Červenec 2013

2.8.2013 - TV Barrandov premiéra filmu Poslední výkřik

30. července 2013 v 21:44 Proběhlé akce
Kdy: 2.8.2013 (pátek)
Kde: TV Barrandov
V kolik hodin: od 22:20 hodin
...od 22.20 hodin uvede TV Barrandov přesně rok po filmové premiéře horor Poslední výkřik. Ve filmu, který natočil Tomáš Kučera, hraje mimo jiné rockový zpěvák Miro Šmajda...

13.prosince 2013 Special Guest Of Traktor - Tour Zlín

26. července 2013 v 20:11 Proběhlé akce
TRAKTOR + MIRO ŠMAJDA (SK) - ALCATRANZ TOUR
Společné turné po České republice na podporu nového CD Traktoru s názvem ALCATRANZ, které vyjde v polovině listopadu!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kdy: 13.12.2013 (pátek)
Kde: Zlín (Kulturní dům Masters of Rock Café) http://www.mastersofrockcafe.cz/cz/akce-zlin-masters/?page=1
V kolik hodin: 20:00 - 23:59 hod.
Vstupné: předprodej na Ticketstream 150Kč http://www.ticketstream.cz/czts/site.frame.jsp?thread=

Info: Vystoupí Miro Šmajda a Traktor

22.listopadu 2013 - Special Guest Of Traktor Tour - Frýdek - Místek

26. července 2013 v 20:04 Proběhlé akce
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
I fanoušci na Severní Moravě konkrétně ve Frýdku-Místku uvidí tuhle dokonalou formaci obohacenou křestem nového CD kapely TRAKTOR a to v klubu STOUN dne 23.11.2013.
Další informace o předprodejích již brzy na webu: www.mar-tom.cz
SPOLECNE TURNE NA PODPORU NOVEHO CD....listopad-prosinec...
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kdy: 22.11.2013 (pátek)
Kde: klub Stoun (Frýdek-Místek) http://www.stoun.cz/
V Kolik hodin: 20:00 - 23:59 hod.
Vstupné: předprodej na Ticketstream 150Kč http://www.ticketstream.cz/czts/site.frame.jsp?thread=Profilový obrázek ALCATRANZ TOUR 2013

Společný projekt ALCATRANZ TOUR 2013

26. července 2013 v 19:55 | http://www.mar-tom.cz/ |  Novinky
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Agentura Mar-Tommusic uvádí dne 23.11.2013 koncert se křtem nové desky kapely TRAKTOR, kde jako host vystoupí Miro Šmajda s kapelou ve společném projektu ALCATRANZ TOUR 2013.
Další podrobné informace doplníme již brzy………………..


Walda nebo Šmajda? Oba!

23. července 2013 v 19:33 | http://www.idobryden.cz/kultura/walda-nebo-smajda-oba/ab265f5e-f1cc-11e2-b77c-5254003d369b/ |  Z tisku


23. 07. 2013 - Vyšlo v čísle: 29/2013

Uherský Brod - Už příští víkend ožije Pivovar Uherský Brod zábavou pro všechny generace. Páteční podvečer bude tradičně laděn bigbítově, ani sobotní program se od rockové linky příliš neodkloní.

Pivovarský bigbít podpoří regionální stálice V.S.P. Band a HBS, mezi nimž vytvoří nespoutanou rockovou show Walda Gang s dvojníkem Waldy Matušky, zpěvákem Vláďou Šafránkem nebo pornokrálem Robertem Rosenbergem.

Ani v sobotním programu nebude chybět dvojice slováckých rockových stálic - uherskobrodské kapely Reflexy a Street69. Mládí na pódiu, a pravděpodobně i pod ním, vygraduje vystoupením Miro Šmajdy! Premiéru stříbrné SuperStar roku 2009 dojedou revivaly Tří sester a Kabátů.

Vstupenky na oba dny jsou v předprodeji v prodejně Olšavanka, o několik volných si s DOBRÝM DNEM zasoutěžte na straně 10.

Autor: pas

VIDEO: Prostějovem zamávala ‚šmajdománie‘!

22. července 2013 v 19:16 | http://www.vecernikpv.cz |  Z tisku

Slováci to prostě umí pořádně roztočit! Po návštěvě slovenské popové princezny Kristiny zavítal do Prostějova finalista televizní talentové soutěže Česko - Slovenská SuperStar Miro Šmajda s kapelou Rosemaid a na náměstí T. G. Masaryka bylo zase pořádně živo!

