Červenec 2012

Exkluzivně: Víme, který slizáček rozseká na kousky Ivetu Bartošovou

29. července 2012 v 22:08 | http://www.super.cz |  Z tisku
Iveta Bartošová (46) o sobě v poslední době nedává vědět ani tak svou profesí, kterou je zpěv, jako spíš filmovým hraním. Již druhého srpna zazáří na plátnech českých kin v novém hororu Poslední výkřik, o němž jsme psali jako první. Super.cz se teď podařilo odhalit identitu muže, který se ve snímku stane masovým vrahem a jenž také udělá z Ivety krvavý flek. Podívejte se na video, v němž se vrahoun objeví, a také na k smrti vyděšenou Bartošovou!Vrahem, jak už ostatně naznačuje plakát k filmu (viz fotogalerie) není nikdo jiný, než slavný zpěvák Miroslav Šmajda (23). Právě ten se pro netvora ideálně hodí. Kluk, který je v soukromí naprosto pohodový, dokázal pro kameru vytvořit monstrum, jež se navenek tváří jako andílek, ve skutečnosti jde ale o slizkého zabijáka.

Kromě něj můžete v ukázce vidět Petra Machalu. Komu muž připomíná hvězdu reality show Hledá se máma a táta, ten uhodl. "Líbil se nám, proto jsme ho angažovali přes mail," svěřil se režisér Posledního výkřiku Tomáš Kučera.
Ten také začal vnášet pořádný zmatek do zatím jasně dané výchozí situace, že Iveta Bartošová bude na začátku filmu brutálně zavražděna. Podle něj totiž ke smůle jejích nepřátel zpěvačka možná nakonec útok vraha přežije. "S Ivetou jsme natočili a sestříhali dvě varianty. V jedné se jí podaří útočníkovi uniknout, na rozdíl od verze druhé. Kterou jsme nakonec do filmu použili, to vám ale zatím neprozradím," směje se záludně Kučera. Doufejme, že nás ale přece jen neošidí o masakr a litry kečupu. Vidět Ivetu, jak se bezvládně válí v kaluži krve, to se také neděje každý den… ■


Miro Na výstavě Léto plné hvězd

26. července 2012 v 21:34 | Léto plné hvězd |  Fotogalerie
Na výstavu Léto plné hvězd dorazila ve středu večer nečekaná a moc milá návštěva... Popovídala, pohrála si s kapsářem Hudebník a zase se tiše vytratila do romantiky nasvícených uliček Staré Prahy...

Fotka: Tak dobře, přidáme ještě jednu fotku, když jinak nedáte...http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/524352_227011064088637_1512755368_n.jpg
Fotka: Na výstavu Léto plné hvězd dorazila ve středu večer nečekaná a moc milá návštěva... Popovídala, pohrála si s kapsářem Hudebník a zase se tiše vytratila do romantiky nasvícených uliček Staré Prahy...

Přípravy na dvojkoncert Mira Šmajdy na Létě plném hvězd vrcholí

24. července 2012 v 18:47 | Léto plné hvězd |  Novinky
Přípravy na dvojkoncert Mira Šmajdy na Létě plném hvězd vrcholí, Miro s Olgou na nich pracovali celé pondělní odpoledne. Máte se na co těšit! Dobrá zpráva pro zájemce - ještě je pár posledních lístků na oba koncerty, odpolední ve 14 hod. i večerní od 18 hod. Rezervace na anahata.hracky@seznam.cz


NoeNoX a Katarína Knechtová v Otrokovicích

24. července 2012 v 18:17 | http://www.eonrodinnyfotbalek.cz |  Proběhlé akce

8.9.2012 - 21:00 » Otrokovice, Velké finále E.ON Junior Cupu (Skupina NoeNoX - Nový projekt Mira Šmajdy)

Vyfotila radkacka

NoeNoX a Katarína Knechtová v Otrokovicích

Je pravidlem, že velké finále E.ON Junior Cupu bývá dopněno hudbou. Sestava interpretů pro to letošní je doslova exkluzivní. Katarína Knechtová a NoeNoX (projekt Mira Šmajdy).
NoeNoX (projekt Miro Šmajdy)
Miro coby finalista Česko-Slovenské Superstar odstratoval svou velkou hudební kariéru v roce 2009. Spolu s kapelou Rosemaid hrál na velkém finále E.ON Junior Cupu 2010 ve Starém Městě. V březnu 2012 Miro Šmajda na tiskové konferenci Slovenské televize ohlásil, že bude nově vystupovat pod pseudonymem Max Jason Mai. Změna jeho image souvisela s ohlášenou reprezentací Slovenska na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2012 v Baku.
Aktuálně se Miro chystá, a na velkém finále v Otrokovicích s ním také vystoupí, na nový projekt NoeNoX. Ten je zatím malinko tajemný, ale my jsme rádi, že v rámci E.ON Junior Cupu můžeme přinést něco nového i mimo sportovního dění.


Katarína Knechtová
Mladá dáma, která se hudební scéně etablovala jako vokalistka ve formaci IMT Smile. Následovala úspěšná éra ve skupině Peha, z jejíž sestavy se v roce 2008 vydala na sólovou dráhu. Tu odstratovala deskou Zodiak.
Na začátku letošního roku vydala Katarína druhou sólovou desku s názvem Tajomstvá. Producentsky se pod ní podepsal Christian Eigner (bubeník Depeche Mode, světově uznávaný producent). Deska vyšla i v anglické mutaci. Obsahuje 11 nových písní a pod všemi je autorsky podepsaná Katarína.

