Mirko na nás kouká a je mu na očích vidět, že září štěstím. Pak se ke mne ohne, políbí mě a podá mi kytici, kterou celou tu dobu schovával za zády.

"Lúbím ťa Miška a chcem byť navždy s tebou a s nimi..." kývne směrem k Adélce a Mirečkovi. "Taky tě miluji a moc..." dodám.

I když to v životě nechodí jako v pohádce, tak teď mám pocit, jako bych v ní byla a za všechno vděčím jemu.

Jedno vím jistě už teď, že s Mirem chci být navždy a vím, že to tak i bude…

Navždy s tebou - 15. část

22. června 2010 v 22:05 | Nikys |  FanFiction s Mirem
15. část - Paní Šmajdová

Tak dnes se vdávám... projede mi hlavou, jen co se probudím. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že za pár hodin budu zrovna já paní Šmajdová. Sen tisíců děvčat se splnil zrovna mě a musím říct, že jsem konečně opravdu šťastná. Ne proto, že si beru toho slavného Šmajdu, ale proto, že si beru toho nejúžasnějšího a nejhodnějšího kluka na světě, kterého miluji a který miluje mě.

Přípravy jsou v plném proudu, ale Miro se pořád tváří nějak tajemně, a to mě docela znervózňuje. Potom, co obléknu a učešu Adélku, vrhnu se na sama sebe. Když jsem hotová, vyjdu z koupelny a zjišťuji, že Miro ani Adélka tu nejsou. Najednou si všimnu vzkazu na stole. Choď von. Obuji si tedy střevíce a vyjdu před dům, kde můj zrak padne na přistavenou limuzínu. To už ke mně přijde řidič a řekne mi, abych se posadila. Po chvilce, když se vzpamatuji, tak nastoupím. Chci se dívat ven, ale zjišťuji, že skla jsou neprůhledná. Kam to jedeme a co to má celé znamenat?...je jediná otázka, co se mi honí hlavou. Po necelé hodině jízdy se mi dostane odpověď. Auto se zastaví, řidič vystoupí a otvírá mi dveře. Když si mé oči zvyknou na sluneční paprsky a já se rozhlédnu okolo sebe, nemohu věřit vlastním očím. Právě stojím na nádvoří zámku Hluboká a kočí mě pobízí, abych nastoupila do přistaveného kočáru ozdobeného bílými stuhami, ve kterém byl zapřáhnutý párek běloušů. Ještě mimo jsem nastoupila do kočáru. Kočí práskl bičem a koně se dali do pohybu.

Vjížděli jsme do nádherného zámeckého parku a já si zase připadala jako ta malá holčička, která o tomhle před lety jenom snila. Jenomže teď se mé sny začaly měnit ve skutečnost. Přijížděli jsme doprostřed parku, kde už čekali hosté, oddávající a můj Miro. Najednou jsem cítila, jak mi po tvářích stékají slzy. Slzy dojetí a štěstí. Mirovi to ohromě sluší, má bílé kalhoty a bílou košili. Přistoupí ke mne a pomáhá mi z kočáru. Pak za zvuku svatebního pochodu dojdeme před oltář a oddávající začne s proslovem. Vnímám každé jeho slovo a přitom se každou chvilku koukám na Mirka a říkám si, jaký mám štěstí, že ho mám…

"Váženi snoubenci, rodiče a hosté, dovolte mi, abych Vás svým jménem přivítal v tento slavnostní den na zámku Hluboká. Sešli jsme se zde proto, že tito dva mladí lidé se rozhodli spojit své životy navždy. Ve vašem životě nastanou okamžiky, kdy se budete společně radovat a těšit ze svých dětí, ale nastanou i chvíle starostí a smutku, které snáze překonáte, protože na to nebudete už nikdy sami. Ano, otvírá se před vámi nový život a je jen na vás, jaký bude. Nikdy však nezapomínejte na ty, co vám dali život, na ty jež vás vychovali..."

