Srpen 2012

Propagace vystoupení Mira v rámci E-on junior cupu v Otrokovicích

31. srpna 2012 v 20:00 | eonjuniorcup201 |  Videogalerie
propagace vystoupení Mira v rámci E-on junior cupu v Otrokovicích. Zmínka o Mirovi v 1:13 a 7.40 min.23.9. Ostrava (VIP)

31. srpna 2012 v 16:26 | Miroslav Šmajda |  Proběhlé akce
23.9. Ostrava (VIP) bližší info čoskoro

14.9. Kosice (Beerfest centrum)

31. srpna 2012 v 16:25 | Miroslav Šmajda |  Proběhlé akce
14.9. Kosice (Beerfest centrum)

1. rocnik STAROMESTSKYCH SLAVNOSTI PIVA v Kosiciach
Pozyvame VSETKYCH MILOVNIKOV PIVA, DOBREJ ZABAVY A JEDLA na 1. rocnik Staromestskych slavnosti piva, ktore sa uskutocnia vo vonkajsej casti mestskej krytej plavarne v KOSICIACH. Ponuknute vam bude skvele pivo, zabava a dobre jedlo.
Viac ako 50 druhov piva.
Bude doprevadzat skvely kulturny program, pivne speciality a rozny program nielen pre dospelych ale aj pre deti a mladez.
Denne pre vas budu vystupovat kapely a rozny umelci. Su pripravene sutaze so skv
elymi cenami.
Kazdy den budu k dispozicii skakacie hrady, vozenie na koni a ine destske atrakcie

Program:
Stvrtok
17.00 - 22.00
GRACEFUL, THE ROADS KRYPTON, SCHYZOFEM

Piatok:
17.00 - 22.00
SILVAYOVCI A TOMAS BURANOVSKY, FICTIVE MARRY, MIRO SMAJDA

Sobota:
16.00 - 24.00
LUJZA & RASTO, ORTUT, TENNESSEE, ZOBRACI, KOVBOJSKY BAL

Nedela:
14.00 - 18.00
FAMILY DAY PROGRAM PRE RODINY S DETMI
DESTSKY FOLKLORNY SUBOR HANICKA, DIVADIELKO, MAZORETKY

Nová láska? Gabriela Gunčíková sa zamilovala do Mira Šmajdu!

26. srpna 2012 v 16:46 | http://www.halo.sk |  Z tisku
Gunčíková miluje Šmajdovu hudbu.


Obaja sa preslávili vďaka SuperStar, len každý v inom ročníku. Tiež majú spoločné to, že milujú tvrdšiu muziku. A tak sa blondínka do nášho speváka zamilovala.
Gabriela by chcela začať robiť presne takú hudbu ako Max Jason Mai, teda Miro Šmajda. "Odviedol skvelú prácu a jeho nová tvorba sa mi veľmi páči," naráža Gunčíková na Eurovíziu, kde nás Miro reprezentoval.
Aj ona má podobné ciele. Hoci nie všetci Maxa uznávajú, jej sa tento smer pozdáva a pôjde si za ním. "Určite je omnoho zložitejšie zaujať tvrdšou muzikou než popom. No popových speváčok je v našich končinách dostatok, prečo by som mala byť ďalšou?"
Gabriela sa neplánuje meniť, a to sa týka nielen hudby. "Zostanem taká, aká som. Vnútri aj navonok. Mám rada zaujímavé dobové oblečenie a sem-tam nevšedné topánky, tak uvidíme," dodala tajomne v rozhovore pre Život.

Rozhovor s Mirem Šmajdou: Novou desku nechci uspěchat

11. srpna 2012 v 19:11 | http://www.musicweb.cz |  Z tisku
Miro Šmajda
Miro Šmajda Foto: Michal Škvor

Miro Šmajda se v první polovině tohoto roku zúčastnil mezinárodní soutěže Eurovize, kde coby Max Jason Mai představil svůj nový singl Don`t Close Your Eyes. Před svým vystoupením na Létě plném hvězd Miro MusicWebu prozradil, jaké jsou nyní jeho plány.

Na podobnou otázku jsi už asi odpovídal mnohokrát, ale proč ses rozhodl stát se Maxem Jasonem Maiem?

Víš, já jsem se v podstatě nestal Maxem. Max Jason Mai byl projekt, který se vázal k něčemu, do čeho jsem se pustil v rámci reprezentace Slovenska. Prostě mi to přišlo rozumné nejít někde do Evropy pod jménem Miro Šmajda, protože se to čte hodně debilně a vlastně to i zní hodně debilně (smích). Není to tak, že bych si změnil jméno v občance, Max Jason Mai byl prostě projekt.

Takže dál budeš vystupovat jako Miro Šmajda?

Ano, každý promotér, který nás zve na koncert a podobně, chce Šmajdu. Jestli časem budou chtít Maxe, to nějak vyplyne.

Celá ta věc s Maxem působila velmi promyšleně, vloni na podzim jsi avizoval Goodbye Tour, pak jsi přišel jako Max s novými písničkami, které jsou i hudebně trochu jinde, tvrdší než tvoje dosavadní tvorba…

Goodbye Tour skutečně byla rozlučková, já jsem se symbolicky loučil s nějakou etapou, která se vázala ještě na SuperStar. Odehráli jsme s kapelou nějaké koncerty a vydala se nějaká deska. Ale ta deska byla hodně kompromisní, nebylo to úplně přesně to, co bych chtěl dělat. Don`t Close Your Eyes je song, který odráží to, jaký jsem, jakou hudbu dělám, jaké texty píšu a kterou cestou se chci ubírat.