Max Jason Mai: Po Eurovízii ho uvidíme na filmovom plátne!

23. července 2012 v 22:18 | http://www.markiza.sk |  Z tisku
Svedkom hereckého debutu ex-Mira Šmajdu budeme už budúci mesiac!
Max Jason Mai, originálnym menom Miro Šmajda, ktorý sa preslávil hlavne ako rocker v Česko Slovenskej SuperStar, sa nevenuje už iba hudbe! Najnovšie ho budeme mať možnosť vidieť toto leto na filmových plátnach! Max si na svoj filmový debut nevybral žiadnu sladkú romantiku ani komédiu, odštartoval to, ako sa na rockera patrí - hororom!

Dej filmu sa odohráva v Česku v obci Petrovice, kde vyčíňa nebezpečný vrah. Vo filme si jeho obeť zahrá aj speváčka Iveta Bartošová. Film Poslední výkřik je vraj českou verziou hororu Vreskot, čo potvrdil aj režisér Tomáš Kučera! Maxa Jasona Maia budete mať možnosť vidieť už 2. augusta v českých a 9. augusta v slovenských kinách!

Tapety na plochu pc

21. července 2012 v 21:27 | Nikys |  wallpapers
Desmod šperkuje svoj nový album mnohými hviezdami

21. července 2012 v 16:09 | http://www.halo.sk |  Z tisku
Na albume Desmodu sa objaví aj dueto Kulyho a Mira Šmajdu.
Foto: Archív


Nitrianska skupina v týchto dňoch nahráva nový album. A vyšperkujú ho aj niekoľkými hviezdnymi hosťami.

Producentom ich albumu je Ivan Tásler, dueto s Kulym si zaspieva Miro Šmajda a hosťom je aj legenda československej hudby Jiří Stivín.

Nitrianska pätica svoju novú dosku nazvala Javorový album a spolupracuje na nej najmä s lídrom IMT Smile. "Priznám sa, že ma to veľmi prekvapilo. Ale veľmi príjemne," povedalo o návrhu na spoluprácu Ivan Tásler.

Vzťahy medzi dvoma najúspešnejšími slovenskými skupinami sú veľmi dobré. Lídri oboch kapiel si dokonca veľmi rozumejú a Ivan nemá problém kvality konkurenčného speváka uznať: "Kulyho mám hrozne rád a myslím si, že je v ňom veľký potenciál," povedal.

Desmod nový album zobrali veľmi vážne a vyšperkujú ho skutočne zaujímavými menami. Jedným z hostí bude aj legendárny hudobník Jiři Stivín. Okrem toho pripravujú aj niekoľko duetov. Prvý už nahrali spolu so spevákom Mirom Šmajdom.

Poslední výkřik s Maxem J. Maiem v kinech od 2. srpna 2012

19. července 2012 v 21:36 | http://www.eurocontest.cz |  Z tiskuPoslední výkřik s Maxem J. Maiem v kinech od 2. srpna 2012

Česká republika zažívá revoluci v hororových filmech a do kin jde snímek Poslední výkřik od režiséra Tomáše Kučery - ten neskrývá, že se jedná o českou kopii Vřískotu, do hlavních rolí obsadil Ivetu Bartošovou, Danu Morávkovou, Miloslava Mejzlíka, ale také Maxe Jasona Maie - Mira Šmajdu! Nikdo váš křik neuslyší již od 2. srpna 2012 v Česku a od 9. srpna 2012 na Slovensku.

Miro Šmajda alias Max Jason Mai si ve snímku Poslední výkřik odbude svůj filmový debut. Miro svou kariéru hudebníka odstartoval v soutěži Česko Slovenská SuperStar, kde se umístil na druhém místě. Světového jména pak dosáhl jako Max Jason Mai na Eurovision Song Contest 2012 v ázerbájdžánském Baku. I když se jako hudebník zúčastnil nejednoho pořadu, filmová role mu dosud chyběla! Film se začal natáčet před více než rokem a Miro v něm vypadá stále jako Miro Šmajda - svým občanským jménem je uveden i na oficiálním plakátu.

Max J. Mai však není jedinou hudební hvězdou v tomto celovečerním filmu. Z nahrávacího studia a pódia s mikrofonem si na pomyslné stříbrné plátno odskočila i Iveta Bartošová či Štěpán Turek, kterého známe jako vítěze Hvězdné pěchoty 2. série Česko hledá Superstar.

Poslední výkřik se odehrává v malém městečku Petrovice, kde řádí sériový vrah a zabíjí studenty tamní střední školy. Policie je bezradná a nemá žádnou stopu. Vše nasvědčuje tomu, že maskovaný zabiják má spadeno na Karin Tomečkovou, jejíž rodiče byli před 8 měsíci brutálně zavražděni. Vraždy začínají přibývat, stejně jako podezřelých. Policie se snaží vraha dopadnout, ale aby už nebylo pozdě. Vrah může být kdekoliv.