Při těchto slovech mi začaly po tváři téct slzy, znovu jsem si vzpomněla na svého milovaného tátu a mamku, oba se těšili, až mě uvidí ve svatebním. Tolik mi pořád chybí…

"Ano, to oni byli u toho, když jste zvládli první krůčky, oni se o vás báli, když jste byli nemocní a teď přichází ta chvíle, kdy jste na řadě vy, aby jste se starali, nejen o své rodiče, ale i o děti, které budete mít, věnujte jim stejnou lásku jako věnovali vaši rodiče vám. Nyní přistupme k samotnému aktu. Pane Miroslave Šmajdo, berete si zde přítomnou slečnu Michaelu Svátkovou dobrovolně za manželku a slibujete, že s ní budete sdílet dobré i zlé?"

,,Áno''. Řekne Mirko a usměje se na mne.

"Nyní se táži vás, slečno Michaelo Svátková, berete si zde přítomného pana Miroslava Šmajdu dobrovolně za manžela a slibujete, že s ním budete sdílet dobré i zlé?"

Podívám se na Mirka (ten jeho pohled je fakt neskutečný) a pak neskutečně šťastná odpovím ,,Ano''.

Poté si vyměníme prstýnky a dáme první manželské políbení. Jako už z dálky slyším poslední slova oddávajícího.

,,Prohlašuji Vaše manželství za uzavřené''

Potom následovaly gratulace od svatebčanů a focení. Fotili jsme se před nádhernou fontánkou, ze které v pramínkách tryskala voda. Uvědomila jsem si jednu důležitou věc...že teď jsem opravdu šťastná…

17.7. - Fun Radio Dohoda - Banská Bystrica

22. června 2010 v 17:54 | http://mirosmajda.wgz.cz/ |  Proběhlé akce
17.7. - Fun Radio Dohoda - Banská Bystrica
Kde: plážové koupaliště, Banská Bystrica
Čas: od 12:00 hod.
Info: Prichádza najväčší letný žúr: FUN RADIO vám hrá a vy sa zabávate. DOHODA?

Párty plná skvelej zábavy, najlepšej hudby a fun súťaží o skvelé ceny...možete sa tešiť na obľúbených moderátorov Fun Radia, zabávať vás v Bystrici budú: Borra, Miro Šmajda, No Name, Chinaski, Hudba z Marsu, Zuzana Smatanová, Desmod, Polemic, Richard Muller, Tina a Rytmus.
Od polnoci Open-air diskotéka Cafe del Fun so slovenskou DJ-skou jednotkou Milanom Lieskovským

Viac informácií na www.funradio.sk
Vstupné: 8,90 Eur


Inbox - Miro Šmajda

21. června 2010 v 16:32 | tv.óčko |  Videogalerie

Navždy s tebou - 14. část

21. června 2010 v 9:26 | Nikys |  FanFiction s Mirem
14. část - Tajemství

Druhý den ve tři hodiny už jsme byli na cestě domů. Ještě jsme zajeli vyzvednout ty prstýnky a pak už jsme jeli rovnou na Prahu.

"Miláčik..." řekne Miro, když zastaví před domem. "Musím si ísť ešte niečo zariadiť, tak tu moc niezlobte, za hodinku som späť." "A co musíš právě teď tak nutně zařizovat?" "Nechaj sa prekvapiť a neboj sa, dozvieš sa to, ale až príde tá správna chvíľa." řekne mi Mirko a tváří se přitom dost tajemně. "Ty tajnůstkáři..." udělám na něj uražený obličej a otočím se k němu zády. Mirko si mě otočí k sobě, políbí mě na tvář a podá mi Adélku. Vrátí se zpět do auta, stáhne okýnko, nahodí ten svůj neodolatelný úsměv a dodá: "Lúbím ťa." Věnuji mu krátký pohled a jdu i s Adélkou domů. Ať si chlapec nemyslí, že mu všechno projde, hihi.