Takže Don`t Close Your Eyes naznačuje další vývoj Miro Šmajdy jako muzikanta?

Přesně tak.

Co teď chystáš? Pro tvoje vystoupení v Eurovizi jsi vybíral ze dvou nových skladeb, kromě zmiňovaného singlu Don`t Close Your Eyes máš tedy ještě jednu novou skladbu. Znamená to, že už máš hotový materiál na novou desku, nebo na něm teprve budeš pracovat?

Nová deska je, myslím, kompletně připravená, texty jsou dokončené a v podstatě jen řešíme, jestli začneme točit v září, nebo v říjnu. Zatím to vypadá spíš na září, tak aby deska vyšla někdy v průběhu zimy. Co se týče materiálu, řekl bych, že to je ještě o kousek tvrdší než Don`t Close Your Eyes, i když jsou tam samozřejmě i nějaké balady. Právě ten druhý song, který jsme nachystali pro Eurovizi, je balada. Rád bych ho vydal někdy během podzimu.
Ale přiznám se, že s tím moc nespěchám. S tou první deskou se hodně spěchalo a je to na ní slyšet, což se mi jako muzikantovi nelíbí. Chci natočit něco, s čím budu ztotožněný jako muzikant, s čím budu ztotožněný jako autor.Je pravda, že když jsem byl na křtu tvojí debutové desky, Čo sa týká lásky, překvapilo mě, že naživo jste byli mnohem rockovější, než jak zněly skladby na desce, která je přece jen - a teď si to neber osobně - "pro holky", hodně uhlazená, v podstatě romantická.

To je pravda, na koncertech hrajeme trochu tvrději, naživo si to prostě chceme užít. Jak jsem říkal, ta deska byla dělaná kompromisně, byla dělaná tak, že přišel nějaký ujo a řekl "udělá se to takhle, aby to toto, aby tamto". Dopadlo to tak, jak to dopadlo.

S kým budeš spolupracovat na chystané desce? Koho si přizveš jako producenta?

To bych ještě radši neprozrazoval (smích).

Nedávno jsi byl v Americe. Chtěl bys novou desku natáčet právě tam?

Myslím, že není nutné jet natáčet právě do Ameriky. I v Čechách a na Slovensku jsou výborná studia, která jsou vybavená stejnou technikou jako ta americká, ale není tu moc lidí, kteří by dokázali udělat britský nebo americký zvuk.

I klip ke skladbě Don`t Close Your Eyes je "tvrdší" než tvoje dřívější klipy, třeba Baby. Chceš se i touto cestou přiblížit k image rockera?

Neřekl bych, že se chci přiblížit. Já jsem vyrůstal na tvrdém metalu, mezi metalákama v Košicích, v garážích prostě (smích). Pak přišlo období, kdy jsem podepsal smlouvu. A když podepíšeš smlouvu, tak jsi vázaný dodržet ji. Goodbye Tour byla rozlučka s tímhle obdobím. A teď přišla fáze ani ne tak přiblížení, jako spíš návratu k tomu, co je mi blízké, k tomu jaký doopravdy jsem. Já miluju tvrdou muziku.

02 Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012

Max Jason Mai vznikl vlastně pro soutěž Eurovize. Když si porovnáš Eurovizi a SuperStar, která odstartovala tvoji kariéru, mělo smysl do Eurovize jít?

Myslím si, že to nemělo vůbec smysl, protože to je komerční soutěž, najdeš v ní skoro všechny žánry, kromě rocku a metalu. Rockoví fanoušci tohle zkrátka nesledují. A pokud nemáš rok a půl na to, abys to promoval, jako někteří účastníci, ale měsíc a půl, jako jsem měl já, pak máš smůlu.
Z hlediska nějakého dopadu na moji kariéru to byl úplně zbytečný krok. Ale z hlediska zkušeností a kontaktů a z hlediska toho, že jsem měl na starosti kompletní časový harmonogram, finance, k tomu samozřejmě hraní jako takové, prostě kompletně všechno jsem musel dělat sám, to byla hodně velká škola. Z tohohle pohledu toho nelituju, protože se to asi jednoho dne zúročí.

Odskočme trochu od tvé hudební kariéry. Zahrál sis jednu z rolí v novém českém filmu Poslední výkřik, který v těchto dnech jde do kin…

To je pravda.

Ale tváříš se skoro jako by sis to ani nepamatoval.

Samozřejmě si to pamatuju (smích). Ale je to už rok a půl dozadu a popravdě jsem tomu nikdy nepřikládal žádnou váhu. Byla to pro mě taková malá bezvýznamná epizodka.

Tak mi aspoň řekni, jestli sis užil zabíjení Ivety Bartošové.

Já jsem ji hlavně ani nepotkal (smích).

Jak to tak vidím, ani našim čtenářům nedoporučíš, jestli na film jít, nebo ne.

Já na něj asi nepůjdu, já mám radši komedie (smích).