Iveta Bartošová, která za svou kariéru ztvárnila již několik filmových rolí bude ve snímku zabita hned v úvodu a jelikož se zpěvačka necítila příliš ve své kůži, nechala se dokonce předabovat. Bartošovou se Šmajdou v Posledním výkřiku doplní herecké stálice jako je například Dana Morávková, Miloslav Mejzlík a další.Neuvěřitelná podoba! Šmajda se sestřičkou téměř jako dvojčata

18. července 2012 v 21:30 | blesk.cz |  Z tisku
Miro Šmajda se svoji sestřičkou zřejmě navštěvují stejnou kadeřnici
Miro Šmajda se svoji sestřičkou zřejmě navštěvují stejnou kadeřnici
Foto: amš

To je podoba! Zpěvák Miro Šmajda (23) a jeho mladší sestřička Miša (5), jakoby si z oka vypadli! Oba si užívají společné volné chvíle a v zahradě divoce dovádějí jako Tarzan a Mauglí.

Jako správný starší bratr Miro učí svou sestřičku veškerým dovednostem. A tak není problém posadit se s ní za volant jeho luxusního vozu a ukázat, jak že to má správně řídit, aby jí vlasy pořádně vlály.

Největší pozornost samozřejmě vzbudila neuvěřitelná podoba Mira a jeho mladší sestřičky Mišky. Blonďaté divoké vlásky rozcuchané větrem... Miro dokáže svoji sestru naprosto pobláznit, může na něm oči nechat.

"Pozdrav všem milovníkům malin:) od dvou dětí džungle...Já s mojí sestřičkou," podělil se o rozverné fotky Miro na sociální síti.

Spevák Miro Šmajda so sestričkou: Majú rovnakého kaderníka

18. července 2012 v 16:45 | http://www.cas.sk |  Z tisku
Ako z Knihy džunglí! Spevák Miro Šmajda (23) si voľné chvíle skutočne užíva. Naplno sa venuje malej sestričke Miške (5), ktorá akoby veľkému bratovi z oka vypadla!

Miro Šmajda so svojou sestričkou podobu nezaprú.

Ako správny starší súrodenec ju učí, čo sa dá a neváha ju posadiť za volant, aby si rozkošné dievčatko odskúšalo, ako bude chutiť vietor v ich hustých vlasoch! Spevák sa so svojou sestrou vie teda poriadne vyblázniť! A stačí mu na to vlastná záhrada. Modrooká fešanda nemá s objektívom fotoaparátu žiadny problém a pózuje jedna radosť!

A konečne mi bolo vysvetlené, ako na to správne dupnúť," okomentoval fotku Miro
A konečne mi bolo vysvetlené, ako na to správne dupnúť," okomentoval fotku Miro

Najväčšiu pozornosť však púta nesmierna podoba s jej starším bratom. Dvaja súrodenci tak zrejme využívajú služby rovnakého kaderníka a s blond hrivou, holou hruďou a malinami pod korunou stromu pripomínali Tarzana z džungle. ,,Pozdrav pre všetkých milovníkov malín :) Od dvoch detí džungle... Ja s mojou sestričkou," napísal Miro na sociálnej sieti. Zábavu si užili aj za volantom, kde sa Mirovej sestričke očividne veľmi páčilo.

Poslední výkřik 2012 (v kinech ČR od 2.8., v kinech SR od 9.8.)

18. července 2012 v 16:41 | Publikováno 18. 07. 2012 autorem: Tomáš Kučera |  Videogalerie

V JEDNOM Z DUETOV NOVÉHO ALBUMU SA BLISNE AJ MIRO ŠMAJDA

17. července 2012 v 21:35 | Desmod |  Z tisku
Nahrávanie nového "Javorového albumu" pomaly vrcholí a v táslerovskom štúdiu sa zbiehajú ďalší hostia, ktorých si DESmoďáci vybrali aby nový album bol skutočne NOVÝ :-) Jedným z hostí je Miro Šmajda, ktorý si s Kulym zaspieval v skladbe "Zostane ticho" ...

Miro Šmajda si zahral v rovnakom horore ako Iveta Bartošová!

14. července 2012 v 16:38 | http://www.halo.sk |  Z tisku
Miro Šmajda si vyskúšal herectvo.
Foto: Profimedia.sk

Spevák vystupujúci pod menom Max Jason Mai je za každú dobrú skúsenosť. Po reprezentácii Slovenska na Veľkej cene Eurovízie si na svoje konto pripísal aj hereckú úlohu.
Miro Šmajda sa objaví sa v novom hororovom filme Poslední výkřik, v ktorom príde brutálne o život aj speváčka Iveta Bartošová.
"Bol to pre mňa totálny úlet," prezradil na margo svojej úlohy spevák. "Nakrúcanie bolo veľmi fajn, ale či ma vo filme zabijú, to vám neprezradím," povedal Miro.
Dej filmu sa točí okolo strednej školy, kde opakovane dochádza k vraždám. Miro pritom nie je jediným spevákom, ktorý si vo filme zahral. Riaditeľku školy stvárnila už spomínaná Bartošová. "Bohužiaľ skúsenosť s Ivetou nemám, na pľaci sme sa nestretli," prezradil spevák s úsmevom.

