Květen 2014

31.5.2014 - Praha - Náplavka

31. května 2014 v 23:18 | https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1455337921373389.1073741830.1453859264854588&type=3 |  Projekt Busking Revolution
Prostě se jdeš projít na pražskou náplavku, pěkný počasí, stánky s pivem, v dálce dechovka nebo co...a sedneš a hraješ.....a pohoda.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnešní pohodová buskingrevolution momentka :)

31. května 2014 v 22:54 | https://www.facebook.com/buskingrevolutionofficial |  Projekt Busking Revolution
Dnesna pohodovaaaa #buskingrevolution momentka z prazskej Naplavky... Usmívající se
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.května 2014 - mirosmajda.com LIVE - Rock Cafe - PRAHA mé foto

31. května 2014 v 16:57 | Nikys |  Fotogalerie
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30.května 2014 - mirosmajda.com LIVE - Rock Cafe - PRAHA Report

31. května 2014 v 16:55 | Nikys |  Nikys na blogu
30.5.2014 - se konala poslední zastávka mini-tour mirosmajda.com LIVE v Praze a to v music baru Rock Café. Jako předkapela tentokrát vystoupila kapela Sun Drive, která hrála musím říct moc dobře. Po předkapele přišli na řadu mirosmajda.com se svojí živelnou rockovou show. Začali již tradičně Yntrem a skladbou Requiem, poníž následovaly skladby Zabudnutí, Na,na,na, Pod vodou, Dotyky, Loneliness, Kvapky, Bez lásky žiť a pomalu se přešlo na akustickou část, kdy kluci s kytarami dali Last forever, Príbeh Tela a Baby. Poté následovala opět rocková smršť v podobě skladeb Scény, coveru Chop Suey, Nostalgie k níž minulý týden vyšel skvělej klip, Bullsh*t, Dont' Close Your Eyes, cover od MJ - Billy Jean a přídavek na vyžádání publika cover Rock ,n' roll. Miro nám nezapomněl poděkovat za 2.místo klipu Nostalgie v hitparádě T-music chart a já doufám, že příští týden bude Nostalgie na tom 1.místě, protože si to zaslouží. Dále nám představil svůj nový boční projekt Busking Revolution (jedná se o svobodné hraní umělců v ulicích....) a pozval nás 31.5.2014 do Prahy, kde budou s klukama hrát a zpívat na ulici od 16:00 hodin. Konkrétně v lokalitách Naplavka, Riegrovy sady, centrum. Jinak koncert byl jako vždy skvělý a už teď se těším na další akci s mirosmajda.com.

Boční Mirův letní projekt (Busking Revolution) je odhalen

31. května 2014 v 15:11 | https://www.facebook.com/MiroSmajdafanpage?fref=nf |  Projekt Busking Revolution
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Boční Mirův letní projekt je odhalen... jedná se o svobodné hraní umělců v ulicích.... a kdo chce a má právě dnes čas,tak může Mira s klukama vidět Praze v 16 hodin na Náplavce při Palečáku....Baví nás hraní a taky naše nezávislost . Je nám fuk, co kdo hraje, jak je slavnej, kolik má koncertů a peněz. Prostě hrajeme. Neřešíme, co o nás kdo vykládá a co si myslí. Hrajeme. Tam, kde jsou lidi. Hrajeme svou muziku a vyzýváme ostatní kapely: POJĎTE DO TOHO! Budeme tu sdílet fotky, videa, infos.... Budeme se vzájemně podporovat...a šířit svojí muziku všude, kde se dá. Každej zvlášť nebo dohromady, jak to půjde... Jestli souhlasíš, stáhni logo a dej ho na vaši kapelní FB page. Tahle page je svobodnej prostor pro každýho, čím víc tu bude věcí s hashtagem #buskingrevolution , tím líp pro ostatní kapely a příznivce jakýkoli dobrý muziky...

A tady pár aktuálních infos, jak je to s buskingem:

31. května 2014 - Buskingrevolution Praha

31. května 2014 v 15:08 | Pořádá Busking Revolution |  Projekt Busking Revolution
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kdy: 31.května 2014
Kde: Praha (Naplavka, Riegrovy sady, centrum)
V kolik hodin: 16:00 hodin

Busking v tramvaji

31. května 2014 v 15:02 | Busking Revolution |  Projekt Busking Revolution
#buskingrevolution Praha, natáčení pořadu showREC Óčko.

