Srpen 2010


Miro a četba...? :-)

31. srpna 2010 v 16:37 | Miro a četba...? :-) - obrázek Za oskenovaný článek moc děkuji Vierce Ševčíkové Zdroj: Telemagazín |  Z tisku
http://mirosmajda.wgz.cz/image/16698702

Škandál na Mužovi roka: Šmajda ukázal penis v ponožke!

31. srpna 2010 v 14:10 | http://www.cas.sk |  Z tisku

Tohtoročné finále súťaže Muž roka, ktorá sa v piatok konala v Náchode, poznamenalo niekoľko škandálov. V pamäti určite ostane nezvyčajné vystúpenie Mira Šmajdu (21).O najväčší šok sa práve
postaral finalista Česko
Slovenskej SuperStar. Po svojom vystúpení priamo na pódiu ukázal prirodzenie svojho basgitaristu. Ten mal
na sebe sukňu, pod ktorou skrýval penis v ponožke. Rocker Šmajda rozhodne
ukázal čo znamená slovíčko hard v slove
hardrock.
Miro Šmajda nadvihol sukňu svojmu basgitaristovi. Ten mal pod ňou iba ponožku na penise!
Novým víťazom súťaže
sa počas víkendu stal projektový manažér
z Břeclavi Jan Hájek (29).

Skandály na Muži roku: Šmajda ukázal penis baskytaristy v ponožce

31. srpna 2010 v 13:57 | www.blesk.cz |  Z tisku
Miro Šmajda zvedl svému kolegovi sukni před celým sálem

Ponožtička

O největší šok se ale postaral Miro Šmajda, stříbrná česko-slovenská superstar. Po svém vystoupení přímo na pódiu ukázal, že jeho baskytarista pod sukní, která je součástí koncertního kostýmu, nenosí nic víc než ponožtičku na penisu.


Miro Šmajda

27. 8. 2010 - soutěž Muž roku v Náchodě

31. srpna 2010 v 13:52 | http://forum.miro-fans.cz/ |  Fotogalerie

David Novotný (vľavo) a Miro Šmajda
Organizátor súťaže Muž roka David Novotný (vľavo) a spevák Miro Šmajda.Miro Šmajda
Miro Šmajda a Roman Birkuš


Miro Šmajda
Rosemaid

Miro Šmajda
Spevák Miro Šmajda sa srdečne zvítaval so sexi brunetkou.


Muž roku 2010 - Miro Šmajda
Muž roku 2010 - Miro Šmajda

Muž roku 2010 - Miro Šmajda a pořadatel Muže roku David Novotný
Muž roku 2010 - Miro Šmajda a pořadatel Muže roku David Novotný

Aj letné zaľúbenie má budúcnosť

30. srpna 2010 v 16:13 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Z tisku


Aj letné zaľúbenie má budúcnosť - obrázek
Vďaka letnému teplu, slnku, uvoľneniu a hormónom vo vzduchu sme všetci akísi prístupnejší ľahkým letným vzplanutiam. Svoju skúsenosť s nimi majú aj známe celebrity, ktoré v minulosti tiež neodolali krátkemu flirtu.

Kedy si ma láska už nájde?

Možno v textoch svojich piesní spieva Miro Šmajda aj o svojej prvej letnej láske. "Mal som trinásť rokov a bola veľmi krásna. Bozkávali sme sa v daždi, čo bol môj vôbec prvý bozk a rád na to spomínam," s troškou nostalgie hovorí mladý spevák. Leto je podľa neho tým pravým obdobím pre lásku, všade je pohoda, slnko, ľudia sú k sebe milší, a to môže uvoľniť pocity a túžby, ktoré sa inokedy potláčajú. Zároveň verí, že vzťah v lete nemusí byť len krátkodobá záležitosť a môže vydržať aj dlhšie. Čas pátrať po láske však spevák nemá, lebo celé leto strávi s kapelou prípravou nového albumu, ktorý vyjde v septembri. "Človek nikdy nevie, kedy mu tá svetluška cvrkne do nosa a prežiari mu život," hovorí s úsmevom, "dám vám presnú adresu, nech si ma tá láska už nájde?" Ak by ste mali záujem pomôcť mu, jeho vysnívaná partnerka by mala byť taká ako on - originálna, charizmatická, usmiata a pozitívne mysliaca.