Vykoupu Adélku a jelikož je z cesty dost unavená, uložím jí do postýlky. Potom jdu do sprchy a užívám si proud horké vody, který dopadá na mé tělo. Jen tak zabalená do osušky se přemístím do obýváku, usadím se do sedačky, zapnu si televizi a hlas ztlumím téměř na maximum. Najednou mě něco šimrá na krku a slyším Mirův hlas jako by se přibližoval blíž a blíž. Otevřu oči a nechápavě koukám okolo sebe. "No konečne, spala jsi ako Šípková Ruženka..." směje se na mne Mirko. "Kolik je vůbec hodin?" kouknu na Mira. "Bude deväť..." odpoví mi a pořád se usmívá. "Jak už tu jsi dlouho?" "Asi dve hodiny." "Proč si mě nevzbudil dřív? A vůbec...s tajnůstkáři se nebavím..." řeknu mu a otočím se k němu zády. "Ako myslíš..." řekne ještě Miro a odejde. Ty jo, on fakt odešel...najednou jsem měla pocit, že jsem to asi přehnala, ale to už se Miro vracel a položil přede mne na stůl zapečené brambory. Vonělo to fakt bezvadně. "Tak čo, ešte sa so mnou nehodláš baviť?" "No, když mi povíš, co si musel tak nutně zařizovat?" zkouším to na něj znovu. "Miláčik, všetko sa dozvieš až príde ten pravý čas a už ma nepřemlouvej, rovnako zo mňa nič nedostaneš." "No, tak jo, tak si vyhrál, už se nebudu ptát." "Ty sa na mňa zlobíš?". Usměji se na něj a chytnu ho kolem krku. "Na tebe se nedá zlobit" řeknu a moje rty hned nato vyhledají ty jeho. Jeho polibky jsou opravdu neskutečné. Vášnivé a něžné navzájem.

"Mali by sme ísť jesť, ako to bude studený." řekne po chvíli Mirko. "Hm, vypadá to úžasně" řeknu a ochutnám. "A ještě lépe to chutná..." pochválím Mirovo kuchařské umění. Mirko se na mě usměje a dodá: Tiež som to varil z lásky zlatko...."

Po večeři jsme společně umyli nádobí a jelikož jsme byli oba dost unavení, šupli jsme do postele. Ráno jsem napsala Mirovi vzkaz, že jsem šla do města a vyrazila jsem. Termín svatby se blíží a já potřebuji nějaké šaty. Zamířila jsem do půjčovny, jelikož mi přijde dost nelogické si šaty kupovat, když je budu mít na sobě jeden den. Docela mám i představu. Chtěla bych korzetové se splývavým spodkem. Hlavně žádné obruče, to si pak připadám jako v krabici. Mají tu docela výběr a mě padnou do oka zrovna takové jednoduché jako si představuji a když se do nich nasoukám, musím uznat, že sedí perfektně. Spokojená i s půjčenými šaty jsem zašla do obuvi, koupila jsem si stříbrné páskové střevíčky s jehlovými podpatky. Pak ještě nějaký šperky a taky jsem koupila rozkošný šatičky pro Adélku. A konečně jsem se vydala domů. Když jsem viděla Mirka, jak se Adélce věnuje byla jsem úplně naměkko a hlavou mi tak proběhlo- bude to skvělej táta...

"Ahojky vy dva, tak jak jste to tu beze mne zvládali, co?" zeptám se Mira. "Zvládli sme to, ale moc si nám chýbala. Stýskalo sa nám." "Neříkej, že bych ti zas až tak chyběla?" zeptám se Mira jen tak na oko laškovně. "Tak ty mi neveríš? Chceš ukázať ako veľmi si mi chýbala?"
Než stačím cokoli dalšího říct, Mirko mě chytne a začne mě vášnivě líbat. "Už mi veríš?" zeptá se, když mě přestane líbat. "No...trošíčku..." usměji se na něj. Mirko neváhá a začne mě líbat znovu. "Už ti věřím, ale klidně mě můžeš líbat dál..." řeknu, usměji se na něho a znovu se přisaji na jeho rty, ale ne na dlouho, jelikož si naší pozornost vynutila Adélka a tak jsme se začali věnovat jí. Byla to opravdu švanda pozorovat Adélku, jak zajela těma svýma malýma ručičkama do Mirova pečlivě vystylingovaného hára a udělala mu vlastní hair styling. "No vidíš, ty si upravuješ vlasy půl hodiny a Adélka, holka jedna šikovná, ti vytvořila účes během pár sekund." "Ty jedna potvorko, ty sa budeš ešte smiať, jo. No počkaj to ti nedaruju...!" řekne Miro a začne mě lechtat jelikož ví , že jsem hrozně lechtivá…