Veškeré info zde:
https://www.facebook.com/buskingrevol...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nostalgie je na 2. místě!!

29. května 2014 v 19:57 Novinky

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wow jsme opravdu silný tým. Dokázaly jsme dostat Nostalgii na 2. místo v hitparádě T-music chart.
Všem fans, co poctivě hlasují děkuji a teď pojďme dostat Nostalgii na 1.místo!!!!

30.května 2014 - mirosmajda.com v TV Ocko v pořadu showREC

29. května 2014 v 15:50 Proběhlé akce
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kdy: 30.5.2014
Kde: Tv Óčko ( pořad: showREC)
V kolik hodin: 15:00 - 17:00 hodin
Živé vysílání na internetu: http://ocko.tv/ocko-tv-zive/

Info: Uz tento piatok 30.5. na TV Ocko v poradu showREC od 15.00 do 17.00 predstavime novy letny projekt !!!

Mirosmajda.com představují nový videoklip!

26. května 2014 v 13:33 | http://i-klik.cz/novinky/mirosmajda-com-predstavuji-novy-videoklip/ // Autor: Monika Pokorná |  Z tisku

Mirosmajda.com představují nový videoklip!
foto: archiv_mirosmajda.comMirosmajda.com mají na svém kontě další videoklip. Tentokrát padnul výběr na skladbu Nostalgie!
Pár slov nám k desce řekl Miro Šmajda, zpěvák kapely: "Songom Nostalgie štartuje aktuálna doska "mirosmajda.com", je to určite jeden z najsilnejších songov na doske, výrazne tvrdý, s lyrickým textom a epickými melódiami, veľmi kladne vnímaný na koncertoch. Preto sme sa rozhodli energiu z koncertov preniesť aj do klipu a natočiť video práve na tento singel . Spolu s režisérom Martinom Živockým sme to postavili hlavne na jednoduchosti, spontánnosti, energii a strihu."mirosmajda.com - NostalgiePokud si chcete kapelu užít i naživo, máte možnost v těchto městech:

30. května - Praha, Rock Café

7. června - Slušovice, festival Rock fest Bílá Hlína

14. června - Milovice, festival Votvírák

14. června - Ústní nad Labem, Pivovarské slavnosti

14. června - Nová Paka, festival Klášter ŽijeNový videoklip mirosmajda.com Nostalgie – zajímavosti z natáčení

25. května 2014 v 14:31 | http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4446 |  Z tisku
Text: Jarka Sedláčková
Foto: archiv skupiny

Videoklip Nostalgie je tu! Natočen ke stejnojmennému singlu z aktuálního alba mirosmajda.com, s nímž stejnojmenná kapela v čele se zpěvákem Mirem Šmajdou brázdí české, moravské a slezské kluby, festivaly, slavnosti a další akce, kde je zapotřebí živelný rock a energická show. Taková, jakou umějí jen oni. Užijte si to naplno! Naživo si můžete song Nostalgie dopřát i 30. 5. - MIROSMAJDA.COM se tento den představí v pražském Rock Café. Pokud vám to do Prahy nevyjde, můžete se na videoklip podívat prostřednictvím odkazu www.youtube.com/Nostalgie.

Klip, během kterého zpěvák kapely Miro Šmajda překonal svůj osobní rekord při headbangingu!
Bohužel na místě chyběli zástupci Guinessovy knihy rekordů, jinak by se jeho 786 rychlých pohybů hlavy zespodu nahoru během 3 minut jistě zapsalo do dějin!

Klip, který byl natočen v jednom jediném studeném dni v jedné z hal nákladového nádraží.
Celé natáčení odstartovalo v 5.00 hod. SEČ, poslední záběr byl dotočen ve 23.59 hod. SEČ. Teplota těsně nad nulou způsobila zatuhnutí kloubů účinkujících, ale podezření na zlomeninu krčku kytaristy Matta poté, co vyskočil celý půlmetr do výšky a ze samého překvapení nad svým výkonem upadl na beton, se naštěstí nepotvrdilo.

Klip, jehož natáčení mohlo být osudným pro nehrajícího a hostujícího člena kapely, psíka Bruna!
Když se na nebohého pejska řítil kytarista Tobby na longboardu, Bruno zvedl pravou přední packu takovou rychlostí, že zastavil čas (i longboard)! Způsobené psychické trauma bylo na místě zažehnáno reflexní terapií spojenou s tancem odzemek, kteroužto pomoc Tobbymu okamžitě poskytl bubeník Tomi, jinak vyhlášený ezoterik.