Zdroj: zenskyweb.sk

Reportáž ze Street party

29. srpna 2010 v 20:25 | Nikys |  Nikys na blogu
V sobotu 28.8.2010 se v Praze v 16:00 v prostorách Metropole Zličín v rámci Street party   konal jeden z mnoha koncertů Mira Šmajdy a jeho kapely Rosemaid. Hned od začátku jsem věděla, že tuto akci si s mamkou nemůžeme nechat ujít, protože to je jedna akce z mnoha blízko mého bydliště malé vesničky Tichonice (http://www.tichonice..cz). Hned na začátku se ale vyskytl problém a tím byla doprava, i když to máme do Prahy jen 50 km. Šlo více méně o to, že to v Praze ani já ani mamka neznáme. Nakonec se problém vyřešil, když se mi nabídla moje skvělá kamarádka Nikola, která se obětovala přestože není fanynkou Mira ani Rosemaid (tímto jí znovu moc děkuji J).
I když koncert sledovala z povzdálí zkonstatovala, že Miro zpívá fakt dobře =).

Vyrazili jsme už v 7:00 hodin ráno, táta nás dovezl do Budy, kde jsme se setkali s Nikčou a dopravili jsme se do Lokte u Čechtic odkud
nám asi po pěti minutách jel autobus (mimochodem byl kupodivu celkem pohodlnej) na Prahu. Po cirka hodince
jsme dorazili na Roztyly ( Po třinácti letech jsem opět navštívila Prahu :D:D:D:D). Jelikož bylo teprve
9:00 rozhodli jsme se, že se vydáme nejprve na Chodov, kde jsme si ve zdejším obchodním centru dali malou svačinku a poté jsme prošli obchůdky, které se zde nacházeli. Moc jsme se nechtěli tahat s taškami
jsem si akorát koupila tričko a Nikča náušnice. Po obědě jsme vyrazili opět na metro směr Zličín. Cesta metrem ubíhala celkem rychle. Takže se před námi za necelou třičtvrtě hodinu rozprostřela Metropole Zličín.

Bylo něco málo kolem jedný a cmukiny už postávali u pódia. My jsme se rozdělili, Nikča
tu měla spicha s kámošem a mi jsme se s mamkou vydali hledat wc, když jsme ho konečně objevili zjistili jsme, že je mimo provoz. To už nám docházelo proč venku naváželi Toi Toi záchodky J.

Asi ve 13:15 jsme šli před pódium, které se pomalu připravovalo na tu velkou událost. Pro Mira se mi to pódium zdálo poněkud malé. Okolo pódia začali dávat zábrany což si myslím je určitě lepší, protože díky tomu nedošlo k žádné technické závadě ani újmě členů Rosemaid :D. Něco málo před druhou (nevím přesně jelikož jsem neměla až tak přesný pojem o čase) Jsem si u vchodu číslo dva všimla kluků z kapely. Neváhala jsem ani chvilku a hned jsem se s nimi běžela pozdravit. Romčovi
jsem ještě dodatečně popřála k narozkám. Kluci si pak šli připravovat nástroje tak jsem se vrátila zpět k mamce před podium. Po chvilce dorazil i střapáč, kterého jsem zaregistrovala přes sklo uvnitř centra.

Vydala jsem se pozdravit i jeho. Už z dálky jsem si všimla jeho tradičního úsměvu od ucha k uchu. I když nic neříkal myslím, že mě poznal. Byl milej jako vždy a ochotně se semnou vyfotil i přesto, že neměl moc času. Musím říct, že sláva mu do hlavy rozhodně nestoupla.
To už dorazila i webmasterka naše skvělá Martinka s neméně skvělým Ondrou (Andrew) z fóra. S kterým jsem měla konečně tu čest se osobně seznámit. S Martinkou mám konečně fotku (
ta hezčí z nás je Marťa J). Dokonce se mnou udělali i rozhovor pro RosemaidTV ( vedle Martinky budu akorát strašit J). Jen škoda, že nebyl čas na větší pokec.