Dobře, zpátky k hudbě. Jak to máš s pracovním vytížením teď? Pokud vím, přes léto jsi toho moc neodehrál.

Skutečně ne, teď se věnuju desce, předtím jsem se věnoval Eurovizi, takže booking se hodně omezil. Takže spíš přichystám tour, až dokončím desku.

Jak to máš se svými fanoušky jako muzikant, který se prosadil díky česko-slovenské soutěži? Hádám, že doma budeš mít přece jen větší fanouškovskou základnu.

Ono to tak právě úplně není. Poměr koncertů máme zhruba 80/20 ve prospěch českých. Až tak kruté to je (smích).

Jak vnímáš to, že i na křtu v pražském Hard Rock Café i třeba tady na Létu plném hvězd jsou v publiku hlavně ženy?

Říkám si, že jsem šťastný chlap (smích).

http://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/01_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpg


http://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/02_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpg


http://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/03_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpghttp://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/04_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpghttp://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/05_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpghttp://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/06_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpghttp://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/07_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpg
http://www.musicweb.cz/media/k2/galleries/1051/08_Miro_Smajda_Leto_plne_hvezd_31_07_2012.jpgOdpovědi na otázky fanoušků:Pro fanoušky nejraději peču buchty :)

9. srpna 2012 v 19:52 | http://smajda-fan.blog.cz/1208/odpovedi-na-otazky-fanousku-pro-fanousky-nejradeji-pecu-buchty |  Novinky
Zhruba před měsícem jste měli vy, fanoušci, možnost Mirovi položit libovolnou otázku.Vaše otázky a především odpovědi samotného Mira, naleznete v tomto článku.Tímto děkujeme vám i Mirovi! :)

V první řadě bych Ti za všechny fanoušky chtěla poděkovat za úžasné koncerty, které
se po půlroční odmlce konaly na akci Léto plné hvězd, proč ses po tak dlouhé době
rozhodl vystoupit právě na této akci ?
Na tejto akcii som sa rodhodol vystúpiť, pretože pre mňa veľa znamená. Ide o akúsi symboliku a spojenia všetkého, čo mám rád. Organizátorku Oľgu Černohorskú, partiu, ktorá sa o to stará, takisto charitatívny charakter akcie - pomoc mladým talentom, a komorná atmosféra spolu s fanúšikmi, ktorí mi veľmi chýbali.

Pozoroval si u sebe např. trému, když ses s fanoušky tak dlouho neviděl ?
No skôr som mal pocit vnútri žalúdka akoby ste šli na prvé rande :)


(fotografie z neoficiálního fans fora, http://forum.miro-fans.cz, od uživatele Sidney)

Nedávno jsme se dozvěděli o Tvém duetu se skupinou Desmod.Znal ses s klukama z
kapely už dřív, nebo spíš první seznámení proběhlo během nahrávání a chystání společné písně?
S chalanmi som sa poznal, a bolo to velmi príjemné, je to sakra dobrá parta, s ktorou ma to veľmi bavilo.
Robili sme klavírny remake ich starsieho songu, proste fakt citlivá balada. Teším sa na výsledok.

Údajně si trval na tom, že text musí být v angličtině.Stalo se tak nakonec ?
To je hlúposť, trval som na Japončine. No nakoniec sme spravili kompromis - a dali sme to Rumunsky.

Na internetu se objevilo info o koncertě Mira Šmajdy, resp. NoeNoxe, který by se měl konat
začátkem září v Otrokovicích.Co vlastně NoeNox znamená ? Je to pouze nový název kapely,
nebo se tím mění i Tvé dosavadní umělecké jméno Max Jason Mai ?
MJM bol projekt. Projekt, ktorý vznikol pre príležitosť reprezentácie na ESC. NoeNoX je meno, pod ktorým výjde nová doska, a pseudonym projektu,
pod ktorým sa bude vystupovať.

Jaká je podle Tebe hlavní nevýhoda Tvého povolání ?
Nevýhoda? :)

Máš nějáký nesplněný sen, který by sis rád splnil ?
Je ich mnoho, nakoľko som veľmi dobrodružná povaha, takže nie je iná možnosť, ako si ich postupne plniť :)) inak by som sa zbláznil :)

Existuje nějáké motto, kterým se řídíš?
Počúvaj svoju intuíciu. No nie vždy ju počúvnem :)

Zůstává tvůj pobyt v Praze, nebo se budeš kvůli nové kapele stěhovat? :)
No bol by nezmysel sa stahovat inde. Prahu milujem, nie je mesto v strednej Európe, ktoré zahŕňa viac magickejší mix všetkých atribút, ktoré by malo mesto mať.Když Tě holka miluje, říct nebo mlčet ?
Povedať alebo konať :)

Líbí se Ti čeština ?
Fuha, čeština je brutálne sexi reč. Rajcuje ma :)

Jaké je Tvoje jeoblíbenější jídlo a pití ?
Najobľúbenejšie jedlo? ...aktuálne červený melón ... a pitie? ... voda :))

Když je Tvoje nejoblíbenější klučičí jméno Max, jaké je Tvé nejoblibenější jméno pro dívku ?
Uvidíte, keď sa narodí moja dcéra.

Jaká je podle Tebe Tvá nejlepší a nejhorší vlastnost ?
Ehm ... :)) si povieme na kávičke :))

Jaká je Tvoje nejoblíbenější značka auta ?
Odmalička som túžil tak nejako po AUDI, a teraz spolu trávime na cestách veľa času.