Klip, při jehož natáčení kapela zvládla interview, zvukovou zkoušku i koncert v nedalekém klubu!
Během natáčení klipu si kapela odskočila na rozhovor, lekci baletu i kung-fu, poté pánové zvládli zvukovou zkoušku a večer i koncert na narozeninové party magazínu HelpMusic v nedalekém klubu Orion. Diváci nic nepoznali, a když se pánové vrátili dotočit klip, jejich dvojníci se v klubovém baru vesele družili, tančili, podepisovali i napájeli až do zavíračky!

Klip, po jehož natáčení členové kapely vyfasovali pěnové ortézy na krk!
Headbanging je neodmyslitelnou součástí pódiové show a Miro svým příkladným potřásáním hlavou inspiroval své kolegy natolik, že museli být následně produkcí převezeni na motolskou traumatologii, kde jim zruční lékaři navrátili hlavy do správného úhlu. Baskytarista Woody má od té doby zátylek položený na lopatkách, ale do podzimu se prý vše spraví.

Název skupiny: mirosmajda.com
Název klipu: Nostalgie
Výrobce: mirosmajda.com
Rok výroby: 2014
Oficiální FB/web: www.mirosmajda.com
E-mail: info@mirosmajda.com

Bývalá hvězda Superstar Miro Šmajda je už sedmý rok na syrové stravě! Bez piva a vína na chuť by to prý nešlo! Mrkněte na nové video mladíka se super postavou!

25. května 2014 v 14:27 | http://www.lui-magazine.cz/party-life/item/3859-byvala-hvezda-superstar-miro-smajda-je-uz-sedmy-rok-na-syrove-strave-bez-piva-a-vina-na-chut-by-to-pry-neslo-mrknete-na-nove-video-mladika-se-super-postavou#.U4HdcHYx6UI |  Z tisku
Bývalá hvězda Superstar Miro Šmajda je už sedmý rok na syrové stravě! Bez piva a vína na chuť by to prý nešlo! Mrkněte na nové video mladíka se super postavou!


brno4


Sympatický Miro Šmajda je další ze slovenských účastníků Superstar, který se jen tak neztratil. Úspěšně koncertuje, vydává desku a tu doprovází i klipem. Miro je navíc známý, že se už delší dobu stravuje pouze syrovou stravou, takže se mu poměrně dost změnila postava. Dobrá příležitost, abychom se ho zeptali na pár věcí!


Jak klip vznikal nejnovější Mirův klip ke skladbě Nostalgia? "Rozhodnutí a vznik proběhl dost rychle, protože songem Nostalgie startuje aktuální deska mirosmajda.com. Je to jeden z nejsilnějších songů na desce, výrazně tvrdá, s lyrickým textem a epickými melodiemi, velmi kladně vnímaná na koncertech, proto jsme se rozhodli přenést energii z koncertů do klipu a natočit video. To jsme postavili s režisérem Martinem Živockým hlavně na jednoduchost, spontánnosti, energii a střihu," sděluje nám Miro.


Už brzo se blíží léto a s ním festivaly a Miro se na ní opravdu těší: "Už se nemůžeme dočkat léta! I když občas máme pocit, že léto začalo… Pro fanoušky připravujeme letní překvapení a novou muziku, takže se těšíme na ohlasy!" ¨


O Mirovi se píše také často v souvislosti s jeho stravováním, živí se totiž výhradně syrovou stravou! "Na raw food jsem už více jak sedm let, můj jídelníček tvoří hlavně syrové ovoce a zelenina. Během koncertování se to dá zvládnout v pohodě, je jednoduché si na cestu přibalit ovoce, nebo si připravit nějaký dobrý zeleninový salát, člověka nakopne a cítí s svěží!" neskrývá nadšení Miro. Ten je však znám, že si rád dá s celou kapelou po koncertě jedno, dvě piva, jak tohle jde dohromady se syrovou stravou? "Pivo a víno na chuť si dám rád! Bez toho to nejde!" uzavírá Miro.brno1

brno2


brno3

Foto: Tomáš MichnaTemné "Nostalgie" Mira Šmajdy mrazí

25. května 2014 v 14:20 | http://musicserver.cz/clanek/47082/miro-smajda-nostalgie/ |  Z tisku
Miro Šmajda - Nostalgie

Novým videoklipem k songu "Nostalgie" o sobě znovu dává vědět střapatý superstarista ze Slovenska Miro Šmajda. Píseň bude z alba "mirosmajda.com" zřejmě poslední, kterou zpěvák singlově vypustí. V rozhovoru pro Deník.cz totiž přiznal, že už chystá své třetí studiové album i něco navíc: "Poctivě pracujeme na novém materiálu, už v létě vydáme nový singl, který nás dost baví a doufáme, že kladně zaujme i veřejnost. V létě taktéž odtajním svůj boční projekt."