Velkou radost jsem měla i z toho, že jsem konečně poznala část fóra osobně. Debbie, Lilii, Luciinetsku, Lenku, Haňulu, Gatlu a její roztomilé dětičky ( musím říct, že jsem zírala jak Mirko dokáže pobláznit i dvouletou slečnu),omlouvám se jestli jsem na
někoho zapomněla. Musím říct, že jste holky všechny super díky vám to čekání utíkalo rychleji J

Tentokrát Mirko vystupoval téměř na čas. Vběhl na pódium za tónů skladby suchý lad, pokračoval písní kvapky, kterou uvedl jako píseň, kterou bojuje proti dešti, totéž dodával u písně Pod vodou,Last forever, od Metalicy Enter Sadmen, Baby, Čo sa týká lásky, Zabudnutí, kterou věnoval všem zabudnutým, Od Rihany Umbrellu, nezapomněl ani na Gotta a C'est la vie, tentokrát místo tanečku chtěl, aby si s ním všichni zazpívali, Svět a přídavek Welcome to the jungle, potom proběhlo představení kapely za zvuků metalicy. To už Miro zmizel do šatny.
Opět se potvrdilo jedno pravidlo a to, že s příchodem Mira na pódium vysvitlo sluníčko na jinak celý den zamračené obloze. (Začínám věřit, že Miro to má dohodnuté s tím nahoře J, vlastně Miro je přeci anděl :DJ)
Vyfotila jsem se s klukama a nechala jsem si podepsat ruku, fotku ještě nemám akorát s Tamásem, jelikož byl ještě na pódiu a sklízel nástroje.


I když to byla teprve naše druhá Rosemaid-Šmajdo akce naplno jsme si to s maminou užily. Lidí bylo docela dost a atmosféra nepopsatelná. Chtěla jsem ještě poděkovat Mirovi za super koncert, ale kvůli tomu, že jsme chvátali, abychom na Florenci stihli Bus jsem na něj neměla čas čekat, ale i tak jsem odjížděla spokojená.


Znovu jsem si uvědomila, jak moc empatickej, milej a citlivej kluk Miro je. Jeho texty se mi moc líbí mají totiž na rozdíl od jiných autorů smysl a líbí se mi, že Mirko těma textama ukazuje, že myslí
i na druhé lidi. Tím spíš se utvrzuji v tom, že podporovat tohohle kluka má smysl.
Zároveň musím dodat, že jsem moc ráda, že se Miro obklopil tak super lidičkami, ať už
jsou to kluci z kapely nebo Martinka s Ondrou (kterým patří největší dík, protože pro Mira dělají opravdu maximum a doufám, že ještě dlouho budou), kteří mu ochotně pomáhají naplňovat jeho velký sen.

Závěrem nezbývá než dodat těším se na další akce s Rosemaid, holkama, naší webmasterkou Martinkou a Andrewem.

ZRUŠENO - 26.9. - Pezinok - Vinobraní

25. srpna 2010 v 21:15 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Proběhlé akce


ZRUŠENO - 26.9. - Pezinok - Vinobraní
Kde: Pezinok, SR
Čas: 18:15 hod.
Info: Koncert Mira a kapely Rosemaid v rámci letošního vinobraní ve slovenském Pezinku...
KONCERT ZRUŠEN KVŮLI NEPŘÍZNI POČASÍ


Workoholici: Kto sa vzdal dovolenky?

25. srpna 2010 v 19:27 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Z tisku


Workoholici: Kto sa vzdal dovolenky? - obrázek
Leto, počas ktorého ich konkurenti oddychujú, využili na prácu. Viaceré známe tváre si odopreli dovolenky a počas prázdninového obdobia radšej zarábali a pracovali. Niektorí z nich plánujú dovolenku až na zimu, iní tvrdia, že relax nepotrebujú.

