Duben 2012

ESC Chart 2012 (12.)

29. dubna 2012 v 19:08 | http://escportal.cz/ |  Eurovision Song Contest 2012

Také letos jsme pro Vás připravili eurovizní hitparádu, která nás bude po několik týdnů seznamovat s Vašimi favority soutěže Eurovision Song Contest 2012. Dnes přinášíme výsledky dvanáctého kola!
---------------------------------------------


Přinášíme výsledky dvanáctého kola ESC Chart 2012!

Dvanácté kolo naší hitparády přináší zbrusu nové první místo. Na to se tentokrát dostala italská reprezentantka Nina Zilli, která byla minulý týden čtvrtá. Dvojku si udržel Němec Roman Lob a na trojku se vyšvihla z osmé pozice Soluna Samay z Dánska.
Minule první Švédsko se propadlo na čtyřku a posledně bronzové Rumunsko kleslo dokonce až na devítku. Do top 10 se ani tentokrát nedostala žádná nová země.
Změnily se nám ovšem pozice na posledních třech místech. Nově nejhorší trojku tvoří Gruzie, Černá Hora a Litva.
Titul skokana týdne získává díky posunu o pět příček nahoru bronzová Soluna Samay z Dánska. Naopak propad týdne zaznamenalo Rumunsko, které kleslo ze trojky na devítku.


Hitparádu můžete ovlivnit odevzdáním svého hlasu v anketě, která se nachází u každé písničky. Můžete hlasovat jednou denně a oznámkovat každou skladbu hodnocením SUPER (hodnota 2x počet procent), DOBRÉ (hodnota 1x počet procent), PRŮMĚR (hodnota 0x počet procent), NIC MOC (hodnota -1x počet procent) a HRŮZA (hodnota -2x počet procent). Následně dojde k sečtení Vašeho hodnocení a seřazení skladeb podle Vaší oblíbenosti, kterou určuje počet bodů v pátém sloupci. V případě, že dvě nebo více písní obdrží stejný počet bodů, rozhoduje o jejím lepším umístění vyšší počet procent u možnosti SUPER. Předposlední sloupec zobrazuje symboly, které se vztahují k umístění v minulém týdnu. Slůvko "new" označuje novinku, šipky poté pokles, posun, nebo stagnaci. Poslední sloupec bude znázorňovat konkrétní umístění v minulém kole. Pokud se Vám nelíbí, že je Vaše oblíbená píseň příliš nízko nebo naopak skladba, kterou nemáte rádi, okupuje přední příčky, využijte možnosti hlasování každý den a ovlivněte výsledky tak, aby více odpovídaly Vaším představám.

Max Jason Mai: "Me encantaría ir de fiesta con las abuelas de Buranovo"

28. dubna 2012 v 19:30 | http://www.rtve.es |  Eurovision Song Contest 2012

 • Charlamos con el representante de Eslovaquia en Eurovisión 2012
 • Este rockero de 23 años interpretará "Don't close your eyes"El cantante participa con
El cantante participa con "Don't close your eyes"tve


Max Jason Mai, representante de Eslovaquia en Eurovisión 2012
Max Jason Mai, representante de Eslovaquia en Eurovisión 2012tve

RTVE.es 27.04.2012
En Eurovisión hay vida mucho más allá del pop, la balada y la música disco y, prueba de ello, es que cada año algunos de los países participantes apuestan por otros géneros que van desde el heavy metal -con el que Lordi ganó el Festival en 2006- hasta el fado, pasando por el hip hop.

También hay lugar para el rock, con el que aterriza el cantante Max Jason Mai en Bakú para representar a Eslovaquia en el Eurofestival con "Don't close your eyes", un tema compuesto por él mismo en el que habla "de la lucha eterna entre el bien y el mal que hay en cada uno de nosotros y de la cara diabólica y angélica del amor humano", tal y como reconoce el cantante de 23 años en una entrevista exclusiva a RTVE.es

"Amo el rock y espero que suene en la final de Eurovisión"


Jason confiesa que sigue el Festival desde hace varios años y que ya en 2011 quiso participar, aunque finalmente fueron las explosivas gemelas TWiiNS las encargadas de representar a Eslovaquia sobre el escenario de Düsseldorf. Pero la espera ha merecido la pena, ya que ahora Jason participa con una canción con los ingredientes necesarios para hacer un papel más que digno en Eurovisión: "es una canción diferente a las demás, que es fácil de recordar, con muchísima energía y que requiere un gran espectáculo", afirma el cantante.

"Se suele decir que las canciones rock no son bien recibidas en el Festival de Eurovisión, pero yo estoy convencido de que con 'Don't close your eyes' podemos cambiar ese pensamiento. Si no tuviera fe en mi canción, no iría a Eurovisión. Amo el rock y haré lo máximo para que este género suene en la Final de Eurovisión", asegura Jason, que participará en la segunda semifinal del Festival, el día 24 de mayo.


De fiesta con la abuelas de Buranovo


Aunque para llegar a la gran final de Eurovisión del 26 de mayo depende de sí mismo y de convencer al público europeo para que vote su "Don't close your eyes", Jason también está pendiente de las propuestas de los candidatos del resto de países.

"He escuchado las canciones de mis contrincantes muy atentamente porque en cualquier competición uno tiene que conocer bien a sus rivales. Eso sí, lo único que me da pena es que no actúen en mi semifinal las Buranovskiye Babushki (abuelas de Buranovo). Me encantaría irme de fiesta con ellas, espero que nos conozcamos en alguna de las afterparty y cantemos agarrados de las manos", bromea Jason.

El representante eslovaco también conoce bien a Pastora Soler, de la que valora especialmente "su rango vocal, que es muy amplio, y su manera de interpretar, ya que pone toda su alma y corazón cuando canta".

Conociendo a Jason


Aunque su gran pasión es el rock, el cantante eslovaco reconoce que en su tiempo libre le gusta practicar deporte y disfrutar de la naturaleza, en donde encuentra la calma que necesita para sobrellevar de la mejor manera posible estos frenéticos días de ensayos, conciertos, entrevistas y ruedas de prensa.

"Voy al al gimnasio por lo menos 2 o 3 veces a la semana. Si no hago fitness, voy a hacer footing, porque no solo el deporte sino también la naturaleza y el sol me llenan de energía. Y si me sobra un poco de tiempo, me gusta ver mis series preferidas: Los Simpson, Dexter y Cómo conocí a vuestra madre".

Los "favoritos" de Max Jason Mai


 • Artista que más le ha inspirado: Arnold Schwarzennegger
 • Canción favorita: "Cemetery Gates" y "Soldier Of Fortune"
 • Una comida: Cualquier fruta
 • Un libro: La literatura espiritual
 • Una película: Forrest Gump, Rocky I y La milla verde
 • Un deporte: Fútbol
 • Su lugar favorito: Una isla desierta
 • Un sueño: Es un secreto : )
 • Un amuleto que llevará a Bakú: Eso también es un secreto :)
 • ¿Qué conoces de España? ¡¡¡El fútbol !!!! también he visto muchas ciudades bonitas, playas hermosas y mujeres españolas con mucho carácter. Nunca he estado en España pero espero visitar ese país pronto.
 • Si ganaras Eurovisión, lo primero que haría es... ¡el moonwalk de Michael Jackson! :)Max Jason Mai: Okouzlily mě Buranovské babičky!


Photo by Jan Varchola
V Eurovizi nacházíme druhy žánrů jako pop, balady i disco, a důkazem toho, že každý rok se některé zúčastněné země sázejí na jiné žánry, DFO heavy metalu, se kterým Lordi vyhráli ESC v roce 2006, až k hip-hopu.
Je zde také prostor pro rock, se kterým se předvede Max Jason Mai v Baku reprezentující Slovensko s písní Don't Close Your Eyes, která je složena jím samým a je o "věčném boji mezi dobrem a zlem, který je v každém z nás a o ďábelské a andělské tváři lidské lásky", jak říká sám zpěvák v exkluzivním rozhovoru pro RTVE.es.