Prostějovským náměstím se rozléhal ohlušující řev 'šmajdochtivých' fanynek, ještě než se blonďatý chalan z Košic vůbec objevil na pódiu. Finalista televizní soutěže Česko - Slovenská SuperStar rozjel ve čtvrtek večer skvělý letní koncert, při němž se ve vzduchu ocitly ruce bezpočtu prostějovských fanoušků, fotoaparáty a dokonce i podprsenka, která doputovala až na pódium do rukou Mira Šmajdy, který si kořist zavěsil po zbytek vystoupení na mikrofon. "Mockrát děkuji prostějovským fanouškům za skvělé přijetí, moc si to s kapelou užíváme, to je prostě Morava!," ocenil vynikající atmosféru koncertu blond zpěvák, který za ohlušujícího jásotu publika prohodil, že by si kvůli tak vynikajícím fanouškům rád našel poblíž Prostějova menší dům. Na závěr hodinového koncertu, při kterém zazněly skladby z Mirova posledního alba mirosmajda.com i starší písně z vlastní produkce, čekala na jeho věrné příznivce autogramiáda, která se protáhla až do půlnoci. "Mysleli jsme si, že je to takový ten frajírek, co jen háže vlasama, ale je vážně sympatický," potvrdila parta přátel Karel, Vojta, Kuba, Terezka, Markéta, Mája a Bája. "A má vážně hezký zadek," doplnila ženská část skupiny fanoušků, která využila možnosti se se slovenskou PopStar vyfotografovat. "Byla tu opravdu úžasná atmosféra a zdá se, že fanoušci byli spokojení. To je největší odměnou pro pořadatele," usmívala se Alice Gregušová, která si stejně jako několik stovek příznivců hudby nenechala koncert ujít.

Pokud jste skvělý hudební zážitek v režii Mira Šmajdy propásli, nezoufejte, velký rozhovor s mladým slovenským showmanem vám PROSTĚJOVSKÝ Večerník exkluzivně nabídne už v následujícím čísle a bude plný překvapivých odpovědí, které jistě potěší každého fanouška!
Recenze: Miro Šmajda – mirosmajda.com

20. července 2013 v 19:29 | http://music-zone.eu//By: Aduš roseandrock@seznam.cz |  Recenze CD

999333_10151670580142937_2126890995_n

Vydáno: 28. 2. 2013
Žánr: rock
Délka: 37:55/11 skladeb
Odkaz: www.mirosmajda.com
Cena: 250 Kč
Doporučené sklady: Moja zem, Dotyky, Requiem

Po přibližně dva a půl roce se vrací rocker Miro Šmajda na scénu se svým druhým albem mirosmajda.com. Řekněme si narovinu, přijít v dnešní době s něčím novým je dost těžké. Povedlo se to slovenskému sexy rockerovi?
Po celkem obyčejném intru otvírá album skladba Nostalgie, která svými rytmickými bubny dodává této písni pořádný říz. Melodická "Nostalgie" zůstane v hlavě téměř každému posluchači a to jak po hudební tak textové stránce skladby. Stejným rychlejším tahákem desky je následující píseň Odsúdení. Z nadupaného tempa prvních dvou svižnějších skladeb přichází na řadu pomalejší balada Príbeh tela. Při odmlce u textu této citově zabarvené balady "A v ženskom tele už nebije srdce ……jedno len" nejednoho člověka zamrazí. Následuje skladba Bez lásky žiť, která neomrzí ani nenadchne, ale svoji roli mezi ostatními většími hity na albu určitě má. "Ovládáme sa chuťou na, sex a natvrdo na na na…" - text další písně Na na na je plný chutě na sex a po láskyplné části alba se přehoupneme do druhé poloviny, která je rozmanitější. Ráznější je skladba Dotyky, kde najdeme hutnější bicí, hluboký text a ke konci prvky řvaného zpěvu stylu screamo. Píseň Moja zem je jednou ze skladeb s čitelnějším textem. Jedná se o zpověď mladého rockera, který vzpomíná na svoji minulost. Vyjadřuje zde jeho osobní lásku k zemi a k tomu, co miluje. Tato balada má za úkol posluchače zaujmout, zamyslet se a tento úkol zjevně dobře splňuje. V písni Moja zem lze vyslechnout skvělý part violoncella, které zní zkrátka dost dobře. Úplně jiný kousek je píseň Requiem, jedná se pravděpodobně o nejtvrdší skladbu na albu. Rychlé tempo, dobře posazené kytary, melodický refrén, který opravdu baví. Předposlední písní je slibovaný úlet s názvem Bullsh*t. Skladba působí jako jistý výsměch rádiím a nynější generaci. Album je celé dobře sestavené a dokáže zaujmout, trochu zklamáním může být poslední skladba White-Black. Punkový úlet jediný s anglickým textem na albu, který možná trochu kazí celkově dobrý dojem alba Mira Šmajdy.