Ťahákom Novafestu bude Miro Šmajda

19. června 2010 v 15:27 | povazska.sme.sk |  Z tisku

Ťahákom Novafestu bude Miro Šmajda - obrázek
Koniec júna už tradične patrí Novafestu. Návštevníkov vždy čakajú zaujímavé skupiny. Môže sa na tešiť aj tento rok?Organizátori pripravili novodubnický festival na 26. júna v letnom amfiteátri od 16.30 h. Ako však hneď poznamenali, veria, že bude s týmto dátumom súhlasiť aj počasie, ktoré ich viackrát sklamalo.
Ťahákom tohto ročníka bude Miro Šmajda, ktorého v Česko-slovenskej SuperStar dokázal poraziť iba Martin Chodúr. "Pozvali sme aj ďalšie známe skupiny. Veríme, že divákov nepoteší len Miro, ale napríklad aj novodubnická skupina Matka Guráž, ktorá bude priamo na koncertnej show krstiť nové CD Zase dobrý album. Jeho krstným otcom bude Števo Dvorský," prezrádza čo-to Martina Kacinová z mestského úradu.
Na festivale sa pravidelne predstavujú skupiny aj z blízkeho okolia. Výnimkou nie je ani Novafest 2010. V podstate všetky kapely sú z nášho regiónu, s výnimkou U.K.N.D. z Nitry.
Festival má charitatívny charakter. Výťažok zo vstupeniek organizátori venujú Združeniu na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím.


Naj Košičan V hre sú aj Rezeš, Mojsejová, či Šmajda

19. června 2010 v 9:22 | korzár.sk |  Z tisku


Alexander Bárta alebo Svätá Alžbeta Uhorská? Sándor Márai alebo Ander z Košíc? Jeden z nich, no možno aj ktosi úplne iný sa čoskoro stane Naj Košičanom všetkých dôb.

KOŠICE. V netradičnej ankete je vďaka obyvateľom mesta zastúpené množstvo zaujímavých ľudí. Pridávať nové tipy je už nemožné, no do konca júna si ešte Košičania môžu zvoliť z predložených návrhov svoju top osobnosť mesta. Nominovať mohli ľudí, ktorí podľa nich niečo pre Košice znamenali, alebo znamenajú.

Medzi nominovanými sú Rezeš i Matuška

"Anketa sa zatiaľ nestretla až s takým úspechom, aký malo 7 divov Košíc, keď ľudia hlasovali oveľa intenzívnejšie. Len ťažko sa totiž dá porovnávať napríklad herec Alexander Bárta s patrónkou mesta Svätou Alžbetou Uhorskou," naznačil iniciátor ankety Milan Kolcun, ktorý by dal na prvú priečku najradšej Sándora Máraiho. "Hoci už neskôr nežil v Košiciach, všade naše mesto ospevoval. Dodnes nás propaguje v štyridsiatich jazykoch."

Medzi nominovanými nájdete aj Waldemara Matušku, Mira Šmajdu i Štefana Margitu, Júliusa Jakobyho i Antona Jasuscha, ale aj Júliusa Rezeša či Noru a Braňa Mojsejovcov.

Výsledky ankety Naj Košičan/ka všetkých dôb prvýkrát oznámia sprievodcovia Potuliek na potulke 3. a 4. júla. Slávnostne bude vyhlásených sedem najúspešnejších.

Hlasovanie ešte vždy prebieha na www.potulka.sk, prípadne môžete svoj názor vyjadriť osobne či poštou na adresu Mestského informačného centra na Hlavnej 2 v OD Dargov.18.6.2010 Miro na tv óčko

17. června 2010 v 22:55
v 17:00 hodin
rozhovory, reportáže

inbox - rozhovory, reportáže

Marpo, Richard Müller a Miro Šmajda v reportážích Óčka (premiéra)

17.6. - Inbox - TV Óčko

16. června 2010 v 21:41 | http://mirosmajda.wgz.cz/ |  Proběhlé akce
http://ocko.idnes.cz/program.asp?r=oc_servis&c=A050831_211346_oc_servis_dk&idPorad=295&idPorad=466

17.6. - Inbox - TV Óčko

Kde: relace Inbox, TV Óčko

Čas: 17:00 hod.

Info: Poskytla Luciinetska: Ve ctvrtecnim Inboxu special uvidite zaznam z festivalu Votvirak. Natacelo se v sobotu a Tereza Tobiasova odchytla k rozhovoru: Terezu Cernochovou, Janka Ledeckeho, Miro Smajdu, Tomase Kluse a sk. Pio Squad. Zaciname v 17:00 hodin na Ocku.