Léto plné hvězd: Miro Šmajda nebude chybět ani letos

14. července 2012 v 16:35 | http://www.musicweb.cz//Alena Uhlířová |  Z tisku

Miro Šmajda alias Max Jason Mai Miro Šmajda alias Max Jason Mai Zdroj: facebook.com

Částečně prodejní výstava Léto plné hvězd otevřela svůj svět hraček nejen dětem, ale také dospělým. Na několik úterních a čtvrtečních večerů je pro ně připraven hudební program. Svou účast potvrdil také Miro Šmajda.
Miro Šmajda nechyběl na výstavě Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové několik posledních ročníků. A přestože se Miro v současné době v České republice příliš často nevyskytuje, svou účast nedávno přislíbil i v letošním programu. Autorky výstavy tedy hudební program dodatečně rozšířily.
Miro Šmajda za poslední měsíce radikálně změnil svou image a vystupuje jako Max Jason Mai. Kvůli Létu plnému hvězd ale bude opět vzkříšen Miro Šmajda. Jeho hlas bude možné slyšet ve výstavním sále (Dražického náměstí 10, Praha) 31. července od 18 hodin.


Zomrie hneď na začiatku! Iveta Bartošová si dlho vo filme nezahrala: Zomrie už na začiatku

11. července 2012 v 18:46 | http://www.cas.sk |  Z tisku
Iveta Bartošová (46) toho veľa už zrejme nenaspieva, preto sa najnovšie dala na herectvo. Objaví sa totižto v hororovom filme "Poslední výkřik".
Bartošová nespieva, ale si najnovšie zahrala vo filme.
Autor: Archiv Tomáše Kučery

"Je to už rok, čo som točila film, teším sa na neho a dúfam, že ma pozvú na premiéru," povedala Blesku Bartošová. Iveta si zahrala rolu riaditeľky strednej školy, kde opakovane dochádza k vraždám.
"Hrala som v tom rada, moja rola sa mi ale fakt nepáčila," dodala. Prečo? "Na začiatku ma zavraždia a potom sa takým zvláštnym spôsobom objavím až na konci filmu," dodala Iveta.
Bartošová si nakrúcanie užila.Bartošová si nakrúcanie užila.Autor: Archiv Tomáše Kučery

Na pľaci sa s kolegami nestretávala

Režisér snímky Tomáš Kučera tak zapadol do skupinky, ktorá sa rozhodla na Ivete zarábať. "Moja roľa je vlastne hlavná, ale takmer ma tam nie je vidieť," zverila sa Bartošová.
Vo filme si zahral i Miro Šmajda.Vo filme si zahral i Miro Šmajda.Autor: stv, čtk
Spolu s Ivetou si vo filme zahral i spevák Miro Šmajda. "Nakrúcanie bolo v pohodičke, pre mňa to bol totálny úlet, s Ivetou som sa na pľaci nestretol a či ma tiež zabijú, sa nechajte prekvapiť," povedal pre Čas.sk s úsmevom Šmajda.
Plakát k filmu Poslední výkřikPlakát k filmu Poslední výkřikAutor: Archiv Tomáše Kučery

Síla lásky 10. Závěrečná Část

11. července 2012 v 15:34 | Nikys |  FanFiction s Mirem


10.Část
Dnes jsme si konečně odvezli Tadeáška po nekonečně dlouhé době z nemocnice domů a připravili mu menší (ještě se má šetřit a odpočívat jak nám říkal lékař) uvítací oslavu. Uvařila jsem Tadeáškovo a zároveň i Mirovo nejoblíbenější jídlo zapečené brambory a upekla dort, ale to největší a hlavní překvapení Mirův návrat jsme si nechali až na konec. Když jsem Tadeáškovi oznámila, že se k nám táta vrátil, v ten moment jsem viděla nejšťastnější dětské oči na světě. Ještě ten večer mě Miro znovu požádal o ruku a já souhlasila. Svatbu jsme naplánovali za měsíc na prvního srpna. Dalším překvapením pro mě bylo, když mi Miro, prozradil, že si mě chce vzít na břehu moře v Itálii na ostrově Sardinie, kde jsme se před čtyřmi lety seznámily a kde jsem před třemi lety na společné dovolené Mirovi oznámila, že čekáme miminko. Měsíc do svatby díky všem předsvatebním přípravám utekl jako voda. Právě si oblékám svatební šaty a přitom hladím své zatím ještě ploché bříško. Nemůžu se dočkat, až Mirovi oznámím, že jsem zase těhotná, pomyslím si a v duchu se nad tím usmívám. Když jsem připravená, vydáme se společně s našima, Tadeáškem a Jarinem mým svědkem na pláž. U pana oddávajícího už z dálky vidím stát mého Mira. V černých kalhotách a bílé košili rozepnuté na tři knoflíčky obepínající jeho svalnaté tělo mu to neskutečně sluší. Korunu všemu dodává jeho dlouhé blond vlnité háro. Uvědomím si, že je opravdu neskutečně sexy. Zatím co mamina má na starosti Tadeáška, taťka mě za tónů svatebního pochodu vede k oltáři, kde mě předá Mirovi. Jeden druhému se podíváme do očí a upřeme svůj zrak na pana oddávajícího.
Vážení snoubenci, Vážení svatební hosté dovolte mi, abych vás tu co nejsrdečněji přivítal. Sešli jsme se tu dnes, abychom byli svědky spojení dvou životů a do manželství tak doprovodili zde přítomného ženicha Miroslava Šmajdu a nevěstu paní Ellu Šmajdovou. Asi všichni víte, že jak pan ženich, tak paní nevěsta už se jednou vzali. Jejich vztah však prošel těžkou zkouškou a manželství těchto dvou mladých lidí nevydrželo. Přestože se rozešli, jejich vzájemná láska nikdy nevyhasla. Naopak jejich rozchodem pouto mezi nimi zesílilo. Jsme svědky vzájemné a hluboké lásky, která je věčná. Jedině síla jejich lásky jim totiž pomohla překonat všechno zlé, aby znovu mohli stanout na prahu nového života. Proto jim přejme ať je to život spokojený, šťastný a plný lásky. Nyní přistupme k samotnému aktu. Tážu se Vás pane ženichu, zda dobrovolně vstupujete do manželství se zde přítomnou nevěstou paní Ellou Šmajdovou. " Áno " odpoví, Miro. A tážu se i Vás paní nevěsto Ello Šmajdová, zda dobrovolně vstupujete do manželství se zde přítomným panem ženichem Miroslavem Šmajdou. Podívám se na Mira, usměji se a odpovím "Ano ". Tímto prohlašuji Vaše manželství za uzavřené vyměňte si prsteny a dejte si první manželské políbení dokončí pan oddávající náš obřad. Miro, mě k sobě lehce přitiskne a vášnivě mě políbí. Po svatbě a svatební hostině jsme si s Mirem a Tadeáškem užívali sluníčka a moře a večer když jsme Tadeáška dali spát jsme si užívali společných procházek po bílých nekonečných písčitých plážích. Miro, musím ti něco důležitého říct, zastavím se, podívám se mu do očí a nadechnu se. Je to zvláštní, ale tenhle ostrov pro mě už znamená určitou symboliku. Je to přesně tři roky, co jsme se tu takto procházeli, a já ti něco oznámila, přestanu na chvíli mluvit a sleduji Mirův zpytavý pohled. Miro, já jsem těhotná, vyhrknu konečně to, co jsem měla dlouho na srdci. Mirův zpytavý pohled vystřídá nechápající výraz. Miláčik mi budeme mať ďalšie dieťatko? Ptá se mě ještě pořád nevěřící Miro. Ano budeme usměji se a Miro mě pevně a opatrně obejme. Ellinka ďakujem ti, to je pre mňa ten najkrajší darček. Tak ja budem zase otecko. Opakuje nadšeně Miro a nepřestává mě líbat… Nyní jsem zase opravdu šťastná, před měsícem se nám narodila malá Ellinka a já konečně pochopila jednu důležitou věc a to, že nestačí jen milovat, ale hlavně i věřit a umět odpouštět. Jen v důvěře a odpuštění je totiž ta opravdová síla lásky.
The end