Miluji rock a doufám, že se dostanu do finále Eurovize

Jason přiznává, že sleduje Eurovision už několik let a už roku 2011 se jí chtěl zúčastnit, ale nakonec byly vybrány TWiiNS na reprezentaci Slovenska na jevišti v Düsseldorfu. Ale čekání se vyplatilo, protože se nyní zúčastňuje Eurovize s písní, o které sám tvrdí, že "je odlišná od ostatních, je lehce zapamatovatelná, s množstvím energie a vyžaduje velkou show".
"Říká se, že rockové písně nejsou vítané v Eurovizi, ale jsem přesvědčen, že s písničkou Don't Close Your Eyes mohu změnit tuto myšlenku. Pokud bych nevěřil v mou píseň, nešel bych na ni. Miluju rock a udělám maximum pro postup do finále," řekl Jason, který vystoupí ve druhém semifinálovém kole 24. května.

Párty s Buranovskými babičkami

Ale aby se dostal do finále Eurovize, které proběhne 26. května, závisí od něj a musí přesvědčit evropskou veřejnost, aby hlasovali za jeho skladbu "Don't Close Your Eyes". Jason je také předmětem návrhů kandidátů z jiných zemí.
"Slyšel jsem písně mých soupeřů, protože v každé soutěži je nutné znát své soupeře. Ano, jediné, co mě mrzí je, že v semifinále nebudou Buranovské Babičky. Rád bych šel s nimi na párty, doufám, že se stretnme na některé z afterparty a zazpíváme si "ruku v ruce"," žertuje Jason.
Slovenský reprezentant také dobře zná Pastor Soler, ze které si nejvíce cení vokální rozsah, který je velmi široký, a také její interpretaci, protože když zpívá, dává do toho celou duši a srdce.

Poznejte Jasona

Přestože jeho vášní je rock, slovenský zpěvák přiznává, že ve svém volném čase se věnuje sportu a užívá si přírodu, kde mu klid pomáhá se vyrovnat co nejlépe se šílenými dny plných zkoušek, koncertů, rozhovorů a tiskové konference.
"Chodím do posilovny nejméně 2 až 3 krát týdně. Abych měl kondičku, také běhám, nejen po stránce sportovní, ale příroda a slunce mě povzbuzuje. A pokud mám čas navíc, rád se podívám na své oblíbené seriály jako Simpsonovi, Dexter a How I Met Your Mother".

Oblíbené věci MJM:

Umělec, který ho inspiroval: Arnold Schwarzenegger
Oblíbená píseň: "Cemetary Gates" a "Soldier Of Fortune"
Jídlo: Jakékoliv ovoce
Kniha: Duchovní literatura
Film: Forrest Gump, Rocky I a Zelená míle
Sport: Fotbal
Jeho oblíbené místo: Opuštěný ostrov
Sen: To je tajemství :)
Amulet, který bude mít v Baku: To je tajemství :)
Co ví o Španělsku? Fotbal! Viděl jsem spoustu krásných míst, krásné pláže a španělské ženy s charakterem. Nikdy jsem nebyl ve Španělsku, ale doufám, že navštívím tuto zemi brzy.
Pokud by vyhrál Eurovision, první věc, kterou by udělal, je... Moonwalk Michaela Jacksona! :)New Don't Close Your Eyes OFFICIAL video coming sooooooon

27. dubna 2012 v 21:35 Novinky

Už brzy bude spuštěn oficiální klip k písni Dont' Close Your Eyes!

Článek z časopisu Život

27. dubna 2012 v 21:28 | oskenovala Ivana// Časopis Život |  Z tisku
http://forum.miro-fans.cz/download/file.php?id=1123&mode=view

Max Jason Mai: Eurovisión es probablemente la mayor oportunidad que he tenido

26. dubna 2012 v 16:48 | http://www.hitboard.net |  MJMai rozhovory pro fans ESC


La República de Eslovaquia es un país relativamente novato en el Festival de Eurovisión. Debutaron en 1994 junto a la mayoría de países del "otro lado del telón de acero", como Rumanía, Hungría, Polonia, y Rusia, Estonia y Lituania. El mal resultado de Tublatanka los relegaron de cara a 1995, y un año más tarde Marcel Palonder consiguió el mejor resultado del país centroeuropeo hasta la fecha, un 18º. En 1998 Katarina Hasprová y su "Modlitba" no lograron pasar del 21º. Tras estas tres experiencias, la televisión eslovaca decidió retirarse, y no volvió hasta el año 2009, en un Eurovisión totalmente diferente. Kamil Mikulcik y Nela Pocisková no lograron clasificar a Eslovaquia para la final, y tampoco lo consiguieron Kristina y su "Horehronie" en 2010, ni las "TWiiNS"en 2011. Este año el encargado de representar a la RTVS es Max Jason Mai, cantante y guitarrista de 24 años. Cita como influencias bandas como Metallica, Led Zeppelin, 30 Seconds To Mars, Enigma, Judas Priest o Sade, y artistas como Ennio Morricone, Ozzy Osbourne o John Mayer. La apuesta eslovaca para Bakú se puede resumir en una palabra: ROCK.Hitboard: Ante todo, felicidades por ser el elegido para representar a la República Eslovaca en Bakú. ¿Cómo fue tu elección? ¿Por qué dijiste que sí? ¿Te lo tuviste que pensar mucho?

Max Jason Mai: La oferta de la RTVS es una oportunidad única para mí, que deja la puerta abierta, así que no me lo pensé demasiado. Es una gran oportunidad, si no la más grande que he tenido, así que dije "sí" y daré lo mejor de míH: Tu canción tiene un mensaje bastante místico. Tú eres el compositor, ¿cómo surgió la idea de este tema? ¿Lo tenías preparado o lo creaste especialmente para el Festival?

M: Fue compuesta para Eurovisión, aunque la idea musical, la melodía, llevaba mucho tiempo en mi cabeza. Fui a Florida para grabar "Don't Close Your Eyes" con uno de los mejores productores musicales, Michal "Elvis" Basquette. Sé que hemos conseguido un sonido perfecto.H: Eslovaquia suele ser uno de los últimos países en confirmar la participación en Eurovisión, e incluso el año pasado se anunció que la STV se retiraba, aunque finalmente estuvo en Düsseldorf. ¿Cómo se vive Eurovisión en Eslovaquia? ¿Es un evento con seguimiento entre la audiencia?

M: Eslovaquia no es un país "fan de Eurovisión". Creo que los eslovacos somos más flemáticos que seguidores de Eurovisión. Seguir el festival es un tema de tradición, y nosotros no contamos con ello.H: Lo cierto es que Eslovaquia ha sido un país sin mucha suerte en Eurovisión. En sus 3 primeras participaciones no logró superar el puesto 16º, y de 2009 a 2011 no ha conseguido superar la final. ¿Por qué crees que ha sido así? ¿Os veis afectados por la falta de vecinismo hacia Eslovaquia?

M: Creo que en años anteriores hemos subestimado la presentación escénica. Eurovisión es un gran evento y no basta solo con cantar. Se necesita mucho más: coreografía, energía, locura... Eslovaquia es un país pequeño y poco importante políticamente, así que necesita esforzarse más para triunfar y captar la atención de la audiencia.H: Los representantes de Bielorrusia, la banda rock Litesound, declararon que habían hecho arreglos a su tema por que en Eurovisión no es bienvenido el rock, aunque Lordi o manga han logrado enormes resultados para sus países. ¿Crees que el hecho de traer la única canción rock puede ser beneficioso?

M: Espero que sí. Soy muy optimista.H: Se ha hablado en diferentes webs de que la participación eslovaca no cuenta con mucho apoyo financiero. ¿Son ciertos estos rumores? En ese caso, ¿Cómo se lleva el participar en Eurovisión sin poder ir al 100% en los meses de promoción?

M: En mi contrato con la RTVS figuraba que yo tenía que pagar todos los costes. Así que como representante de Eslovaquia no tengo ningún apoyo financiero. Pero no importa, no me quejo si no que estoy trabando muy duro en mi actuación para Bakú. Y confío en mí mismo y en mi banda, y en la energía de "Don't Close Your Eyes". Y nunca voy a dejar de trabajar en mis canciones!H: ¿Has sido seguidor del festival anteriormente? ¿Qué crees que tiene que tener una canción para ganar Eurovisión?