Miro Šmajda:
"Teraz ide o veľa!" Za zbytočný luxus momentálne považuje dovolenku strieborný československý superstarista Miro Šmajda. Už od účasti v šou Let´s Dance pracuje na debutovom albume, ktorý v týchto dňoch dokončuje. Prácu na cédečku označuje za prioritu číslo jeden. Okrem neho totiž plánujú v najbližších týždňoch vydať albumy viacerí jeho bývalí spolusúťažiaci Monika Bagárová, Denis Lacho či Leona Šenková. Miro bez tajností priznáva, že narastajúcej konkurencie si je vedomý: "Treba stihnúť veľa vecí, lebo teraz ide o veľa. Všetko treba dobre naštartovať." Pár dní si však spevák určite oddýchne, hoci dovolenku odkladá až na zimu. "Čo ja viem? Možno na Vianoce (smiech). Snáď by som mohol vybehnúť niekam do Egypta..." plánuje.

Zdroj: aktuality.sk

Miro Šmajda: Na haváriu už zabudol...

25. srpna 2010 v 19:26 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Z tisku

http://mirosmajda.wgz.cz/image/16676169


Článek poskytla Paula Panáková

Zdroj: časopis Star

Lásce neporučíš - 8. část

25. srpna 2010 v 18:02 | Nikys |  FanFiction s Mirem
8. část - Seznámení

Přijde ke mně a podává mi kytku se slovy: "Krásne kvety pre najkrajšie dievča na svete". "Tak za prvé..." usměji se "nejsem hezká a nejhezčí už vůbec ne, za druhé, neměl sis dělat škodu a za třetí, moc děkuji." "Danielka, pre mňa si a navždy budeš to najkrajšie dievča na svete. Dievča s najkrajšími modrými očami, ktoré som kedy videl..." dodá a něžně mě políbí na tvář. Jdeme pomalu k domu a zastavíme se až před dveřmi do bytu. Nadechnu se, podívám se na Mira, který drží v jedné ruce květiny a v druhé vodítko s Lindou a zašoupnu klíč do zámku.

Jen co vejdeme dovnitř, odepnu Lindě vodítko a ta bleskově mizí v obýváku, kde se hlasitě vítá s babičkou. Má jí moc ráda, jelikož babi je jediná, kdo jí rozmazluje. To už pomalu ruku v ruce vcházíme do obýváku i my. "Ahoj, tak tohle je Miro Šmajda..." představím svého kluka celý rodince. "Dobrý deň, veľmi ma teší..." řekne Mirko a babi i mamce dá každé po jednom pugetu. Potom si potřese rukou s taťkou, který se neobejde bez těch svých poznámek ani teď. "Vítám tě do rodiny, mladý muži, nezlobí tě to naše třeštidlo?" "Občas máličko..." usměje se a něžně mě k sobě přivine. Mamka mezitím uvařila kávu a na stůl postavila řezy, které samozřejmě upekla babička. "Mami?" zeptám se po chvíli. "Copak?" podívá se na mne. "Miro s kamarády jede na víkend na chatu a pozval mě, abych jela s ním." Koukám na mamku, pak na taťku. "Když se budeš pravidelně hlásit a vy mi mladý muži slíbíte, že na ní dáte pozor..." udělá táta na Mira vážný obličej, "pak v tom nevidím žádný problém." "Nebojte sa, budem ju strážiť ako ten najvzácnejší poklad!" usměje se na mě Miro. Obejmu mamku i taťku. "A nezapomeňte na ochranu, až si budete užívat." mrkne na nás táta šibalsky. "Tati, prosím tě!" dělám na něj obličeje. "Tak já myslím, že to tu není třeba rozpitvávat, oba jsou dospělí a ví, co dělají..." zažene babička celou tu trapnou situaci do outu, za což jí jsem nesmírně vděčná. Z Mira je evidentně nejvíce nadšená moje Linda, která se mu neustále motá pod nohama a nakonec se mu pohodlně usadí na klíně. Fakt ale je, že Miro si získá každého, dokonce k mému údivu i moje rodiče. O babičce se ani není třeba zmiňovat, jelikož ta si sedne snad s každým.