Poslední výkřik

10. července 2012 v 19:43 | http://www.csfd.cz |  Filmografie

http://www.poslednivykrik.cz/V novém celovečerním filmu se kromě Bartošové objeví také herci Dana Morávková, Miloslav Mejzlík, Petra Horváthová a zpěvák Miro Šmajda.


Krimi / Horor
Česko, 2012, 90 min

Obsah

V malém městečku Petrovice řádí sériový vrah a zabíjí studenty tamní střední školy. Policie pátrá po pachateli, ale nemůže najít žádnou stopu. Vše nasvědčuje tomu, že maskovaný zabiják má spadeno na Karin Tomečkovou, jejíž rodiče byli před 8 měsíci brutálně zavražděni. Vraždy začínají přibývat, stejně jako podezřelých. Policie se snaží vraha dopadnout, ale aby už nebylo pozdě. Vrah může být kdekoliv. (oficiální text distributora)

Režie:

Hrají:

Miro Šmajda - role Roman

Foto z filmu:

Poslední výkřik (2012)


Trailer k filmu (01:37):Vyjádření režiséra

Obdržel jsem vyjádření režiséra Tomáše Kučery k mé recenzi jeho filmu Poslední výkřik. Vzal celý můj článek, odstavec po odstavci, a ke každému připsal své vysvětlení / komentář.
Protože má v mnoha věcech pravdu a donutil mě podívat se na tento film a jeho tvůrce novýma očima, souhlasil jsem s jeho prosbou a kompletní dopis (tj. včetně jeho citací mé recenze) zde přetiskuji. Tzn. kurzívou je vždy citace z mé recenze, tučně je jeho vyjádření.

(Ilustrační foto s filmařskou tématikou)

Následuje kompletní, nijak neupravované vyjádření režiséra Tomáše Kučery (KučeraFilm), a jako bonus na závěr fotografie jeho a bratra Jana (scenáristy).
--------------------------------

Na základě zatím jediné větší recenze, která na tento film vyšla, bychom rádi reagovali, aby taky divák mohl znát názor tvůrců, jak a co zamýšleli a nějaké vyjádření k filmu. Taky hlavně proto, že nám přijde, že jste byl chvílemi na jiným filmu a přistupoval k němu zvláštním způsobem. Byli bychom neradi, kdybyste diváky zbytečně pletl.

Vyjádřili bychom se ke každému odstavci, abychom se nemohli záměrně vyhýbat tomu, co jste napsal. Jen upozorňujeme, že vzhledem k Vaší recenzi, kde se objevovali SPOILERY(bez varování, dost velká chyba u recenzéra), tak ani my se jim nevyhneme, a tak diváka tímto předem varujeme, aby dál nečetl, pokud nechce něco prozradit.