Temná skladba s erotickým podtextem, pogující hlavy, roztřesená kapela a smutná dívka dávají celému dílu nádech tvrdého rocku. Píseň působí mnohem lépe než rádoby ironická předchůdkyně s názvem "Bullshit", kterou se interpret prezentoval posledně. Stále ale člověk tápe, zda to vše není jenom přehraná póza a jestli se Šmajdově muzice dá věřit. Možná je to turbulencemi v jeho jméně a v názvu kapely (ať už to byl Max Jason Mai nebo nyní mirosmajda.com), o nevyzrálosti textů ani nemluvě. Tu však v jeho věku lze pochopit.

"Nebaví mě současný trend kapel, které postupně zjemňují svůj projev, protože jim to ten a tamten poradil. Jdeme opačným směrem. Vždy jsem dělal tvrdou hudbu a myslím si, že ji vždycky dělat budu, protože mě baví a je mému srdci nejbližší. Rád dělám jemnější věci, případně něco z recese, ale tvrdost musí převládat," dodává Šmajda. Tak uvidíme, čím nás tento temperamentní junák překvapí v létě.

5/10
mirosmajda.com - Nostalgie (OFFICIAL VIDEO)


Vydáno: 25.05.2014 11:31 v sekci Video - Milan Menčík

mirosmajda.com představují videoklip

24. května 2014 v 17:23 | http://www.itneverends.cz/news/mirosmajda-com-predstavuji-videoklip/?fb_action_ids=10201762888223544&fb_action_types=og.likes // Tom |  Z tisku


Jistě si pamatujete Mira Šmajdu, jež se účastnil soutěže Československo hledá superstar, a možná i víte, že má svou kapelu, ta se jmenuje právě mirosmajda.com. S tou před pár dny vydali videoklip k singlu Nostalgie, který si můžete právě teď a tady poslechnout. Pražáci mohou zajít 30. 5 na jejich akci do Rock Cafe a zbytek republiky by si je neměl nechat ujít na Votvíráku!Miro Šmajda se připomíná novým singlem "Nostalgie"

22. května 2014 v 21:57 | http://eurocontest.cz/headline/novinky/item/4905-2014-05-22-06-46-34 // Written by Zdeněk Kubík |  Z tisku
Miro Šmajda se připomíná novým singlem "Nostalgie"


Stejně jako Česko, tak i Slovensko má na svém kontě několik málo účastí na Eurovision Song Contest. O jeden z výraznějších zápisů se postaral svým nezapomenutelným stylem Miro Šmajda, který v mezinárodní soutěži vystoupil pod pseudonymem Max Jason Mai. Miro se nyní světu připomíná po delší odmlce s novým singlem z alba "mirosmajda.com", a to se skladbou "Nostalgie".

Miro Šmajda, který si pro světovou a zahraniční kariéru vybral umělecké jméno Max Jason Mai, se v roce 2012 stal interně zvoleným reprezentantem Slovenska na Eurovizi v ázerbájdžánském Baku. Do boje vstupoval s písní "Don't Close Your Eyes", která se umístila na 18. místě v semifinálovém klání se ziskem 22 bodů.

Pořadí výstupu ve 2. semifinále:
Umístění v semifinále:
15.
18. / 22 b.
Prezentace soutěžní písně:
Počátkem loňského roku vydal Miro Šmajda své dlouho očekávané album "mirosmajda.com", které opustil již nejeden singl. Po delší přestávce se pokouší ale tento slovenský interpret vetřít opět do přízně svých fanoušků, a to když přichází s videoklipem k písni "Nostalgie". Stejně jako předchozí singly, tak i novinka "Nostalgie" vychází jako samostatná vlaštovka z posledního alba.