M: He seguido el festival durante varios años, y siempre cruzaba los dedos para dar suerte a las propuestas rockeras. ¿Qué elementos debe tener una canción ganadora? Tiene que ser original, diferente. No importa en qué sentido.H: Ya solo queda un mes para que te subas al escenario de Bakú. ¿Qué tienes pensado hacer? ¿Nos adelantas algo de tu escenografía?

M: Todo el mundo me lo pregunta, y mi respuesta es siempre la misma: ¡Es un secreto!H: Sé ambicioso, ¿Cuál es tu objetivo final de cara a Eurovisión?

M: ¡Ganar! Soy maximalista, ya sabéis... ;-)H: ¿Has escuchado a tus rivales? ¿Tienes alguna favorita? ¿Quién temes que pueda ser el ganador?

M: ¿Mis favoritas? Tengo muchas. Las Babushkis rusas me fascinaron porque fueron una elección completamente sorprendente. Me gustan los chicos de Hungría también. Los conocí personalmente y creo que hicieron una buena canción. Estoy preparando una pequeña sorpresa en mi canal de Youtube que veréis en pocos días...! No os lo perdáis :-)


H: ¿Puedes dedicar unas palabras a los lectores de Hitboard?

M: Gente, nunca olvidéis de rock'n'rollear, y gracias por vuestro apoyo!Estamos muy agradecidos a Max Jason Mai y a la delegación eslovaca la atención exquisita que han dado a Hitboard. ¡Os deseamos mucha suerte en Bakú, y esperamos veros en la final!
Max Jason Mai: Eurovize je pro mě pravděpodobně největší příležitost!

Photo by Jan Varchola
V letošním roce zastupuje Slovensko na Eurovizi Max Jason Mai, třiadvacetiletý zpěvák a kytarista. Má rád kapely jako je Metallica, Led Zeppelin, 30 Seconds to Mars, Enigma, Judas Priest nebo Sade, a umělce jako Ennio Morricone, Ozzy Osbourne či John Mayer. Sázku Slovenska lze shrnout jedním slovem: ROCK.


V první řadě gratulujeme, že jste byl vybrán jako reprezentant Slovenska do Baku. Jaká byla vaše volba? Proč jste řekl ano? Přemýšlel jste o tom hodně?
Nabídka od RTVS pro mě byla jedinečná příležitost, která otvírá dveře do světa, takže jsem o tom moc nepřemýšlel. Je to skvělá příležitost, asi největší, jakou jsem kdy měl, takže jsem řekl ano a dal do toho to nejlepší.

Vaše píseň má poněkud mystický děj. Jste skladatel, jak vás napadlo toto téma? Vytvořil nebo upravil jste to tedy speciálně pro Eurovizi?
Bylo to složené pro Eurovizi, ale hudební nápad a melodii jsem měl v hlavě už dlouho. Jel jsem na Floridu, aby píseň Don't Close Your Eyes byla nahrána s jedním z nejlepších producentů - Michaelem Elvisem Baskettem. Jsem si jistý, že to má skvělý zvuk.

Slovensko často bývá jednou z posledních zemí, která potvrzuje svou účast na Eurovizi, a dokonce v loňském roce oznámilo, že se účasnit nebude, ale nakonec v Düsseldorfu bylo. Jaký je život Eurovize na Slovensku? Je to událost řízená publikem?
Slovensko je "eurovizním fanouškem", ale myslím, že Slováci jsou více, než flegmatickými fanoušky Eurovize. Je to tradiční festival, který my nemáme.

Je pravdou, že Slovensko je zemí, které v Eurovizi moc štěstí nemělo. V prvních třech letech nedokázalo překonat 16°pozice, a od roku 2009 do 2011 se mu nepodařilo dostat do finále. Proč si myslíte, že tomu tak bylo? Myslíte si, že je to nějak ovlivněno?
Myslím si, že jsme to v minulých letech podcenili. Eurovize je velká událost, kde nestačí jenom zpívat. Stojí to mnohem více energie, choreografie, šílenství... Slovensko je malá a politicky nevýznamná země, takže se budeme muset hodně snažit, abychom uspěli a získali pozornost publika.

Reprezentanti Běloruska, rocková kapela Litesound, udělali kompromis a myslí si, že by s rockovou skladbou na Eurovizi nebyli vítáni. Ale Lordi nebo manga dosáhli neuvěřitelných výsledků. Myslíte si, že reprezentovat s rockovou skladbou bude pro vás přínosem?
Já doufám, že ano. Jsem velmi optimistický.

Mluvilo se o tom, že Slovensko nemá dostatek finanční podpory. Je to pravda? Pokud ano, jak snášíte, že propagace pro vás není 100%?
V mé smlouvě s RTVS stálo, že si budu muset platit veškeré náklady. Takže jako zástupce Slovenska nemám žádnou finanční podporu. Ale to nevadí, nestěžuju si. Tvrdě pracuju na svém vystoupení v Baku. Věřím, že já a má kapela s Don't Close Your Eyes přineseme dost energie a že nikdy nepřestanu pracovat na mých písních!

Byl jste už dříve fanouškem Eurovize? Jaká píseň by měla podle vás vyhrát Eurovizi?
Sledoval jsem soutěž už několik let a vždycky jsem držel palce a přál štěstí rockovým písním. Jaké prvky by měla mít vítězná píseň? Musí být originální, lišit se. Bez ohledu na to, jak.

Zbývá už jen měsíc do Baku. Co chystáte? Prozradíte nám něco?
Každý se mě na to ptá, a má odpověď je vždy stejná: Je to tajemství!

Jaký je váš konečný cíl v Eurovizi?
Vyhrát! Jsem maximalista, víte... ;-)

Slyšel jste už vaše soupeře? Máte nějaký oblíbený song? Kterých se nejvíce obáváte?
Můj oblíbený song? Mám jich mnoho. Ruské babušky mě fascinovaly, protože to byla zcela překvapující volba. Také se mi líbí kluci z Maďarska. Setkal jsem se s nimi i osobně a myslím, že nahráli skvělou píseň. Připravuji malé překvapení na mém Youtube kanálu, uvidíte za pár dní...! Nenechte si to ujít :-)

Mohl byste věnovat pár slov čtenářům Hitboard?
Lidi, nezapomínejte na rock ´n´ roll, a děkujeme za vaši podporu!

Jsme Maxovi Jasonovi Maiovi vděční za čas, který věnoval Hitboardu! Přejeme vám hodně štěstí v Baku a doufáme, že se uvidíme ve finále!


Ekskluzivni intervju: Max Jason Mai naredi pred nastopom kar 500 sklec

25. dubna 2012 v 20:01 | http://www.evrovizija.com |  MJMai rozhovory pro fans ESC
23-letni Max Jason Mai bo na letošnjem evrovizijskem izbiru zastopal Slovaško. Mai je vsestranski glasbeni ustvarjalec, rock glasbenik, pevec in 'rhythem' kitarist. Svojo državo bo tokrat predstavil s pesmijo Don't close your eyes. Pred odhodom v Baku si je simpatičen pevec vzel nekaj časa za nas.

Max Jason MaiFoto: Jan Varchola

Max Jason Mai ima rad ljudi z občutkom za humor in vse dobre stvari v življenju, naj bo to glasba, šport, joga, ljubezen ali narava. Ker goji zelo globoka čustva do vseh živih bitij, je ravno zaradi tega postal vegeterijanec. Ne nosi oblačil narejenih iz usnja in ne želi, da bi ljudje manipulirali z njim.

Mai, kako bi se opisali v nekaj stavkih?!
Rad zaužijem življenje z veliko žlico, nikoli nisem zadovoljen s polovičarstvom. Takšen sem v privatnem in v službenem življenju.

Kaj so, poleg glasbe, vaši aduti?
Sem velik ljubitelj narave. Ves svoj čas preživim v naravi. Veliko časa posvetim tudi športu ter serijam kot so Simpson, Dexter ali HIMYM.

Ste po naravi gurman, obožujete hrano in izbrano kapljico?
Prisegam na zdravo prehrano. Sem vegetarijanec, pet let nazaj sem prenehal jesti tudi mlečne izdelke. Obožujem sadje, posebej banano in papajo. Kuskus mi je zelo všeč. Ne vem pa kakšno vino bi mi priporočali k banani. Vidite, ni lahka izbira.