Je nutné podotknout, že si album Šmajda dělal z většiny sám. Krom punkového songu White-Black jsou všechny písně textově jeho. Romantik v kůži rockera se ukázal jako schopný textař. Zpěvák je navíc atraktivní, což dal najevo i fotkami na bookletu, které vyjadřují texty na albu. Po poslechnutí celé desky je vidět, že interpretovi nešlo o velké hity, nýbrž o kvalitu celé desky. Zvuk desky má na vysoké úrovni a určitě mu patří uznání za vlastní produkci.
Pokud jste příznivci rockové hudby, tak vyposlechnutí mladého rockera neoddalujte.

By: Aduš
roseandrock@seznam.cz

18.7.2013 - Prostějov

19. července 2013 v 23:28 | Miro Smajda Fanpage |  Fotogalerie
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


http://forum.miro-fans.cz/download/file.php?id=1369&mode=view


Miro Šmajda rozdováděl prostějovské náměstí

19. července 2013 v 19:36 | http://pvnovinky.cz/kultura/15404-miro-smajda-rozdovadel-prostejovske-namesti |  Z tisku
Miro Šmajda rozdováděl prostějovské náměstí

Při včerejším Prostějovském létě ožilo celé náměstí T. G. Masaryka. Postarala se o to olomoucká skupina Revival Kabát Morava a kapela slovenského účastníka SuperStar Mira Šmajdy. Nadšené publikum si v obou případech vyžádalo přídavek. Nezapomnělo se ani na děti, pro které byly v prostoru za kašnou připravené hry.V sedm hodin zahájili své vystoupení před radnicí Revival Kabát Morava a zazněly hity jako Malá dáma, Dole v dole nebo Corrida. Publikem se šířila příjemná nálada, a proč taky ne? Teplé letní počasí přálo všem návštěvníkům, občerstvení bylo hned po ruce a skupina se starala o vynikající atmosféru.

Největší tahák akce - slovenský zpěvák Miro Šmajda, vystoupil na pódium kolem deváté hodiny za bouřlivého potlesku a vřískotu fanynek. Podařilo se mu zaplnit celý prostor až k radnici a postaral se o pořádnou show. Zazněly songy z jeho alb… a také pár skladeb, na kterých, jak on sám říká, vyrostl. Svou energií dovedl fanoušky strhnout k divokému skandování a často bylo k vidění, jak má celé náměstí ruce nahoře. "Asi se sem někam přestěhuji. Jste tady úžasné publikum," pochvaloval si zpěvák. Šmajda si společně s publikem zazpíval a jedna fanynka mu jako projev nadšení hodila k nohám vlastní podprsenku. "Já mám rád blbé vtipy stejně jako podprsenky zavěšené na mikrofon," zavtipkoval kytarista na vzniklou situaci.

"Dnešní večer byl úžasný. Skupiny hrály výborně a jsem ráda, že jsem viděla Mira Šmajdu. Sice teď skoro neslyším, ale to už ke všemu patří," zmínila se nadšená návštěvnice Prostějovského léta.

Na příští čtvrtek se můžete těšit na poznávací výšlap na Kosíř s ekocentrem Iris, Pizza kvíz v knihovně pro děti nebo v zahrádce národního domu na noc s filmem Šest medvědů s Cibulkou.


Barbora Valoušková, studentka SOŠ podnikání a obchodu


Miro Šmajda rozdováděl prostějovské náměstí

Hudební svět - Miro Šmajda na školení

16. července 2013 v 19:04 | HudebniSvet1 |  Videogalerie
Zkušený kytarář Přemysl Večerek předává něco málo ze svých bohatých zkušeností Mirovi Šmajdovi, který navštívil Hudební svět u příležitosti svého koncertu v našem klubu Barrák 23.4. 2013. Přemek byl jako obvykle důrazný a sdílný. Zástupy fanynek musely tentokrát zkrátka počkat :) .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plzeň 12.7.2013 Miro Šmajda

14. července 2013 v 18:03 | Mirecrock Smajda |  Videogalerie

mirosmajda.com summer 2013 - Plzeň 12.7.2013

14. července 2013 v 18:01 | kometka |  Fotogalerie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------