Jaký máš názor na tetování, nechal by sis ho někdy udělat ?
Jo, rád by som si vytetoval na brucho obrázok našej špajze.

Jaká je Tvoje nejoblíbenější čokoláda ?
No najobľúbenejšia je tá čokoláda, ktorá je dobre umiestnená ... :)


Co děláš pro fanoušky nejraději?
Pečiem buchty :)

Miro Šmajda-léto plné hvězd-report

9. srpna 2012 v 18:47 | RoseRockMagazine |  Videogalerie
Video - report koncertu Léto plné hvězd od časopisu Rose a Rock


Miro Šmajda na Létě plném hvězd vyprodal dva koncerty

9. srpna 2012 v 17:44 | http://www.musicalnet.cz |  Z tisku

Miro si se svým nezaměnitelným úsměvem okamžitě získal přítomné publikum na svou stranuSetkání s Mirem Šmajdou na výstavě Léto plné hvězd slibovalo zajímavé zážitky. Podtituly koncertů Slunce, Šmajda a pár facek a Slunce, Šmajda a erotika zněly sice tajemně, ale nebyly jediným důvodem, proč byly oba koncerty velmi rychle vyprodané. S oblíbeným rockovým zpěvákem se chtěly setkat fanynky všech věkových kategorií nejen ze všech koutů naší republiky, ale až ze Slovenska.

Miro přijal pozvání Olgy Černohorské již potřetíNa svůj, v pořadí už třetí ročník koncertů, na výstavě Léto plné hvězd se však těšil i Miro Šmajda. Rád se vrací po dlouhé době do Prahy, a proto pozvání Olgy Černohorské s radostí přijal. Výstava se i pro něho stává "srdcovou záležitostí". Několikrát bylo třeba změnit termín koncertů, ale nakonec se podařilo sladit datum koncertů s již uzavřeným programem LPH, a konečně mohla Olga "blonďatou medúzu" v Praze přivítat.

Prvním Mirovým převtělením byl americký zpěvák Max Jason MaiOdpolední koncert se neobešel bez malého zpoždění. Vzhledem k téměř tropickému počasí si úprava zevnějšku Mira vyžádala "akademickou čtvrthodinku". A potom se již ocitnul v "palbě" otázek Olgy. Její otázky ho však z "míry" nevyvedly. Přiznal se, že v poslední době měl "létající galoše", které ho zanesly až do Ameriky. Po Evropě se mu však stýskalo, a proto za mořem dlouho nezůstal.

Prasklou strunu zachránil zvukař Jirka – náhodou měl s sebou náhradníSpolu s ním se vrátil i jeho kamarád Max, který je vlastně jeho "druhé já". Na přání publika se Max sice ukázal, ale moc toho nepředvedl. Nabídnul do publika pekáč buchet, zazpíval pár taktů známé písně "Don´t close your eyes", a se slovy "moje kamarádka Šmajda mě učit jen jeden hit", se rozloučil a odjel na letiště. A tak kytaru, k radosti fanynek, převzal opět Miro. Ozvalo se pár akordů a na kytaře prasklo "géčko". S tím mu však vypomohl zvukař "pirát" Jirka a Olga využila čas, kdy Miro měnil prasklou strunu a dolaďoval kytaru, k nové palbě otázek.

Strejda Bob je svérázný chlapík – skoro nikdo Mira nepoznalSamozřejmě došlo i na strejdu Boba. Olga o něm slyšela, že bez něj Miro nikam nejezdí a všude ho bere sebou. Požádala Mira, aby strejdu Boba představil. Tomu se Miro dlouho bránil. Se strejdou se nerad chlubí. Je to černá ovce rodiny a chování má opravdu podivné. Fóry sice sype z rukávu, ale dá se říci, že se chová jako hulvát. Publikum však začalo skandovat: "My chceme Boba!", a když se ozval hit "Mně se líbí Bob", byla to pro Boba výzva, které odolat nemohl a doslova se na pódium vřítil.

Se strejdou Bobem byla velká legraceMusím přiznat, že se Bob opravdu moc chovat neumí, navíc tvrdí, že všechny hity skládá on a Miro mu je vždycky "čmajzne". Navymýšlel si toho dost a možná by i na těch pár facek došlo,ale Olga ho dokázala usměrnit a raději už, k velké radosti fanynek, opravdu dala příležitost pouze Mirovi.

Pořad byl plný vtipných dialogůRadost fanynek byla opravdu velká. Už při prvním hitu "Last Forever" zpívaly téměř všechny. Přesto, že se jednalo o píseň s anglickým textem, rozhodně nebyla pro jeho obdivovatelky neznámá. Ani další píseň "Svět", kterou Miro zpívá česky, nebyla pro nikoho v sále neznámá. Miro rozhodně nemusí mít obavy z okamžiku, kdy by měl "okno" a zapomněl by text. Nápovědu by dostal ze všech stran.