Mai je rojen 27. novembra 1988 na Slovaškem. Foto: Jan Varchola

Verjame, da lahko in da bo glasba spremenila svet. Foto: Jan Varchola

Katerega dogodka iz svoje kariere se najraje spominjate?
Zaenkrat še nimam nobenega glasbenega dogodka, ki bi mi tako ostal v spominu. Veselim pa se svojega koncerta na stadionu Wembley v Londonu ... v prihodnosti.

Če bi sami izbirali evrovizijsko skladbo, s kakšno bi se predstavili na evrovizijskem izboru?
Mislim, da sem že izbral. Izbral sem Don't close your eyes. Upam, da je bila izbira dobra.

Kakšen nastop boste pripravili v Bakuju? Presenečenje, klasičen nastop ali je to še skrivnost?
Zaenkrat sem se odločil, da bo skrivnost.

Imate pred nastopom kakšen poseben ritual, da se umirite in se pripravite za nastop na odru?
Ponavadi sem naredil 500 sklec preden sem vstopil na oder. To mi ogreje telo. Imam pa seveda svoje rituale, ki so 'top secret' (skrivnost).

Mai ne želi, da bi ljudje manipulirali z njim. Foto: Jan Varchola

Vas je katera od letošnjih evrovizijskih skladb še posebej navdušila?
Lordi so me najbolj fascinirali. Njihova zmaga je bila popolnoma nepričakovana in ravno zaredi tega so mi še toliko bolj všeč.

Ste morda že slišali našo skladbo Verjamem, ki jo prepeva Eva Boto?
Seveda sem. Eva je lepa punca in resnično cenim lepoto posamezne ženske. Ravno iz tega razloga sem pesem poslušal še raje in še z večjim zanimanjem.

Kaj pa v Sloveniji ste že bili?
Nikoli še nisem bil v Sloveniji, upam da bom kmalu.

Pri nas se večkrat zgodi, da pevci po sodelovanju na Evroviziji zaradi kritik izgubijo svojo priljubljenost. Je pri vas podoben odnos do Evrovizije?
To bi morali vprašati publiko, ne mene. Jaz osebno nimam takšnih izkušenj, ker se ESC še ni začel. Kritike so povsod. Moramo se naučiti in navaditi kot tudi sprejemati kritiko.

In na koncu nas zanima še kakšni so vaši načrti po Evroviziji?
Rad bi posnel svoj album. Imam napisane in sestavljene čudovite pesmi, samo še čakajo, da jih končno posnamem. Zahvaljujem se vam za intervju. Sloveniji in Evi želim vse dobro.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Třiadvacetiletý Max Jason Mai bude na letošní Eurovizi zastupovat Slovensko. Mai je všestranný hudební umělec, rokový hudebník, zpěvák a rytmický kytarista. Svou zemi bude reprezentovat s písní Don't Close Your Eyes. Před odjezdem do Baku si na nás sympatický zpěvák udělal čas.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Max Jason Mai má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě, ať už je to hudba, sport, joga, láska, příroda. Jelikož chová velmi hluboké city ke všem živým bytostem, stal se vegetariánem. Nenosí oblečení vyrobené z kůže a nechce, aby s ním lidé manipulovali.

Mai, jak byste popsal sám sebe v několika větách?
Rád dělám věci naplno, ne polovičně. Takový jsem v soukromém i profesním životě.

Jaké jsou, krom hudby, vaše záliby?
Jsem milovníkem přírody. Trávím dost času v přírodě. Většinu času věnuju také sportu nebo filmům jako jsou Simpsonovi, Dexter či HIMYM.

Jste od přírody gurmán, milujete jídlo a vybrané vína?
Preferuji zdravou výživu. Jsem vegetarián, před pěti lety jsem přestal jíst mléčné výrobky. Mám rád ovoce, zejména banány a papáju. Také kuskus mám opravdu rád. Nevím, jaké víno byste mi doporučili k banánům. Jak vidíte, není to snadná volba.

Na které události ve vaší kariéře nejraději vzpomínáte?
Zatím nemám hudební událost, na kterou bych vzpomínal. Můžete se těšit na můj koncert na stadionu Wembley v Londýně ... v budoucnu.

Kdybyste si mohl sám vybrat píseň na Eurovizi, která by to byla?
Myslím, že jsem si vybral. Vybral jsem Don't Close Your Eyes. Doufám, že to byla dobrá volba.

Jaké vystoupení připravujete do Baku? Překvapíte, nebo budete mít klasický vzhled či je to tajemství?
Zatím jsem se rozhodl držet to v utajení.

Než vystoupíte na jevišti, uklidňujete se nějakým speciálním rituálem?
Obvykle dělám 500 kliků, než vystoupím na jevišti. To mé tělo ohřeje. Samozřejmě, dělám i rituály, které jsou "top secret" (přísně tajné).

Jaká skladba z Eurovize na vás nejvíce zapůsobila?
Lordi, těmi jsem byl nejvíce fascinovaný. Jejich vítězství bylo naprosto nečekané a to se mi moc líbí.

Slyšel jste už naši píseň Verjamen, se kterou nás prezentuje Eva Boto?
Samozřejmě, že slyšel. Eva je krásná dívka a já skutečně oceňuji krásu každé ženy. To je důvod, proč rád poslouchám tuto píseň a také všechny ostatní zúčastněné.

Byl jste někdy v Slovinsku?
Nikdy jsem ve Slovinsku nebyl, ale doufám, že brzy budu.

Často se stává, že zpěváci, kteří se podílejí na Eurovizi, ztratí v důsledku kritik popularitu. Máte k tomu podobný postoj?
To byste se museli zeptat diváků, ne mě. Já osobně takové zkušenosti nemám, protože ESC ještě nezačal. Kritika je všude. Musíme si na kritiku zvyknout a naučit se ji přijmout.

A nakonec by nás zajímalo, co plánujete po Eurovizi?
Rád bych natočil své album. Mám složených několik krásných písniček, které jen čekají na nahrátí. Děkuju za rozhovor. Přeji Slovinsku a Evě vše nejlepší.

***HP*** hodnotí Slovensko, Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes

24. dubna 2012 v 14:37 | http://eurocontest.cz |  Eurovision Song Contest 2012
***HP*** hodnotí Slovensko, Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes
foto: Peter Uhrin


V pondělí 19.03.2012 jsme odstartovali veřejné hlasování do Eurovizního Songu 2012 jehož nedílnou součástí jsou i hlasy naší odborné - Hvězdné poroty. Všichni porotci měli za úkol si poslechnout nebo shlédnout soutěžní skladby tak, jak byly prezentovány. Co si o nich jednotliví porotci myslí, si můžete přečíst níže. Kromě slovního ohodnocení je připojené i jejich vyjádření míry zaujetí při prvním poslechu v procentech (0 % = min., 100 % = max.).


Slovensko

Max Jason Mai
Don't Close Your Eyes
81 %40 %70 %71,8 %
85 %100 %55 %

Ján Winkler
Eurovizolog
Siedme slovenské vystúpenie na ESC. Každé mi pripadá ako hľadanie správnej cesty a interpreta aj keď to k spokojnosti našich divákov tak zatiaľ nevyznieva . Ale možno práve sedmička bude šťastnou a prelomíme bariéru doterajších menej uspokojivých ročníkov. Veď sme už vyskúšali rockovú kapelu / Tublatanka/, speváka s výrazným hlasom / Palonder/, kantilénu / Hasprová/ , zmiešané spevácko-herecké duo/ Pocisková + Mikulčík/, rytmickú pieseň s národnými motívmi / Kristína/ ale aj dvojičky / Twiins/. Tentoraz je to rockový spevák. Popri množstve balád a tanečných popevkov je práve jeho pieseň iná. A to by mohlo pomôcť k vytúženej ceste do finále. Nech tam svojim vystúpením naplní tohtoročné motto a zasvieti pomyselný oheň na eurovíznej scéne.