Oproti poslednímu klipu "Bullshit", ve kterém Miro Šmajda ironizoval současný trend diskotékového popu, se nyní vrací ke své tradiční lásce - písni s lyrickým textem v kombinaci s melancholií a tvrdším rockovým zvukem. Novinku coby samostatný singl uvádí i videoklip, který byl natočený během jediného dne v prostorách nákladového nádraží. Pod snímkem je podepsán Martin Živocký, pro nějž jsou typické rychlé střihy.


Již pro letošní léto ale chystá Miro Šmajda představit svůj nový, boční projekt, který letos opět změnil sestavu své kapely. Současně ale začal lákat své fanoušky na nové album, které bude ještě tvrdší, než jeho stávající tvorba.!!Hlasujte za mirosmajda.com a nový klip Nostalgie v hitparádě T - music Chart!!

22. května 2014 v 19:13 Novinky
Hlasujte za mirosmajda.com a nový klip Nostalgie v hitparádě T - music Chart!! odkaz zde: http://www.t-music.cz/t-music-chart/


Projekt Školní tour 2014

22. května 2014 v 13:50 | https://www.facebook.com/st2014?fref=nf |  Novinky
Miro Šmajda připravuje překvapení do projektu Školní tour 2014! Po telefonu nám prý ale nic nepoví ...
-------------------------------------------------------------------------------------------

!!Od zítřka bude možno hlasovat za klip Nostalgie na t-music!!

21. května 2014 v 21:52 | Miroslav Šmajda |  Novinky
-------------- Nove video k singlu NOSTALGIE !!!!! --------------

- Dakujeme Vam mooooc za zdielania, sirenie a podporu !!! -

- Od zajtrajska je za klip mozne hlasovat na www.t-music.cz -


ANKETA: Miro Šmajda má nový klip! Jak se vám líbí?

21. května 2014 v 21:49 | http://www.t-music.cz/magazin//anketa-miro-smajda-ma-novy-klip-jak-se-vam-libi--7823/ |  Z tisku
Nový klip Mira Šmajdy k songu Nostalgie není jen tak ledajaký. Zpěvák při něm překonal svůj osobní rekord při headbangingu! Bohužel na místě chyběli zástupci Guinessovy knihy rekordů, jinak by se jeho 786 rychlých pohybů hlavy zespodu nahoru jistě zapsalo do dějin.
ANKETA: Miro Šmajda má nový klip! Jak se vám líbí?

Klip Nostalgie vznikal v jednom jediném studeném dni v jedné z hal nákladového nádraží. Natáčení odstartovalo 5 ráno a poslední záběr byl dotočen ve 23:59. Teplota těsně nad nulou způsobila zatuhnutí kloubů účinkujících, ale podezření na zlomeninu krčku kytaristy Matta poté, co vyskočil celý půlmetr do výšky a ze samého překvapení nad svým výkonem upadl na beton, se naštěstí nepotvrdilo.
A to není všechno! Natáčení mohlo být osudové i pro nehrajícího a hostujícího člena kapely, psíka Bruno. Když se na nebohého pejska řítil kytarista Tobby na longboardu, Bruno zvedl pravou přední packu takovou rychlostí, že zastavil čas (i longboard)! Způsobené psychické trauma bylo na místě zažehnáno reflexní terapií spojenou s tancem odzemek, pomoc Tobbymu okamžitě poskytl bubeník Tomi, jinak vyhlášený ezoterik.
Během natáčení klipu si kapela odskočila na rozhovor, lekci baletu i kung-fu, pak pánové zvládli zvukovku a večer i koncert na narozeninové party magazínu HelpMusic v nedalekém klubu Orion. Diváci nic nepoznali, a když se pánové vrátili dotočit klip, jejich dvojníci se v klubovém baru vesele družili, tančili, podepisovali i napájeli až do zavíračky!

Miro Šmajda a headbanging

Headbanging je neodmyslitelnou součástí pódiové show a Miro svým příkladným potřásáním hlavou inspiroval své kolegy natolik, že museli být následně produkcí převezeni na motolskou traumatologii, kde jim zruční lékaři navrátili hlavy do správného úhlu. Basák Woody má od té doby zátylek na zádech, ale do podzimu se prý všechno spraví.Připomeňme ještě, že Miro Šmajda brázdí s aktuální deskou nazvanou netypicky mirosmajda.com české, moravské a slezské kluby, festivaly a slavnosti.