Autogramiáda a focení s Mirem nebraly po odpoledním koncertu koncePo ukončení koncertu se Miro dlouho podepisoval na srdíčka a hvězdičky, které autorky výstavy vyrobily specielně pro tuto příležitost a které bylo možno na výstavě zakoupit, a tím podpořit chritativní zaměření celé akce. Myslím, že bych nenašla jedinou fanynku, která by podpis Mira nezískala. Mnohým z nich bude představení s oblíbeným zpěvákem připomínat i společná fotografie. Zatímco odpolední koncert byl hodně o převlecích, humoru a mluveném slovu, večerní koncert byl spíše o muzice, i když o humor rozhodně také nouze nebyla.

Při večerním představení zbyl po Maxovi pro diváky už jenom pekáč buchetPři večerním koncertu Miro strejdu Boba už nechtěl pustit do sálu za žádnou cenu. Miro sám je dosti plachý a strejda Bob to odpoledne - podle něho - trochu přehnal. Na otázky Olgy odpovídal Miro trochu rozpačitě. Neváhal u otázek, které směřovaly k jeho budoucí práci. Věří, že se mu do půl roku podaří dokončit desku. Ale otázky Olgy, které se týkaly lásky, se zdálo, že Miro neslyšel. Prozradil však, že skutečně zamilovaný ještě nebyl. O lásce rád zpívá. Lásku vidí všude kolem. Není to jen vztah dvou lidí, ale i láska k vodě, k lidem, ke zvířatům a k přírodě.

Také po večerním představení věnoval Miro svůj čas fanynkám a podepisování fotografií i hračekVšem otázkám Olgy, které měly erotický podtext se Miro s úspěchem vyhýbal. A tak diváci neviděli ani pár facek ani se nedočkali pikantních erotických historek, které by Miro prozradil. Přesto však nebylo vidět na tvářích diváků zklamání. Naopak rozcházeli se jen neradi, a ještě dlouho po skončení koncertu byl Miro v zajetí nadšených fanynek. Osvobodila ho až Olga, která akci ukončila a Miro musel slíbit, že jeho návštěva na výstavě nebyla poslední. Možná i vám vrtá hlavou, stejně jako mně, že Mira, Maxe a strejdu Boba ještě nikdo pohromadě neviděl! No, je to přinejmenším divné! Ale každé tajemství se jednou vyzradí!Miro hýřil po celou dobu dobrou náladouOlga zapojovala do diskuze i divákyMax předvedl divákům svůj vypracovaný pekáč buchetMax se předvedl jako pravá americká hvězda – Miro si dovede dělat legraci sám ze sebe
Strejda Bob odpoledne tak trochu zlobilStrejda Bob i na výstavě našel své staré dobré známé z hospůdky – jednoho ze štamgastů si zahrál i Pavel VránaMiro si odpolední koncert opravdu užívalMiro dovede s diváky navázat bezprostřední kontakt
Olga neodolala a musela si strýčka Boba také vyzkoušetBuchty od Maxe vzbudily mezi fanynkami hotové pozdvižení – prý moc chutnalyMiro se na přání podepisoval i do výstřihůMax Jason Mai připojil svůj podpis na charitativního slona ke svému kolegovi z Eurosongu Alexandru Rybakovi
Miro je velký pohodář...… a jindy zase romantikAni Mirův podpis do knihy návštěv Léta plného hvězd nesměl chybět
Mirův koncert přišel navštívit i Petr Ševčík

Premiéra filmu s Bartošovou: Byl to horor!

3. srpna 2012 v 14:02 | http://bijak.blesk.cz/clanek/bijak-novinky/179099/premiera-filmu-s-bartosovou-byl-to-horor.html |  Z tisku
Megafiasko! Přesně tak by se dal nazvat horor Poslední výkřik, ve kterém si miniroličku střihla i Iveta Bartošová (46). V 90minutovém utrpení přitom podala nejlepší výkon. Zpěvačka se prostě umí kácet k zemi a i tvářit zničeně.

Film měl začít včera v půl třetí odpoledne, ale při pohledu do poloprázdného hlediště, ve kterém převládali důchodci a dokonce tam seděli i dva transvestité, bylo jasné, že se slavnostní premiéra posune. "Čekám ještě na babičku a pak to začne," vysvětlil Blesku režisér Tomáš Kučera. Pak se na pódiu objevila zvláštní moderátorka, která si zřejmě odskočila z fitness centra. Alespoň byla tak oblečená.
Nejvíce očekávaná hvězda filmu Iveta Bartošová však nedorazila. "Paní Bartošová se moc omlouvá, ale nemohla přijít kvůli pracovní vytíženosti," vysvětlil režisér. Kdoví co měla Iveta za práci, že se nepřijela na svoji hororovou prvotinu podívat. Každopádně by byla potěšena.

Iveta umí umírat

Chválil ji nejen režisér, je třeba říct, že podala dobrý výkon. Tři minuty ve fi lmu běhala po domě, vyděšeně se u toho tvářila, jen ten hrubý hlas, co jí vybrali, jí neseděl. Hrála ředitelku školy Perlovou. Když ji vrah bodal, vypadala úplně bezvládně. A s těmi litry krve to působilo jako opravdová vražda. Zbytek fi lmu, tedy 87 minut, se střídala nuda s lekáním. Děj byl hrozně jednoduchý a bez děsivé hudby by zřejmě už v půlce fi lmu bylo prázdné kino.