Lucie Barbapostolosová
Moderátorka Radia Haná
Miro Šmajda to zkusí všechno rozbořit, a jak! :-) Pěkně natvrdo. Jsem přesvědčená o tom, že poblázní polovinu evropských divaček, ať zpívá, co chce. :-) Nevyznávám tvrdší rock, ale dokážu uznat, že tohle JE kvalitní produkce. Bohatý zvuk, šikovný zpěvák /nezaměňovat s pouze "atraktivní"/, naděje tu je. UVIDÍME.Eva Decastelo a Vítek Havliš
Herečka, moderátorka, modelka a produkční
DJ, moderátor a blogger
Proč? Proč se Slovensko může účastnit ESC a my Češi ne? Proč Slováci prostě dělají lepší muziku než my? Tohle je naprostá bomba, která vybočuje z řady všech letošních finalistů. Doufáme, že se úspěch dostaví. Ne proto, že jsou to Slováci, ale proto, že je to prostě dobrý… DRŽÍME PALCE!


Ivan Krasko


Novinář vydavatelství Ecopress

Ťažko hodnotiť reprezentanta vlastnej krajiny. Ale keď už musím... Dobrá gitara, no celkovo sa cítim stratený niekde medzi komerciou a pokusom o pravý opak. Na úrovni mierneho eurosongového nadpriemeru, čo je tento rok okolo 40 %.

Jarek Šimek
Zpěvák, textař a skladatel
Ostuda pro Česko a Českou televizi a Slovensko nám v hudbě a progresivitě dává na prdel. Tohohle zpěváka já přece znám a sakra se vypracoval. Skvělej kytarovej zvuk, mix, mastering, zpěv i melodie. Povedlo se a jsem rád že zrovna Slovákům můžu dát to nejvyšší hodnocení - nezaujatě a dle mého zaslouženě!Ladislav Šticha
Bývalý mluvčí České televize a Ministerstva obrany, novinář
Max Jason Mai alias Miro Šmajda potvrzuje, že jeho úspěch v pěvecké soutěži nebyl náhodný. Je to docela rachot. Přesto dvě připomínky mám. Místy poněkud špatná angličtina a opět nenápaditá muzika. Sice je to rockový nářez, ale mezi dalšími podobnými skladbami bych jí asi nerozeznal. Je to ovšem sympaťák, který na sobě evidentně dost maká. Takže na Slovensko posílám 70%.
Projekt: Podpora až do Baku ! :)

23. dubna 2012 v 16:55 | Soňa Molatová |  Novinky


Minulý ročník Eurovize se konal v sousedním Německu, kde by asi ještě nebyl takový problém se dopravit, kdežto cesta do Baku je vcelku dost nákladná a cesta do Azerbajdžánu není zrovna nejkratší (popravdě autem by cesta z Prahy do Baku trvala téměř 2 dny ).Každého umělce jistě potěší kladný ohlas, podpora ze strany fanoušků,.. ale vzhledem k tomu, že se na Eurovizi, konající se každý rok někde jinde, sjíždí zástupci zemí z celé Evropy a ještě dál, ne všichni fanoušci ať už Eurovize, nebo jednotlivých interpretů, mají šanci se tedy na zmíněný "hudební festival" dostat...

..v rámci možností neoficiálního fanclubu však nyní přinášíme skvělou možnost pro všechny členy neoficiálního fanclubu i ostatní fanoušky ! :) Nahrajte video, které bude mít délku >> pro členy neoficiálního fanclubu tzn. pokud jste zapsáni na našem fanlistu .. může mít Vaše video délku 30 - 40 sekund.. pokud nejste členem neoficiálního fanclubu a tudíž nejste ani zapsáni na fanlistu, Vaše video může mít maximální délku 30 sekund <<.Ve videokomentáři půjde o to, aby jste co nejefektivněji povzbudili Maxe při jeho účasti na ESC v Baku !! Všechna videa budou smíšena do 1 až 2 velkých, kde budou vzkazy seřazeny a proto se snažte být co nejoriginálnější !! Pokud z nějákého důvodu nemůžete videokomentář pořídit, ke konci CELÉHO videa zařadíme čtení vzkazů ostatních fanoušků.
Výsledná videa, nebo video budou Maxovi předány :)

Vaše videa, či texty zasílejte na email neoficiálního fanclubu : Smajda-Fan@email.cz až do 10.května 2012.

Pokud možno, sdílejte prosím tento text .. ať už na FB, nebo na svém fan blogu, a podepište se pod tento článek.Bude vám vytvořeno na konci CELÉHO projektu speciální poděkování :)


Miro Šmajda pred Eurovíziou rieši škandály

23. dubna 2012 v 11:59 | http://www.pluska.sk/plus-7-dni |  Z tisku
Keď sa prevalilo, že Miro Šmajda bude reprezentovať Slovensko na Eurovízii a kvôli tomu sa zriekol svojho slovenského mena, zdvihla sa voči nemu vlna kritiky.


Vymakaný: Max sa na Eurovízii sústredí najmä na vizuálne podanie skladby Don't Close Your Eyes. Ako vidieť, pracuje na tom už dlhšie. Foto: RTVS


Na ružiach ustlané nemá ani populárna Šmajdova mama, útoky vraj v rodných Košiciach znáša aj ona.

Hanba?

Ľudia sa rozdelili na dva tábory. Bežní konzumenti, ktorí z Mira spravili striebornú superstar, sa mu otočili chrbtom a muzikanti, ktorí ho v súťaži brali s rezervou, ho teraz označujú za náš najväčší talent. Podpory sa vraj nedočkal ani od verejnoprávnej televízie, ktorá ho na Eurovision Song Contest vyslala. Na porade vedenia údajne odznelo, že je hanbou Slovenska a správa sa ako satanista. Správa aj so Šmajdovou reakciou sa šírila médiami, no podľa televízie na porade nič také nezaznelo. "Ak sú vyhlásenia Maxa Jasona Maia nejakou súčasťou kontroverzného PR alebo kampane, RTVS o nej nebola informovaná, nesúhlasí s ňou a dištancuje sa od nej," poslali nám z tlačového oddelenia telerozhlasu ofi ciálne stanovisko.

Max Jason Mai zas tvrdí, že s RTVS je v minimálnom kontakte. "Už to mám u riti," hovorí slovníkom rockera. "Mám nových muzikantov a sústredíme sa, aby sme v Baku, kde sa Eurovízia v máji koná, podali čo najlepší výkon. Dokonalé to musí byť najmä z vizuálnej stránky. Na nič iné sa nemôžem spoľahnúť. Čo sa týka Slovenska, majú nás v zahraničí za úplných debilov," zhodnotil svoje šance. Rozčuľuje ho aj doterajšia mediálna prezentácia jeho skladby. "Televízia radšej vysolí peniaze na kadejaké priblblé kraviny, ktoré nikto nesleduje, než na niekoho, kto ide reprezentovať štát." Všetky náklady spojené s nahrávaním skladby v Spojených štátoch a dopravu na festival si hradí z vlastného vrecka.

Podržali ho

Na sociálnej sieti má premenovaný Max Jason Mai len okolo 1 200 priaznivcov, ktorým sa prihovára v angličtine. Pritom naši rockoví harcovníci, pre ktorých je mladou konkurenciou, nad ním nelámu palicu. "Pôvodne som myslel, že jeho skladbu skritizujem, ale potešila ma. Má moderný zvuk a možno by sa ujala aj vonku. Koho iného by sme na tú Eurovíziu poslali? Ako každý rok tie lyricko-depresívne skladby? On išiel za najlepšími producentmi a dobre spravil. Nepotreboval sa radiť so slovenskými odborníkmi na svetovú hudbu. Keď na Eurovízii všetci súťažiaci pomrú, má šancu aj na víťazstvo," smeje sa gitarista Henry Tóth. Šmajdovej pesničke je naklonený aj Maťo Ďurinda. "Je to príjemný new metal, ktorý má svoju úroveň. Je smutné, že doteraz som tento song nepočul v žiadnom rádiu, takže ľudia vlastne ani nevedia, čo nás bude reprezentovať. Voči Mirovi je to nefér. Je to jeden z našich najväčších speváckych talentov."