Tak k recenzi

FF: Zdání ale klame. Ve skutečnosti jde o vícevrstevnaté podobenství z post-apokalyptické budoucnosti, které nastavuje zrcadlo nešvarům dnešní společnosti. Je to patrné už z první (předtitulkové) scény, ve které rozechvělá Iveta Bartošová volá na policii (ze své pevné linky), protože jí někdo neustále prozvání telefon, a odehraje se tento dialog: Policie: "Policie ČR." Bartošová: "Tady Perlová. Někdo mi neustále volá a obtěžuje mě." Policie: Vydržte, prověříme to. (10 sekund pauza) Policie: "Zjistili jsme, že vám někdo volal z vašeho vlastního mobilu."

KF: Nevidím na tom nic tak zvláštního, ani nemožného, když se to stane ve filmu, aby nad tím měl divák nějak dumat. Vlastně jste zatím jediný, kdo nad tím tak hluboce přemýšlel.

FF: Pak někdo v rybářské pláštěnce propíchne Bartošovou zezadu nožem, přestože vteřinu před bodnutím už má velkou krvavou skvrnu na břiše zepředu. Tím končí role Ivety Bartošové a začíná film.

KF: Tady pravděpodobně přišla ta chvíle, kdy jste si připravil kameru, abyste si mohl film nějak zdokumentovat, vzhledem k tomu jak znáte každý bezvýznamný detail z filmu a pravděpodobně jste zvedl hlavu až při závěrečném bodacím aktu, jinak byste musel vidět, že cca 20 sekund předtím jí vrah bodl do břicha (na co reagovala křikem, plus obraz a zvuk nože) a následně viditelně odkulhala po schodech dolů a držela si ránu z které krvácela. Jiné vysvětlení Vaší nepozornosti nás nenapadá.

FF: Tímto stručným úvodem je brilantně vysvětleno, že se film odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou veškeré komunikační kanály vzájemně úzce prolinkovány, lidské soukromí téměř zmizelo a je nahrazeno orwellovskou totalitou, kdy z příjmení a hlasu je možno okamžitě zjistit číslo mobilního telefonu a volání z něj uskutečněná.

KF: Nic neříkající. Pouze pro fanoušky hledání jakýchkoliv chyb ve filmu.

FF: Perlová (Bartošová) dělala ředitelku ve střední škole v obci Petrovice, ve které se náš příběh odehrává. Obec má podle leteckého záběru celkem asi 10 ulic uprostřed polí, ale přesto se v ní nachází obrovská třípatrová střední škola, na jejíchž chodbách jsou vyvěšené malůvky jako od čtyřletých dětí

KF: Tady opět něco co diváka vůbec nezajímá, řešit jestli škola měla 3 patra a jak velká je obec z leteckého záběru, který trvá asi 5 vteřin, stejně není poznat. Možná jste byl v jiných Petrovicích. Malůvky skutečně po důkladném prozkoumáním tam někde v pozadí jsou, snad nám to divák odpustí.

FF: Z toho je vidět, že v této budoucnosti se zcela zhroutil vzdělávací systém - honba za vyšším než základním vzděláním vedla k tomu, že nyní všichni mají středoškolské vzdělání, ale přitom jsou všichni nevzdělaní idioti. Viz špičkový detektiv, který má ve svých záznamech napsanou větu "Podezřelý měl zřejmě intimní vztah z obětí." Ale mohlo jít také o nenápadné upozornění na nepředstavitelnou vyšinutost podezřelého, který lezl dovnitř do obětí a odtud navazoval s někým nejmenovaným intimní vztah. Tento film je mnohovrstevný a není snadno interpretovatelný, podobně jako poslední filmy Petera Greenawaye.

KF: Tady asi přišla opět na řadu kamera, záběr který trvá vteřinu a je v ní 8 vět, tak skutečně se tam objevila tato hrubka(asi byl ten policajt negramot).

FF: Strašný stav této společnosti je evidentní také ze školního hlášení: "Milé děti. Někdo zabil paní ředitelku. Proto máte všichni týden volno a raději moc nevycházejte z bytů." Vládne zde strach. Nová totalita. Svobodné volby. Nejsme jako oni.

KF: Přišel ředitel do školy ,,Asi už víte, že byla zavražděna paní ředitelka Perlová, máte týden volno a radši zůstaňte doma a moc nevycházejte. Opět to Vaše uši slyšely jinak, a z věty, která nestojí o pozornost se snažíte něco dostat. Jako by vám hlasy něco našeptávaly (bohužel vždy negativně).

FF: Pak zjistíme, že s jednou ze žaček bydlí v jejím domě digitální kopie Davida Bowieho z filmu Labyrint. Ta má pravděpodobně symbolizovat labyrintózní strukturu tohoto světa budoucnosti. Vrah v rybářské pláštěnce pak Bowiemu sáhne na koule (kulečníkové). Pak ho ubodá, ale až do konce filmu o tom nikdo nemluví a nikdo ho nepostrádá, což mistrně symbolizuje lidskou odcizenost v tomto světě zítřka.