Kritický Šmajda

Miro podal opravdu špatný výkon. Měl také divný hlas a poté, co ho vrah dobodal, ho už nikdo z postav filmu nehledal. Zřejmě se na něho zapomnělo. Byl to horor, ale lidé se v sálu smáli. Když vrah vyskočil ze skříně nebo se náhodně objevil za oknem, působilo to jako parodie. Herci, včetně hlavní herečky Ireny Máchové, měli scénář napsaný naivně. Vždyť kdo běží nahoru po schodech, když ho honí šílenec s nožem, a vykašle se na otevřené dveře?
Tohle fiasko opravdu stačí vidět jen jednou, ze zvědavosti. Jinak byste pak možná měli chuť zavraždit režiséra. Přestože je mladý, příjemný a do hororu obsadil i svého bratra Honzu Kučeru, snímek to nezachránilo. Kdo byl vrah, Blesk prozradit nemůže. Všichni totiž museli podepsat slib mlčení…

Poslední výkřik / Recenze

3. srpna 2012 v 13:57 | http://film.moviezone.cz/posledni-vykrik/recenze/ |  Z tisku
Rok se s rokem sešel a je zde další horor bratrského tandemu Kučerových - Tomáš "režíruje", Honza "hraje" a "píše" scénář. Oběma jim to jde jako psovi pastva, zato PRko mají zvládnuté velmi dobře. Kdo v posledních dnech nenarazil na jedinou zprávu o filmu, v němž umře největší odběratelka říčanského lihovaru, toho času zpěvačka, Iveta Bartošová, ten asi nechodil na internety. Ovšem ruku na srdce, vážení, jak může dopadnout film, jehož tvůrci si musí zajišťovat promo právě takovým způsobem a za pomoci takové osoby? A ještě při tom lžou o tom, že distributoři kvůli jejich filmu přesouvají premiéry svých filmů.

Než jsem se vydal na bulvárem nejočekávanější český film léta, investoval jsem čas a elán na zhlédnutí Čepele smrti, režijního debutu Tomáše Kučery. Byl to zážitek nepopsatelně bolestivý a úmorný, zejména kvůli tomu, že to není film, ale spíše videocvičení několika nadšenců do slasherů. Ostatně, Hladova tehdejší recenze se snažila smířlivě sdělit (bez)nadějnému debutantovi, v čem tkví problém jeho díla, odkud vyvěrá absolutní nekoukatelnost. Teď jde o to, zda si tvůrci vzali nějakou z Hladových výtek k srdci a něco s tím udělali. Odpověď je zřejmá - nevzali a neudělali.
Nade všemi nehereckými výkony se tyčí zhruba pětiminutová exhibice Mira ŠmajdyNejdříve proberu klady, těch je minimum, takže to nezabere tolik času. Bratři si nejspíše pořídili stativ na kameru. Člověk by nevěřil, kolik dobra to v jejich případě udělá. Jestliže Čepel smrti vypadala, jakoby ji natočil Jason Bourne s padoucnicí na digitální foťák, pak Poslední výkřik vypadá jako poloprofesionální záznam z maturitního večírku - natočený na digitální foťák. Co se povedlo, jsou postsynchrony, bodnutí nožem už nezní, že jste rozstřelili brokovnicí meloun a ani hlasy nejsou o pár vteřin posunuté.

Zbytek filmu je však mizérie a festival amatérismu, který nemá v kinech co pohledávat. Kdyby s tím objížděli festivaly trash filmu a tvrdili, že to natočili po večerech ve volném čase, hráli jim v tom kamarádi a příbuzní a pár známějších tváří za sedmičku červeného a bonboniéru, neřeknu ani popel a pokývám uznale hlavou. Prostě proto, že to dělají evidentně pro zábavu a ne pro prachy. Ať se na mě ovšem bratři Kučerovi nezlobí, požadovat za tohle plné vstupné, to chce buď hodně kuráže, nebo nestoudnosti. A nejlépe obojí zároveň. Židé pro to mají krásné pojmenování - chucpe.
Na Posledním výkřiku je špatné úplně všechno, co vás napadne, počínaje scénářem, přes herce až po nevhodnou hudbu v děsuplných scénách - ne, Kánon v D-dur od Pachelbela vážně není vhodný podkres k nervydrásající scéně. Neodvážil jsem se od dialogů očekávat Dostojevského, ale za rozhovory typu "Jakej je ten novej polda?" "Ten novej? No, mladej." by se styděly i autorky Ordinace v růžové zahradě, ačkoliv ji samy nazývají jako výplň vysílání mezi reklamami. Logika si taktéž dala volno a dodnes stopuje někde u Rozvadova. U většiny scén se vám neodbytně dere na mysl jedna scéna ze třetí Bláznivé střely. Obrovský plyšový krteček? Policejní ústředí v realitní kanceláři? Vražda poloviny obětí nedává smysl? Jako vážně?