Zničená mama

Na Eurovíziu teda vedie pre Šmajdu tŕnistá cesta a ťažko to znáša najmä jeho matka, ktorá žije na košickom sídlisku, kde Miro vyrastal. "Neviete si predstaviť, akí sú ľudia v našom okolí. Závisť a neprajnosť. To sú prvé dve povahové vlastnosti tohto národa. Už na to nemám slov. Už to ani neriešim. Možno si zmením bývanie," povedala nám s ťažkým srdcom a odkázala všetkým, ktorým sa Mirova pesnička nepáči, aby ju nepočúvali. "Ja ju nemôžem odborne zhodnotiť, som len obyčajný konzument hudby, ale mne sa páči. Je taká temperamentná. Počúvam ju hlavne v aute a veľmi sa z nej teším." To, že pred Eurovíziou zrušil jej syn projekt Miro Šmajda a započal projekt Max Jason Mai, je vraj to posledné, čo rieši. "Je to jeho vec," povedala Šmajdova mama, ktorá rozlietaného Maxa vidí raz za mesiac a vtedy sa ho vraj snaží nezaťažovať problémami.

Autor: ERIK KOLLÁRIK

Max Jason Mai speaks with JanelaESC

23. dubna 2012 v 0:24 | http://www.janelaesc.com |  MJMai rozhovory pro fans ESC
Max Jason Mai will represent Slovakia in Eurovision 2012. The singer, formerly known as Miro Smajda, will compete in the second semifinal with his composition "Do not close your eyes." The song was produced in the United States by Michael "Elvis" Baskette - who has worked with bands like Alter Bridge and Puddle of Mudd. Max has revealed to be covering all costs of his participation in the festival, and the Slovakian broadcaster is not even supporting in the promotion of his work. Check out his interview with JanelaESC.com:

1. Firstly, tell us why did you decide to go from Miro Smajda to Max Jason Mai.

Max J. Mai is my new project, it's more powerful, modern, hard n'heavy. I've had the idea of this project in my head for last 2-3 years.

2. You are the composer and lyricist of "Don't close your eyes", which clearly has a strong message. Tell us what is this song about and how did you get inspired to write it.
I've got the inspiration in the world around us, everyday conflict of 2 worlds. Angelic spiritual world and demonic world, conflict of the good and the bad inside us and around us. This song is about deformation of human being and connection of two souls. The soul of a man and a woman.

3. Why did you decide to take part in Eurovision with this new project? Have you been following the contest in the last few years?
To be honest, I decided to invest all money I had to take part for one reason. It's an opportunity to spread young RnR music culture and let people know about who I am, what I'm doing and enjoy the music connection between us and the people in front of the stage, TV and PC and share our music.

4. Rock songs have been mostly well received in Eurovision, Georgia and Denmark were both in the top 10 last year in the final. Do you think you also have a rock song to reach the top 10 in Baku?
I don't really know objectively if I have a chance to reach this result, but my target is to play this song in finals and enjoy the energy and atmosphere. Unfortunately, ESC is also about political infulence - and Slovakia is very small player in this game. So I focus on fans support and I promise I do my best to success and rock it! :)

5. It seems you have been facing some problems with RTVS, you were not even allowed to perform in the TV show OTO. You already expressed your disappointment, but why exactly do you think this is happening?
Hah, It's very simple my brother, this country is one of post-communist countries where everything fresh, young, new, different, modern is very dangerous for a group of people who rule showbusiness in this country. But, nevermind, I'm going to represent RnR fans, not RTVS.

6. You also pointed that the Slovak showbiz doesn't support rock musicians and young artists. For you, why nowadays are the people from Slovak media still narrow minded?
There are few musicians played in radios, most of them are the legends of this scene, playing mostly pop, RnB, disco. Rock n roll is dangerous becouse of it's quality and the power of this young RnR culture. It's impossible to success with rock song in local radios no matter who you were recording with or how good is your song. It's more about corruption and contacts than talent.
7. In your first television performance, your band was using masks and your hair looked quite different from usual. Should we expect a similar stage act in Baku? Tell us a bit about what are you planning for your performance.
Haha, we used underpants instead of masks on faces as a silent protest against fckn' Slovakian showbiz structures, and of course we're gonna show different performance in Baku. My hair, clothes, also masks will be different. I hope you'll enjoy it ;)

8. Besides Eurovision, what are the other plans for your career? When is > the debut album of the Max Jason Mai project going to be released?
We would like to record debut album during this summer/autumn and then play lot of gigs wherever it is possible. It all depends on money, but I hope we'll solve it and find some help and then we'll just enjoy our music and share the energy with our fans all over this magic RnR world :)

9. Have you heard the other songs? Which ones do think are your strongest competitors?
Rambo Amadeus :) ... this guy is badass ... :))

10. Send a message for the Brazilian Eurovision fans and readers of JanelaESC.com.
I hope so much that one day we'll play at one of Rock In Rio festivals for all Brasilian and Portuguese RnR fans!!! Thank you for your support and trust.


Rozhovor s MJM pro JanelaESC.comPhoto by Jan Varchola

Max Jason Mai mluvil s JanelaESC

Max Jason Mai bude reprezentovat Slovensko na Eurovizi 2012. Zpěvák, dříve znám jako Miro Šmajda, bude soutěžit ve druhém semifinále s jeho vlastní skladbou "Do not close your eyes." Píseň produkoval Michael Elivis Baskette v USA, který také pracoval s kapelami jako je Alter Bridge nebo Puddle of Mudd. Max si musel pokrýt všechny náklady spojené s účastí na této soutěži, a slovenští vyslanci ho vůbec nepodporují při propagaci jeho práce. Podívejte se na jeho rozhovor s JanelaESC.com:

1. Nejprve ze všeho nám řekni, proč jsi se rozhodl, aby se stal z Mira Šmajdy Max Jason Mai?
Max J. Mai je můj nový projekt, je to více energické, modernější a tvrdší. Měl jsem tento projekt v hlavě poslední 2-3 roky.

2. Složil jsi a napsal píseň Don't close your eyes, která má jasné silné poselství. Řekni nám o čem je ten song a co tě inspirovalo ho napsat.
Dostal jsem inspiraci ve světe okolo nás, každodenní konflikt mezi dvěma světy. Mezi andělským duchovním světem a ďábelským, konflikt dobra a zla v nás a kolem nás. Tenhle song je o deformaci lidské bytosti a spojení dvou duší. Duše muže a ženy.

3. Proč ses rozhodl jít na Eurovizi s tímto novým projektem? Sledoval jsi soutěž posledních pár let?
Abych byl upřímný, rozhodl jsem se investovat všechny mé peníze, abych se zúčastnil kvůli jednomu důvodu. Je to příležitost, jak rozšířit mladou RnR hudební kulturu a dát lidem vědět o tom, kdo jsem, co dělám a jak si užívám hudbu spojenou mezi námi a lidmi před podiem, v TV a PC a jak sdílejí naši hudbu.

4. Rockové skladby byly většinou dobře přijaté na Eurovizi, Gruzie a Dánsko byly ve finálové TOP10 minulý rok. Myslíš si taky, že má tvá rocková píseň šanci dostat se do TOP10 v Baku?
Vážně nevím objektivně jestli mám šanci být oceněn na takový výsledek, ale můj cíl je zahrát tuto píseň ve finále a užít si energii a atmosféru. Bohužel je také ESC o politice - a Slovensko je hrozně malý hráč v této hře. A tak se zaměřuji na podporu od fanoušků a slibuji, že udělám vše co je v mých silách, abych uspěl a předvedl rock! :)

5. Vypadá to, že máš nějaké problémy s RTVS, nemohl jsi vystoupit v televizi na OTO. Už jsi vyjádřil své zklamání, ale proč si myslíš, že se to děje?
Hah, to je velmi jednoduché můj brachu, tahle země je jedna z postkomunistických zemí, kde všechno svěží, mladé, nové, jiné, moderní je velmi nebezpečné pro skupinu lidí, kteří vládnou showbyznysu v této zemi. Ale, nevadí, chystám se reprezentovat RnR fanoušky, né RTVS.