Po celkem příjemně strávené hodince se s Mirem radši zdekujeme ven. "Hm, máš naozaj skvelú rodinu..." řekne mi Mirko, když už zase stojíme před jeho BMW. "Fakt jo? No ale teď vážně, omlouvám se ti za tátu, ten jeho humor je někdy otřesnej." "Prečo? Náhodou je správnej..." zazubí se na mne Miro a obejme mě. V jeho objetí bych vydržela napořád, ale bohužel se musíme rozloučit, jelikož je už dost pozdě. Rozloučíme se polibkem a domluvíme se, že zítra v deset se pro mne Mirko staví. Naposledy se ohlídnu za odjíždějícím BMW a jdu domů.

Mé první kroky vedou do koupelny. Napustím si vanu přidám koupelovou sůl a ponořím se do horké vody s omamnou vůní levandule. Ve vaně vydržím dokud nemám vodu úplně studenou. Z koupelny jdu akorát na večeři. Mamina se tentokrát vytáhla a udělala moje oblíbené boloňské špagety. Po večeři zalezu do pokoje a balím si věci na chatu, najednou mi pípne mobil. Příchozí sms zpráva je samozřejmě od Mira. Rozkliknu symbol obálky a zprávu si přečtu. KRÁSNÉ SNY MOJA PRINCEZNICKA. To je zlatíčko, usmívám se v duchu a popřeji mu taky hezké sny.

"Co je, si nějak mimo?" ptá se Alis, když zvedne hlavu od právě rozečtené knížky. Hned jí dám přečíst sms od Mira. "To je zlatý!" začne se rozplývat. "Hm a já a Roman zase nic. On je Roman hodně nesmělej, ale věřím tomu, že se to poddá..." zakončí naší debatu Alis. "Tak dobrou..." řeknu a zachumlám se do své milované peřinky, ale nějak se mi nedaří usnout, pořád musím myslet na Mira a na to, že celé tři dny ho budu mít jen a jen pro sebe. To je opravdu nádherná představa. Co asi teď dělá, napadne mě najednou. Určitě spí. Musí být tak sladkej, když spí, zasním se, pak se podívám na display svého mobilu a zjistím, že už je třičtvrtě na jedenáct pryč, ty jo, to je hodin, měla bych už pomalu spát, ať jsem na zítřek odpočatá. Kdo ví, co si kluci na nás vymyslí, tak ať mám spánek v zásobě. Zavírám polehoučku oči a za chvíli se propadnu do říše snů…

16.11. - Bomba v Brezne

24. srpna 2010 v 14:03 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Proběhlé akce

16.11. - Bomba v Brezne

Kde: aréna Brezno ->Presúva sa z Arény Brezno do Mestského domu kultúry v Brezne . Organizátor bude usádzať všetkých návštevníkov koncertu podľa ceny vstupenky. Mestský športový klub v prípade potreby zabezpečí mikrobusovú dopravu z Arény Brezno do Mestského domu kultúry.
Klienti môžu vrátiť vstupenky na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili a to najneskôr do 15.11.2010. V prípade, ak si klient zakúpil vstupenku prostredníctvom internetu - CARDPAY, musí vstupenku vrátiť priamo na centrále Ticketportal, Radlinského 6 v Bratislave, alebo zaslať originál vstupenku poštou spolu so žiadosťou o vrátenie vstupného

Čas: 19:00 hod.
Vstup:
od 6 EUR
V predaji len do 30.10.2010
Info: Koncert Petera Nagyho a Mira Šmajdy, lístky na www.ticketportal.sk

9.9. - Košice - Dve v jednom

24. srpna 2010 v 13:52 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Proběhlé akce

9.9. - Košice - Dve v jednom
Kde: Hlavná ulica pri Immaculate, Košice
Čas: 19:00 hod.
VSTUP: ZDARMA
Info: Koncert Mira Šmajdy v jeho rodných Košicích! Spolu s ním vystoupí i další umělci z východního Slovenska, především z Košic a Prešova...No name, IMT Smile, Peter Lipa, Chiki Liki Tua, a další...