KF: Tady věnujete pozornost Miro Šmajdovi(ve filmu dalo by se říct velmi malé roli, která nemá ve filmu moc prostor), zdá se, že jste Šmajdou malinko posedlý a z nějakého důvodu se ho snažíte rádoby zesměšnit, viz Vaše Odvážné palce, kde děláte, že ho vůbec neznáte. Jak to působí, ať si každý udělá obrázek sám. Ale k problému. Postava Romana má jednu scénu se strejdou, kde se dozvídáme, že se zrovna přistěhoval a strejda odjíždí na chatu.S žádnou jinou postavou se tam Roman ani nesetká a nikdo ho tam ani nezná. Pak je večer zavražděn. Druhý den odpoledne je dotázána hlavní postava, zda se dovolala Romanovi, na což říká, že ne a snad se mu nic nestalo, potom ještě večer zkouší volat Romanovi, ale kamarádka říká, ať si nedělá starost, že asi bude venku s nějakou holkou. Ten týž večer končí film. Na slasher se tato postava vzhledem k prostoru (a k jedinému vztahu ke Karin a strýci, což je podnájemník) postrádala až, až. Nepostrádal jste ji Vy, protože tu postavu hrál Miro Šmajda??


FF: Mezitím můžeme sledovat, jak marná je snaha policejních vyšetřovatelů (starý důchodce v teplákách a čtrnáctiletý chlapec se třemi vousy na bradě v nepadnoucím kvádru). V tomto nemilosrdném světě nemají ani služebnu a musejí místo toho mít hlavní stan na recepci jakési stavební firmy (na skleněných dveřích "policejní služebny" je zevnitř vidět její název). Nedokáží vystopovat vraha, přestože jsou mistry svého řemesla (pravidelně se objevují uvnitř zamčených domů několik sekund po spáchání trestného činu) a přestože vrah je handicapovaný spoluobčan (z jednoho metru nevidí deseticentimetrový kus loktu své oběti, vykukující zpoza skříně).

KF: Tady opět něco pro fanouška hledače chyb ve filmu, 999 z 1000 si nevšimne, a pokud ten jeden jo, tak mu je to stejně fuk. Loket, ano pokud si film důkladně stopnete, tak je možnost vidět že jí kousek loktu trčí...asi měl vrah zákal či si s obětí hrál.

FF: Musíme tedy sledovat plíživé drama, které znepokojuje svou zdánlivou pervazivní banalitou (česky by se dalo napsat "kurva nic se pořád neděje"), podobně jako třeba Stalker Andreje Tarkovského, který ale měl mnohem méně zábavné postsynchrony.

KF: Postsynchrony dělalo renomované studio, to už je samozřejmě na subjektivním názoru.

FF: Policista a jeho synovec mají doma pokoj, ve kterém jsou nalezeny typické psychopatické stalkerské propriety (detailní fotografie hrdinky, nástěnka s ledabyle vytrhanými výstřižky, obrazy na zdech nakřivo, nedbale ustlaná postel), přičemž policista tvrdí, že v tomto pokoji bydlí jeho synovec, nebezpečný psychopat a schizofrenik, zatímco synovec tvrdí totéž o strýci. Pokoj je totiž tak sofistikovaně ambivalentní, že není možno poznat, zda v něm bydlí důchodce nebo gymnazista! Na konci filmu se v mistrné scenáristické kličce ukáže, že vrahem není policista ani jeho synovec, nýbrž někdo úplně jiný, koho všichni podezřívali od samého začátku, ale my jsme jim to nevěřili, protože při vraždách (kdy mu nebylo vidět do obličeje a nemusel ho tudíž hrát placený herec) byl o hlavu vyšší, než je na konci.

KF: Opět jsme u toho, že vidíte a slyšíte úplně něco jiného než se děje. Strýc je obviněn, že je schizofrenik, alkoholik a posedlý vyšetřením případu smrti rodičů hlavní postavy. A Synovec říká, že není normální ale vrah ne..(takže vražedný psychopat je opět vaše představa) a to že je někdo alkoholik a schizofrenik z něj ještě psychopatického vraha dělat nemusí. A kdo je ten alkoholik a čí to byl pokoj, kdybyste pozorně sledoval scénu, tak jste na to mohl přijít a nečekat do konce filmu.

FF: Film pak končí tím, že zachráněná hrdinka odchází z koncertního sálu smrti v objetí jak policisty, tak jeho synovce, přičemž jeden z nich je její stalker a psychopat s rozdvojenou osobností (podle toho, co se říkalo o půl hodiny dříve). Film pak končí tím, že zachráněná hrdinka odchází z koncertního sálu smrti v objetí jak policisty, tak jeho synovce, přičemž jeden z nich je její stalker a psychopat s rozdvojenou osobností (podle toho, co se říkalo o půl hodiny dříve).

KF: Co říct k tomuto. Opět vaše fikce. K žádnému společnému odcházení nedochází. Hlavní postava se s policistou vůbec nesetkává, kdo je schizofrenik, chytrý diváka po druhým shlédnutí ví, některý i po prvním..

Bohužel se jedná o jedinou výraznější recenzi, která divákovi vůbec nic neřekne, zabývá se nesmyslnými detaily a výmysli, které se ve filmu ani nestal.

Slibovaný pohled na film tvůrců:

Asi nejvíc lidi (média) zajímá proč tenhle casting? A kritizují nelogičnost ve filmu typu proč utíká postava nahoru po schodech, či proč některé postavy zabije vrah bez motivu či proč oběti běhají po prázdných budovách, kde nikdo není.