6. Taky jsi poukázal na to, že slovenský showbyznys nepodporuje rockové muzikanty a mladé umělce. Pro tebe, proč jsou stále v dnešní době lidé ze slovenských medií tak úzkoprsý?
Je tu jen pár muzikantů, které hrají v rádiích, hodně z nich to jsou legendy této scény, hrající převážně pop, RnB a disco. Rock n roll je velmi nebezpečný kvůli jeho kvalitě a síle v této mladé RnR kultuře. Je nemožné mít úspěch s rockovou písní v místních rádiích bez ohledu na to, s kým jste ji nahráli nebo jak dobrá je tvá hudba. Je to víc o korupci a kontaktech než o talentu.

7. V tvém prvním televizním vystoupení použila tvá kapela masky a tvé vlasy vypadali trochu odlišně než běžně míváš. Měli bychom očekávat podobné vystoupení v Baku? Řekni nám něco málo o tvých plánech pro tvé vystoupení.
Haha, použili jsme slipy místo masek jako tichý protest proti zasr... strukturám slovenského showbyznysu, a samozřejmě budeme mít jinou show v Baku. Moje vlasy, oblečení a také masky budou jiné. Doufám, že si to užijete! ;)

8. Mimo Eurovize, jaké jsou tvé další plány v kariéře? Kdy bude debutové album Maxe Jasona Maie?
Rádi bychom nahráli debutové album během léta a podzimu a pak hráli plno koncertů kdekoliv to bude možné. Záleží to na penězích, ale já dufám, že to vyřešíme a najdeme nějakou pomoc a potom si užijeme naši hudbu a budeme sdílet energii se všemi našimi fanoušky po celém magickém RnR světě :)

9. Slyšel jsi ostatní songy? Kdo z nich je podle tebe tvůj nejtěžší soupeř?
Rambo Amadeus :) … Tenhle týpek je hustý … :))

10. Vzkaž něco brazilským fanoušků Eurovize a čtenářům JanelaECS.com.
Doufám, že jednou příjde den, kdy budeme hrát na jednom festivalu Rock In Rion pro všechny brazilské a portugalské RnR fanoušky!!! Děkuji za vaši podporu a důvěru.

Exkluzivní rozhovor pro neoficiální fanclub !

22. dubna 2012 v 19:24 | Soňa/Max Jason Mai |  Novinky
Jak dlouho mu trvalo napsat singl Don't Close Your Eyes ? Má pocit, že by ho popularita něják změnila ?
Na tyto a další otázky odpovídal pro neoficiální fanclub Max Jason Mai.DĚKUJEME !! :)


(Foto: Jan Vrchola)

- Jak dlouho Ti trvalo napsat singl Don't Close Your Eyes ? Váže se text k nějakému tvému konkrétnímu zážitku?
Singel DCYE je jedna z mala skladieb, ktora presla dlhodobejsim vyvojom. Text sa vztahuje na moje vnutorne pocity, ktore obcas prezivam.

- Co plánuješ dělat v nejbližších týdnech po Eurovizi ?
Neplanujem, je vela moznosti, ktore prinesie zivot :)

- Veřejně jsi vyhlásil, že MJM je mezinárodní projekt - co pro Tebe tedy znamená fanouškovská podpora z ČR/SR? Vnímáš ji ? Pokud ano, jak ?
Vnimam ju maximalne - semienko bolo zasadene v CR a SR, a na to narodenie sa nezabuda :) ... velmi mi chyba koncertovanie a kontakt s fanusikmi, aj vcera sme to tak rozoberali v skusobni, ze sa na to velmi tesime, no je pred nami este cesta spojena s pripravami debutoveho albumu, takze musime byt trpezlivi. Az potom pridu koncerty, ale bude to stat za to.


(Foto: Jan Vrchola)

- V poslední době máš spoustu rozhovorů pro zahraniční servery, jakými jazyky vlastně "Max Jason Mai" mluví, neplánuješ se začít v budoucnu učit nějáké další ?
Hovorim anglicky, cesky, slovensky, a nadavat viem aj madarsky, cigansky, nemecky a taliansky :))

- Kvůli svému novému projektu vcelku často cestuješ, není to pro tebe někdy už tak trochu nuda, nebo to spíš bereš jako příjemnou samotu ?
Cestovanie? ... vacsinou to zalezi od toho, co ma caka na konci tej konkretnej cesty, ale vacsinou na kazdom mieste ma cakaju skveli ludia. Na jednej strane rodina, na druhej priatelia, na tretej kapela a ludia z teamu, nezavazni znami, a stale to spaja nejake priatelske puto, ktore sa spaja s nejakym zazitkom s tymi ludmi z mojho okolia. A pocas koncertovania - tak na konci kazdej cesty je koncert a fanusikovia - takze este intenzivnejsia radost :)

- Čím jsi chtěl být jako dítě ?
Spevak, herec v akcnych filmoch a hokejovy brankar.

- Co Tě naposledy nejvíce pobavilo ?
Rozne situacie, ktore sme zazili vramci skusania a pripravy projektu...to sa stane hrozne vela hluposti ... :))

- Podle ruského informačního serveru extrémisté hrozí teroristický útokem na Baku v době
Eurovize, nevyvolává to v Tobě nějáké obavy ?
Fakt? ... posles mi prosim link? :)) nevedel som o tom :)


(Foto: Jan Vrchola)

- Máš pocit, že by Tě popularita něják změnila ( vnitřně, Tvůj názor na showbusiness, na vlastní schopnosti, na svět) ?
Nie je to len pocit. Je to skutocny stav. Velmi ma to zmenilo. Kazdy sa na to sice pozrie z ineho pohladu, niektori ludia to nechapu, napr. z mojho byvaleho okolia, no ano, zmenil som sa velmi, a myslim, ze ma to posilnilo velmi pozitivne, a stale posuva dopredu.

- Například reprezentanti Irska, duo Jedward, jedou svou zemi zastupovat už druhým rokem.Dovedeš si představit, že by jsi další rok opět nastoupil za Slovensko ?
Nie.

- Máš někdy před vystoupením trému ? Pokud ano, jak se jí zbavuješ ?
Je to na dlhe rozpravanie.

- Jaká je Tvá nejoblíbenější strava, kromě banánů ? Poradíš fanynkám nějáký zajímavý recept ?
Zboznujem cous cous :) ... recept? to by som musel ukazat... :)

- Jezdil jsi jako dítě na tábor, nebo, kde jsi jako dítě trávil prázdniny?
Tabor som nemal rad pre to, lebo mi prislo nahlavu padle este aj v lete v case volna byt podriadeny nejakym instruktorom a vychovavatelom. Takze som to mal u prdele a leto som travil vacsinou s bandou kamaratov v prirode v horach na vychode Slovenska.

- Toužil by sis někdy zahrát ve filmu ? Jakou rolí pro Tebe, by Ti scénáristé udělali radost ?
Psychopat :)

- Kde vidíš sám sebe za cca 5 let ?
Vsade :)


(Foto: Peter Uhrin)
- Je hudba - skládání, hraní, textování, zpívání .. jediný umělecký obor, který Tě zajímá ?
Nie :)

- Někteří lidé věří v Boha, jiní zase v sebe, nebo ve zdravý rozum, nebo v sílu přírody.....v co věříš Ty?
Neverim.


ESC Chart 2012 (11.)

22. dubna 2012 v 11:11 | http://escportal.cz/ |  Eurovision Song Contest 2012

Také letos jsme pro Vás připravili eurovizní hitparádu, která nás bude po několik týdnů seznamovat s Vašimi favority soutěže Eurovision Song Contest 2012. Dnes přinášíme výsledky jedenáctého kola!
---------------------------------------------

Přinášíme výsledky jedenáctého kola ESC Chart 2012!

Ačkoliv první dvě místa naší hitparády zůstávají oproti předchozímu týdnu neměnná, hitparádu opět vyhrála Loreen ze Švédska a druhý je německý zástupce Roman Lob, mezi trojici nejlepších se poprvé dostali reprezentanti Rumunska Mandinga. Ti se v našem žebříčku pravidelně posouvali stále výše, až díky nástupu z šestky na trojku obdrželi pro tentokrát medaili. Velký posun nahoru v rámci top 10 zaznamenala i Itálie.
Ačkoliv se změnila jednotlivá pořadí, v desítce nejlepších i nadále zůstávají stále stejní interpreti.
A nemění se ani pozice třech nejhorších. Ty opět připadly Černé Hoře, Gruzii a San Marinu.
Titul skokana týdne tentokrát získává lotyšská zástupkyně Anmary, která si polepšila o osm příček na 16. místo. Naopak největší propad týdne zaznamenal Can Bonomo z Turecka. Ten zakotvil po pádu o šest stupínků na 21. pozici.