KONCERT BUDE MOŽNÉ SLEDOVAŤ V PRIAMOM PRENOSE AJ ON-LINE NA WEBE - www.kosice2013.sk

Šmajda měl v Praze rande s vítězkou soutěže, kazil ho jen vítr

22. srpna 2010 v 7:56 | http://revue.idnes.cz |  Z tisku
Slovenský zpěvák Miro Šmajda dojel na setkání s vítězkou charitativní soutěže s měsíčním zpožděním. Původní termín musel zrušit kvůli nehodě, která se mu stala cestou do Prahy. Tentokrát dorazil v pořádku, slibované překvapení, které mělo být součástí výhry, však zhatilo počasí.


Markéta Vöröšová vyhrála setkání s finalistou Česko-Slovenské SuperStar na charitativní výstavě textilních hraček Léto plné hvězd. "Já jsem teda Mira moc neznala ze SuperStar, takže to byla úplně čistá náhoda, že jsem si vybrala jeho urničku, do které jsem ten lísteček hodila," řekla Vöröšová.
Když se ale měla se Šmajdou sejít, dozvěděla se smutnou zprávu. Zpěvák cestou na rande s ní havaroval. Jednadvacetiletý rodák z Košic se rozhodl cestu do Prahy jet bez přestávky a asi po 130 kilometrech ho přepadl v jedné zatáčce mikrospánek. Auto vyletělo ze silnice a otočilo se na střechu. Ačkoli vůz byl zcela zdemolovaný, Šmajda naštěstí neutrpěl žádná vážná zranění. Teď už je úplně v pořádku a mohl tak dorazit na slíbené setkání.
"Pokecali jsem, máme spolu společné to, že její zaměření je směřované taky na umění. Je divadelní kritička, tak si budu muset dát pozor, kdybych se někdy chtěl věnovat divadlu," řekl Šmajda, kterého prý divadlo skutečně láká.
Miro Šmajda - představení finalistů Muže roku
Schůzka se slovenským zpěvákem měla jedinou vadu. Vítězka se nedočkala slíbeného překvapení, kterým byl let balonem. Kvůli špatnému počasí museli organizátoři měnit program, a tak místo pohledu na českou metropoli z výšky se Šmajda a jeho dočasná partnerka dočkali exkurze k základům Juditina mostu.


Šmajda: Zotavený z havárie – 3 koncerty za 1 deň!

21. srpna 2010 v 19:04 | http://www.aktuality.sk |  Z tisku
Necelý mesiac po nepríjemne vyzerajúcej autohavárii sme stretli Mira Šmajdu na jednom z jeho koncertov. Hoci si hrozný šok pamätá, akoby k nemu prišlo iba včera, dnes si už veselo koncertuje dokonca viac než predtým.

Späť do pracovného procesu spevák "vhupsol" len pár dní po havárii. Prvým koncertom, ktorý absolvoval po zotavení, bolo vystúpenie na popradskom Europa2Feste. "Bol som mimo asi týždeň. Ležal som doma a chodil som na kontroly do nemocnice," prezrádza spevák, ktorý už rozdáva úsmevy, akoby sa mu vôbec nič nestalo. Osudový 21. júl, kedy sa druhýkrát narodil, mu už pripomína iba zopár nezahojených škrabancov na rukách. Najviac buchnátov si vraj z nehody odniesla hlava, no aj tie sa bývalému superstaristovi už takmer zahojili.    

Na otázku, či sa už cíti lepšie, bez zaváhania odpovedá: "Super, strašne dobre!" Keď od neho chceme, aby nám opísal, čo si z havárie pamätá, úsmev mu hneď zmizne z tváre. "Keď som si uvedomil, čo sa stalo, začal som hľadať mobil a rýchlo som sa chcel dostať von z auta. No nešlo to, lebo boli pokrčené dvere," opisuje Miro a vzápätí dodáva, že na pomoc čakať nemusel, von sa napokon dostal aj bez nej. "Nakoniec som odtiaľ vyliezol sám, tie dvere sa mi nejako podarilo vybiť, lebo boli zničené pánty." Po návšteve nemocnice sa spevák rozhodol pre domácu liečbu.