Jsme asi jedni z posledních fanoušků tohoto bohužel mrtvého žánru a chtěli jsme natočit klasickou teengerovskou vyvražďovačku, která by se líbila převážně mladým lidem, pro které byla točena. V těchto filmech většinou jsou postavy velice naivní. Samozřejmě by bylo jednodušší utéct hlavním vchodem a zůstat na policii dokud se případ nevyřeší. Postavy utíkají nahoru z důvodu stejného jako ve všech slasherech=aby je mohl vrah chytat..většinou když jsou chytáni, tak se vyskytují v prostorech sami. Atmosféra kdyby na stanici, či v posilovně všude kolem nich bylo mnoho lidí by asi nebyla žádná, vrah si prostě počká až budou sami. Stejně to je tak s motivem vraha. Jako ve všech těchto filmech vrah zabijí všechny kolem hlavní hrdinky bez jakéhokoliv důvodu a na konci se většino střetne i s ní. Postavy jsou ve špatný čas na špatném místě, viz Roman, který je v domě hl.postavy nebo školník, který je ve škole s hlavní postavou. Psychopatickému vrahovi přijde jednodušší ho zabít a vzít si jeho klíče od školy, než mu říct, jestli by nemohl opustit školu, že teď má v plánu zabít hlavní postavu. Takhle to ve slasherech je. Vrah nemůže 90 minut chytat jednu hlavní postavu.

Ke castingu, obsazením M.Šmajdy, P. Machaly, Š, Turka a hlavně Ivety Bartošové jsme věděli , že to bude už předem "filmovými kritiky" kritizováno, což se samozřejmě stalo. Lidé a média v Česku jsou už takový a to jim nevyčítáme. Sledovali jsme tím vetší zajímavost tohoto filmu. Myslíme, že pro diváka bude zajímavé a snad i zábavné vidět třeba Ivetu či Mira, jak utíkají před vrahem, to už u nás jen tak neuvidí. Že v jedné scéně je P. Machala je spíš takové zpestření, přišel nám nejzajímavější z účastníků Hledá se táta a máma. A Štěpán Turek, na kterého se všichni hodně odvolávají, tam má asi vteřinový prostor a řekne jedno slovo v celém filmu, je tam jen jako takový vtípek a osvěžení, klasické cameo. A kdyby tam místo těchto lidí byli kvalifikovaný herci, kteří by byli neznámý, tak by to nebylo tak zábavné a svěží vzhledem k filmu, který je klasický český béčko a na nějaký velký umění si nehraje (záměrně říkám český, protože americký béčko je lepší než český áčko z mnoha důvodů, tak srovnávat náš film třeba s Vřískotem co se týče kvality po všech stránkách je zcela mimo).

Závěrem doufáme, že se divákům film bude líbit nebo líbil a nebudou se nudit..a snad si nějaký fanoušky (hlavně mezi mladými či velkým fanoušky slasheru, resp. asi chápete, že pro Vás a lidi, co čtou Vás ten film točený není) najdeme.

S pozdravem Tomáš (WesCraven) Kučera, Honza (Kevin Williamson) Kučera

Video z natáčení


31. 7. út v 18 hod. – „Slunce, Šmajda a pár facek“ – Miro Šmajda

9. července 2012 v 14:05 | http://www.anahata.cz |  Proběhlé akce
31. 7. út v 18 hod. - "Slunce, Šmajda a pár facek" - Miro Šmajda
Již třetím rokem vystoupí na "Létě plném hvězd" slovenský zpěvák Miro Šmajda. Co se s ním v tomto roce děje, jak vypadá jeho aktuální tvorba a co je pro něj momentálně důležité? Nenechte si tento večer plný překvapení ujít!

Miro Šmajda alias Max Jason Mai bojoval s depresiami!

8. července 2012 v 17:33 | http://www.halo.sk |  Z tisku
Max Jason Mai vraj bojoval s depresiami.
Foto: Profimedia.sk


Strieborný finalista SuperStar a náš tohtoročný reprezentant na Eurovízií vraj bojoval so psychickými problémami!Po roku hudobnej prestávky Miro Šmajda opäť ožil a začal vystupovať pod prezývkou Max Jason Mai. Mladý hudobník si však preskákal už kadečím.

Blond hudobník vraj pre neúspechy v hudbe bojoval s ťažkými depresiami. Informáciu priniesol český magazín Super Spy.

Krátko po SuperStar, kde sa Šmajda umiestnil na striebornej priečke, sa mu v hudbe nedarilo tak, ako by si predstavoval. Odišlo od neho veľa fanúšikov a Miro to niesol zle.

Po tom ako sa dal do kopy začal vystupovať s celkom novým projektom a zdá sa, že mu je lepšie. Snáď mu úzkosť nespôsobí aj fakt, že ani na Eurovízií neuspel tak, ako by si želal.

Vystoupí Miro Šmajda na Létě plném hvězd i letos?

6. července 2012 v 19:22 | http://miro-smajda-daily.blog.cz |  Proběhlé akce
3. července odstartoval sedmnáctý ročník benefiční akce s názvem "Léto plné hvězd", kde vystupoval tradičně již dva roky po sobě i Miro Šmajda.
Na stránkách www.musical.cz se objevil doprovodný program, ve kterém je i tento rok uveden Miro Šmajda a to na den 31.7. od 18:00 hod., akce se koná v Praze!
Zpráva zatím nebyla nikde oficiálně uvedena Mirem, ale dle slov pořadatelky by měl být tento termín definitivní...
Jak si rezervovat vstupenky na tuto akci se dočtete ZDE.
Foto: © Michal Škvor 2011, musicalnet.cz


(Zdroj: http://miro-smajda-daily.blog.cz)