Nade všemi nehereckými výkony se pak tyčí zhruba pětiminutová exhibice Mira Šmajdy, uměleckým pornojménem Max Jason Mai. Ze všeho nejvíc mi připomínal Tommyho Wisseaua, enfant terribla světového art filmu, a jen jsem nevěřícně koukal, co tam předvádí při pokusu o zapnutí televize, kdy si vystačí jen s monologem "No ty vole, no do prdele."
Přehrajte si trailer
18.7.2012 21:22
Dabovaná Iveta Bartošová vs. Dana Morávková feat. Šmajdova manka pro český Vřískot.
Tomáš Kučera je zkrátka fanoušek, ale v žádném případě to není režisér. Talentu nepochytil a i takový Ed Wood by s ním vytřel podlahu. Protože i ten, přes nesporné nekvality, které jej učinily kultovním, začínal u levných produkcí na pozici scenáristy nebo asistenta režie a trochu tvůrčího umu pobral. Kučera nic takového neabsolvoval, je to samouk, fanoušek a neví, jak vést herce, tvořit napětí nebo jakkoliv jinak pracovat s vyprávěním. Film se opravdu nedá tvořit takhle na koleně, že někam postavím kameru a ono to nějak dopadne.
Poslední výkřik je tudíž zajímavý jen tím, že jej podobně jako třeba Bastardy 3 do kin distribuuje přímo režisér, respektive jím založený distributor - v tomto případě ne Magnusfilm, ale Kučerafilm. Probíhající digitalizace tuzemských kin bude nejspíše tento trend prohlubovat. Musíme jen doufat, že se v kinech budou objevovat mnohem lepší filmy začínajících tvůrců. Existují dokonce i amatéři, jejichž celovečeráky bych na plátně viděl mnohem raději (Ludovico Film), ale ti buď neznají správné lidi, nebo nemají tolik peněz a času. Snad se časem přece jenom dočkáme.
P.S.: Iveta Bartošová v roli první oběti hraje lépe (rozuměj uvěřitelněji) než většina osazenstva ve zbytku filmu. Tristní zjištění.

Leto plne hvezd 31.7.2012

1. srpna 2012 v 22:54 | ewilyn25 |  Videogalerie
31.7.2012 - Miro Šmajda - Léto plné hvězd (Slunce, Šmajda a pár facek - Slunce, Šmajda erotika)

1. srpna 2012 v 20:46 | Nikys |  Nikys na bloguKdyž jsem se dozvěděla, že 31. 7. 2012 vystoupí, Miro Šmajda opět na létu plném hvězd, měla jsem ohromnou radost. Upřímně po tom téměř ročním půstu jsem do Léta plného hvězd vkládala veškeré naděje a má předtucha mě nezklamala. Na LPH jsem vyrazila spolu s maminou, která už se na Mira taky moc těšila. Jen co jsme dorazily do Prahy, vydaly jsme se zakoupit rezervované lístky a prohlédnout si výstavu hraček na které jsem si zakoupila na památku srdíčko, které jsem si později nechala od Mira podepsat. Musím říct, že velký dík patří i organizátorce akce paní Černohorské, bez které by se tato akce a vůbec celá výstava nekonala a jejíž moderátorský a dá se říci i herecký výkon byl opravdu bravurní. Po vyzvednutí lístků jsme se vydaly obdivovat krásy staré Prahy a po skvělém obědě jsme se vydaly zpět k centru dění. Před vchodem už se pomalu shromažďovali Mirovi fans. Po dlouhé době jsem se opět setkala s téměř všema kámoškama, které jsem díky Mirovi poznala a seznámila se s dalšími fans, které jsem do té doby osobně nepoznala. Odpolední představení s názvem Slunce, Šmajda a pár facek bylo více o mluveném slovu a vtipných scénkách. Přišel, Miro, na chvíli se objevil i Max, který nám odmítl zahrát písničku, ale alespoň přinesl pekáč buchet. Jako první skladbu jsme měli možnost slyšet song Don't close your eyes premiérově v unplugged verzi, v půlce tohoto songu mu však praskla struna a tak jsme byli svědky natahování nové struny v přímém přenosu. Zazněli i skladby z debutového cd, Kvapky, Pod vodou, Čo se týka lásky, Last forever poté přišel na řadu opět vtipný rozhovor Mira s paní Černohorskou a na scéně se objevil strýček Bob, který neustále obtěžoval paní Černohorskou :-D a rozdával malým dětem cigarety a bonbóny. Dokonce se mu podařilo jednu malou holčičku až rozplakat. Působení strýčka Boba skončilo v zákulisí pár fackami, které si vysloužil od paní Černohorské. Odpolední program zakončil, Miro písní a vše se začalo chystat na autogramiádu. Zakoupené srdíčko jsem si nechala od Mira samozřejmě podepsat. Podala jsem mu ho se slovy napiš mi tam něco hezkého a co myslíte, že mi tam Miro napsal? Samozřejmě jak jsem předpokládala na srdíčku se vyjímá nápis: ,,Píšu něco hezkého,, J Miro nám rozdal nové podpiskarty i s podpisem a samozřejmě jsem se s Mirem i vyfotila a prohodila pár slov. Po celou dobu autogramiády jsem se skvěle bavila s holkami a s panem fotografem, který opět neustále fotil Týnku, a sem tam i nás ostatní. Dokonce nám pořídil i pár společných snímečků s Mirem. Po autogramiádě se vše začalo připravovat na večerní představení, které neslo název Slunce, Šmajda erotika a o žhavá témata nebyla nouze. Miro konečně učinil doznání a tak jsme se dozvěděli, že je lesba a má rád zvířátka :D :D Krom písní co zazpíval odpoledne zazněli zabudnutí, stánky (které si střihla paní Černohorská a kousek písně podvod. Dozvěděli jsme se třeba i to, že Miro právě připravuje své druhé cd, které by rád co nejdřív vydal. Atmosféra byla naprosto skvělá a vyžádali jsme si přídavek v podobě skladby Loneliness. Musím konstatovat, že Miro je nejen skvělý zpěvák, ale i vynikající herec jak jsem se včera mohla přesvědčit. Po koncertě jsem se s Mirem šla ještě rozloučit a musely jsme s mamkou na vlak. Celý den byl pro mě opravdu zážitkem. Po dlouhé době jsem měla možnost znovu slyšet Mira na živo a musím říct, že mu to zpívá fakt skvěle. Věřím tomu, že to tentokrát nebude trvat moc dlouho a znovu se uvidíme. Dnes když o tom všem znovu přemýšlím, jsem vlastně vděčná soutěži superstar, protože nebýt této soutěže nikdy bych nepoznala tohoto skvělého človíčka se zlatým srdíčkem a obrovským talentem, který je opravdu velkým přínosem nejen pro československou hudební scénu. Za včerejší skvělý den patří velké poděkování nejen paní Černohorské, kterou jsem již jmenovala na začátku, ale i všem lidičkám se kterými jsem se mohla zase znovu setkat a jedno velké poděkování patří i Mirovi za dokonalý hudební a herecký zážitek a za dobití energie. No co dodat na konec doufám, že těch akcí bude zase víc a brzy se zase se všemi setkáme.