Dnes je už aj s kapelou späť vo víre pracovných povinností. Práve v deň, kedy sme ho stretli, tri týždne po havárii, spieval pre fanúšikov na Dni otvorených dverí televízie Markíza. Ako nám po vystúpení prezradil, ešte v ten istý deň ho čakali dva ďalšie koncerty: "Po vystúpení sadáme do auta a hráme dva ďalšie koncerty v Čechách. Oba ešte dnes," uzatvára. 


Osem mesiacov po SuperStar: Šmajda ide live, Chodúr z playbacku

18. srpna 2010 v 15:50 | http://www.aktuality.sk |  Z tisku
Prvé mesiace po skončení Československej SuperStar prinášajú kryštalizáciu spôsobu práce viacerých bývalých súťažiacich. Ten mohli naposledy ich fanúšikovia porovnávať na markizáckom Dni otvorených dverí, keď na pódiu spievali jeden po druhom Miro Šmajda a Martin Chodúr.Miro Šmajda s kapelouZatiaľ čo víťaz súťaže vystúpil pred publikom na halfplayback, jeho niekdajší rival z Košíc odspieval skladby v sprievode svojej kapely naživo. Diváci sa o tom presvedčili na vlastné oči, keď Mirovi na niekoľko sekúnd vypadol mikrofón.
"Také veci sa môžu stať. Je to riziko toho, keď spievaš naživo. Vyplo mi to asi na 10 sekúnd, tak mi chalani zvukári rýchlo podali druhý mikrofón a bolo to vybavené," opisuje nepríjemnú situáciu spevák, dodávajúc, že kým má zdravé hlasivky, vždy uprednostní spev naživo pred playbackom, ak bude mať na výber.
"Samozrejme. Za celý ten čas, čo som vyšiel zo SuperStar, som neabsolvoval ani jeden halfplayback. Povedal som si, že idem prísne touto cestou, a je mi to jedno, či mi ujdú peniaze. Som muzikant a necítim sa dobre, keď spievam na playback."
Okrem obľúbeného východniara, ktorý získal vďaka účasti v SuperStar tisícky fanúšičiek, zaspievali na Dni otvorených dverí naživo aj Jana Kirschner, známa tým, že spievať s playbackom rezolútne odmieta, ale aj ich český kolega Janek Ledecký so svojou kapelou Žentour.

Miro Šmajda: o ženách pořád mlčí!

18. srpna 2010 v 13:11 | www.GayNet.cz |  Z tiskuhttp://www.supermusic.sk/obrazky/2574092_Smajda_krest_CD_132-.jpg
Miro Šmajda se objevil na dni otevřených dveří TV Markíza. Svým fanouškům zahrál tři písně (z nichž dvě byly autorské), které by měly koncem září vyjít na CD. Miro se ale na akci příliš dlouho neohřál, pospíchal totiž na dva koncerty v Čechách. Jeho nedávná autonehoda naštěstí na jeho muzicírování nezanechala ani stopy. Už se znovu plně věnuje své milované rockové hudbě. A hudba je pro Míru - tak trochu bohužel - stále jediná velká láska. Proslýchá se však, že si prožil tři krátké prázdninové románky.

Šmajda: Chcem bývať v podnájme

16. srpna 2010 v 19:11 | http://www.pluska.sk |  Z tiskuMladučkému spevákovi Mirovi Šmajdovi vyhovuje bývať v podnájme. Hoci má na účte dostatok financií, aby mohol uvažovať aj o vlastnej streche nad hlavou, zatiaľ to nemá v pláne urobiť.
"Veľa ľudí býva v podnájme celý život a vyhovuje im to tak. Ja zatiaľ nič neriešim, stále niekde som, často aj v Česku, aj na Slovensku, takže mi vyhovuje, ako žijem," povedal nám Miro. Momentálne pracuje na novom albume, ktorý vyjde na jeseň a krstiť sa bude pivom alebo banánovým kokteilom.