Výsledky hitparády byly tento týden sečteny již během sobotního dopoledne.

Hitparádu můžete ovlivnit odevzdáním svého hlasu v anketě, která se nachází u každé písničky. Můžete hlasovat jednou denně a oznámkovat každou skladbu hodnocením SUPER (hodnota 2x počet procent), DOBRÉ (hodnota 1x počet procent), PRŮMĚR (hodnota 0x počet procent), NIC MOC (hodnota -1x počet procent) a HRŮZA (hodnota -2x počet procent). Následně dojde k sečtení Vašeho hodnocení a seřazení skladeb podle Vaší oblíbenosti, kterou určuje počet bodů v pátém sloupci. V případě, že dvě nebo více písní obdrží stejný počet bodů, rozhoduje o jejím lepším umístění vyšší počet procent u možnosti SUPER. Předposlední sloupec zobrazuje symboly, které se vztahují k umístění v minulém týdnu. Slůvko "new" označuje novinku, šipky poté pokles, posun, nebo stagnaci. Poslední sloupec bude znázorňovat konkrétní umístění v minulém kole. Pokud se Vám nelíbí, že je Vaše oblíbená píseň příliš nízko nebo naopak skladba, kterou nemáte rádi, okupuje přední příčky, využijte možnosti hlasování každý den a ovlivněte výsledky tak, aby více odpovídaly Vaším představám.

Rocker a Fitness

21. dubna 2012 v 20:10 | oskenovaný článek Karin Suvegová// časopis Muscle a fitness

Reportáž pro maďarskou tv s Maxem

21. dubna 2012 v 19:58 | http://www.dunatv.hu |  Eurosong videa
Reportáž pro maďarskou televizi DUNA. Max se tam objeví cca od 18. minuty


Vyženú ju?

20. dubna 2012 v 17:23 | Plus 7 dní |  Z tisku
Za oskenovaný článek moc děkujeme Janičce T.;)

Max Jason Mai se sešel s maďarskými Compact Disco

19. dubna 2012 v 17:51 | http://escportal.cz/ |  Eurovision Song Contest 2012

Vzájemná setkání účastníků Eurovize jsou každoroční tradicí a letos není výjimkou ani Slovensko. Max Jason Mai se totiž včera v Bratislavě sešel s maďarskými reprezentanty Compact Disco.
---------------------------------------------

Slovenský reprezentant se včera sešel se svými maďarskými konkurenty.

Zástupci obou zemí si společně zahráli, poskytli rozhovor pro rádio Patria a den zakončili jamováním na lodi. RTVS nabídne ze společného setkání Maxe Jasona Maie a Compact Disco speciální reportáž v relaci On Air.
Slovenský reprezentant také před pár dny vystoupil v pořadu Slovenské televize Anjeli strážni.
Další fotografie ze společného setkání naleznete na oficiálním Facebooku slovenské Eurovize.

Podporia nášho Maxa na Eurovízii práve Maďari?

19. dubna 2012 v 16:41 | http://aktualne.atlas.sk |  Eurovision Song Contest 2012
BRATISLAVA - Max Jason Mai začína osobne spoznávať svojich rivalov, s ktorými bude súperiť o priazeň celej Európy už o mesiac v azerbajdžánskom Baku. Maďarská kapela Compact Disco zavítala na Slovensko v rámci svojho promo turné po krajinách V4.


Spevák maďarských Compact Disco a Max Jason Mai - na jednej lodi

Privítať svojich konkurentov na Eurovízii prišiel aj náš Max, ktorého hudba sa maďarskej electropopovej skupine veľmi páči a sami si vyžiadali stretnutie, na ktorom by si mohli s muzikantmi okolo Maxa aj "zadžemovať".

Ako sa dá udržať napätie a konkurenčný boj pred Eurovíziou, keď dvaja veľkí rivali spolu priateľsky muzicírujú?
"To je ako keby ste porovnávali konkurenčný boj, keby spolu džemovali Depeche Mode a Metallica," vysvetľuje Max.

Zobraziť väčšiu fotografiuMaďarská kapela ide do boja so skladou ´Sound Of 0ur Hearts´ má však s našim rockovým interpretom niečo spoločné. Sú, bohužiaľ, v rovnakej pozícií, keďže ani ich spontánne nepodporuje domáce publikum.
"Možno by bolo vtipné, keby sme si navzájom aspoň vymenili body a Slovákov by v hlasovaní podporili Maďari a opačne," uvažuje s úsmevom MJM.

Ako dopĺňa, že vzájomné hlasovanie spriatelených krajín na Eurovízii vždy znevýhodňuje tých, ktorí nemajú dohodnuté spoločné postupy.
"Mám vo svojom semifinálovom kole príliš veľa krajín z bývalého Sovietskeho zväzu a z Balkánu, ktoré sa nikdy neštítili tzv. krížového hlasovania, takže to bude veľmi náročné."

Sympatická kapela z juhu má aj iné prednosti, na ktoré by náš interpret rád poukázal a možno sa aj inšpiroval.
"Ako u nás v kapele hovoríme, chalani dokonale "zecvičili" imidž. A majú perfektnú maďarčinu!" žartuje na záver.

Viac o spevákovi nájdete na Facebook.com/maxjasonmai.

MJM v redakcií svojho obľúbeného časopisu

19. dubna 2012 v 14:21 | http://www.facebook.com/pages/Eurovision-Slovakia-2012/158676047579564 |  Eurovision Song Contest 2012
Na novinové stánky pomaly útočí májové číslo časopisu Muscle & Fitness, v ktorom nájdete obrovský, trojstranový článok o Maxovi, s Maxom..o cvičení, strave, kondičke...
Časopis vychází v česku i na slovensku už 21.4.2012 to jest tuto sobotu.

Rozhovor na rádiu Partia.sk

18. dubna 2012 v 18:09 | zdroj: http://dashenecka89.blog.cz |  Eurosong videaMax a maďarští reprezentanti na Eurovizi Compact Disco také poskytli rozhovor Rádiu Partia. Užijte si maďarštinu :-)
http://www.rozhlas.sk/radio-patria/programova-struktura

zdroj: http://dashenecka89.blog.cz

Road to Baku 2012: Max Jason Mai – “Don’t close your eyes” (Slovakia)

18. dubna 2012 v 17:43 | http://logictherapy.wordpress.com |  Eurovision Song Contest 2012

Slovakia have a brief Eurovision record, with three entries in the 90s, in alternate years because poor performance one year excluded them from the following year's contest at that time. After three rounds of disasterous entries, they pulled out until 2009. Since then they've entered every year and not qualified once, leaving them with a short but consistently bad track record. Can they turn it around this year?


It's easy to sympathise with Slovakia and their methodical attempts to capture Europe's attention. In 2010 they tried the folk-tinged sound, last year they sent a pair of twins with a modern(ish) pop song, both times stuck in the semi-finals.

Having seen Turkey and Georgia do well in recent years with contemporary rock songs, why not try it themselves? So we end up with a surprisingly modern sounding heavy rock song that could easily be mistaken for one of the big American shouty rock bands, one of which is right on the tip of my tongue. Maybe My Chemical Romance? Oh I don't know, it's not really my field.

I can imagine this playing well across Europe, but Eurovision is predominantly thought of as a pop contest, is there enough of an alternative vote out there to turn Slovakia's luck around? I might not really rate it, but I think their logic is sound for going in this direction, and it would be a welcome boost for Slovakia in the contest. That said, rock is a difficult genre to predict, after all Turkey lost their apparent invincibility last year with a generic modern rock track, and if Turkey can't make it work, all bets are off!

Too noisy and difficult to understand to be a winner, but I think they may just be happy with qualification - their best result to date…