TAJEMSTVÍ PRASKLO! Kdo zmasakroval Bartošovou? Víme to!

1. srpna 2012 v 17:22 | http://www.ahaonline.cz |  Z tisku

Iveta v kaluži vlastní krve zavražděna mladičkým Mirkem Šmajdou.
Za dva dny má premiéru horor Poslední výkřik, v němž hraje Iveta Bartošová (46). Natáčení proběhlo už loni, a diváci jsou stále napnuti, kdo je ta vraždící zrůda, která Ivetu rozpárala k nepoznání. Včera tajemství prasklo! Bestií je Miroslav Šmajda (23), účastník ČeskoSlovenské SuperStar.

"Natáčeli jsme to tak dávno, že si na to už ani nevzpomínám. Asi jsem byl tenkrát pod vlivem narkotik nebo něčeho, nevím. Navíc, já jsem zpěvák a žádný herec, kámoši mě jen poprosili, jestli bych si tam nezahrál," řekl Aha! Šmajda, který má k hororům zvláštní vztah.
"Mám černé myšlenky, ale asi ne z natáčení vraždy, ale celkově z tohohle světa," přiznal.Otázkou zůstává, zda Iveta jeho útok přežije. "Sama to nevím, film jsem ještě neviděla," pokrčila rameny Bartošová. "To neprozradíme," odmítl rázně režisér filmu Poslední výkřik Tomáš Kučera.

Vieme kto zabije Ivetu Bartošovú v horore Posledný výkrik: Zomrie pod rukami Mira Šmajdu!

1. srpna 2012 v 15:53 | http://www.halo.sk |  Z tisku
Iveta Bartošová bude o svoj život tvrdo bojovať.


Pripravovaný horor bude mať skutočne hviezdne obsadenie. Snáď najviac sa hovorí o českej speváčke a jej mladom slovenskom kolegovi. A teraz už je jasné, aké budú ich úlohy vo filme.

Dej Posledného výkriku sa bude odohrávať na strednej škole a Iveta Bartošová bude hrať jej riaditeľku. Dlho však pred kamerou nepobudne. Stane sa totiž jednou z prvých obetí zákerného vraha.

Identita masového zabijaka bola doteraz zahalená rúškom tajomstva a čakala na odhalenie divákov, ktorí si film budú môcť pozrieť na jeseň. Nám sa však podarilo zistiť, že Bartošovú dobodá práve anjelsky vyzerajúci Miro Šmajda!

Diváci však budú musieť toho odhaliť ešte o niečo viac, preto sa stále tento film oplatí vidieť. Navyše práve vďaka týmto dvom postavám má snímka také promo, že sa jej tvorcovia skutočne o návštevnosť nemusia báť.

Víme, kdo zmasakroval Ivetu Bartošovou! Andílek Šmajda!

1. srpna 2012 v 14:43 | http://krasna.nova.cz |  Z tisku

Šmajda a bartošová

Jak už web Prásk.tv informoval, zpěvačka Iveta Bartošová (46) si vyzkoušela roli herečky. Její postava je ovšem ve filmu Poslední výkřik zavražděna. A kdo ji zamorduje? Pěvecký kolega!
Snímek Poslední výkřik přijde do kin již 2. srpna. Jednu z postav ztvárnila Iveta Bartošová. Ve filmu přijde k ní domů vrah a zmasakruje ji. O detailech z natáčení se dočteš na magazínu Prásk!.

Iveta Bartošová - 2
(Foto: Prásk.tv)

Jak odhalil web Super.cz, zpěvačku "zabije" její kolega z hudební branže Miroslav Šmajda (23), který se proslavil účastí v soutěži Česko Slovensko hledá SuperStar.

Max Jason Mai
(Foto: internet)

Zpěvák vypadá jako blond andílek, ale jak je vidět, dokáže si zahrát na nelítostného vraha!