Srpen 2014

5.září 2014 mirosmajda.com na Sviadnovské babí léto 2014

29. srpna 2014 v 14:54 | http://www.sviadnov.cz/clanky/673-Babi_leto_2014.html |  Proběhlé akce
Kdy: 5.9.2014 (sobota)
Kde: Sviadnov (u obecního úřadu) http://www.sviadnov.cz
V kolik hodin: Začátek akce od 17:00 hodin
Vstupné: Zadarmo

Info:


Festival Rocknes 2014 v Nesluši

29. srpna 2014 v 1:04 | www.facebook.com/RocknesOfficial foto: Rudy Citronik Kuljovsky, Eduard Koprna |  Fotogalerie
mirosmajda.com- votvirak 2014

29. srpna 2014 v 0:49 | ewilyn |  Fotogalerie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miroslav Šmajda: Nejsem zpěvák pro holky. Cílím jinam

25. srpna 2014 v 21:45 | Jaroslav Špulák, Právo // http://www.novinky.cz/kultura/345545-miro-smajda-nejsem-zpevak-pro-holky-cilim-jinam.html |  Z tisku
Slovenský zpěvák Miro Šmajda (25) skončil v roce 2009 ve finále soutěže Česko-Slovenská SuperStar na druhém místě. Rok zůstal doma, ale pak se přestěhoval do Prahy. Tam teď bydlí a tvoří písničky nejenom pro svou kapelu Mirosmajda. com, ale také pro jeden do zahraničí zahleděný projekt.


Miro Šmajda bojuje s mnoha předsudky, které vůči němu lidé mají.
Miro Šmajda bojuje s mnoha předsudky, které vůči němu lidé mají.
FOTO: Barbora Hrdá

Proč jste se přestěhoval do Prahy?

Přirozeně mě tam stáhl životní proud. Není v tom žádná velká romantika. Český hudební trh je dvakrát větší než slovenský a především je rockový. Mnohem rockovější než slovenský, a to jak z hlediska počtu kapel, tak z hlediska zájmu fanoušků. Kdybych chtěl v klidu fungovat na Slovensku, musely by být mé písničky daleko popovější.

Zkoušel jste to i někde jinde?

První rok po SuperStar jsem žil v Bratislavě. Měl jsem tam ještě nějaké povinnosti vyplývající ze smluv, které jsem podepsal, abych se vůbec mohl SuperStar zúčastnit. Jakmile se mi ale uvolnily ruce, přesunul jsem se do Prahy.

Litoval jste toho někdy?

Nikdy. Jediná věc, která mi v Praze chybí, je má rodina. Mám pocit, že jsem z domova odešel poměrně brzy. V rodině máme všichni dobré vztahy, bereme se jako nejlepší přátelé. A chybějí mi i kamarádi. Pokud ale jde o hudbu, tedy o mou práci, jsem spokojený.

FOTO: Barbora Hrdá

Jste schopen se jí uživit?

Musím to zaklepat, zatím ano. Nejde samozřejmě pouze o koncertování s kapelou a prodej desek. Skládám i muziku pro jiné projekty a dostávám zakázky, které mě zatím dokážou uživit. Když se mi občas povede vydělat větší peníze, hned je investuju do muziky. Nemám za sebou sponzora, který by do mě peníze cpal. Jedu ve vlastní režii. Jsou období, kdy peníze mám, a jsou období, kdy se mi jich nedostává.

Znervózňuje vás to?

Ani ne. Někdy se podívám na stav svého konta a na složenky, které je třeba nutně zaplatit, a zjistím, že se pomalu dostávám do platební neschopnosti. Vím, že pracovat nepůjdu, protože s tím nejsem ztotožněný, a tak čekám. Zatím se vždycky stalo, že chvíli předtím, než to bylo kritické, mi přišla nějaká práce v oblasti hudby, která mě zase finančně postavila na nohy.

Pracoval jste někdy fyzicky?

Byl jsem barman a také prodavač bezpečnostních dveří. Bylo to ale před SuperStar, potom už jsem se začal živit hudbou. Myslím si také, že kdybych v SuperStar neobstál, stejně bych muziku dělal, a s největší pravděpodobností v Praze. V osmnácti letech jsem byl v Praze poprvé jako student gymnázia na výletě. Zapůsobila na mě magicky a já si tenkrát řekl, že bych v ní chtěl strávit kus života. Vlastně jsem kvůli ní nedokončil vysokou školu. Tak moc jsem do Prahy spěchal.
FOTO: Barbora Hrdá

Projevuje se pobyt v Praze i ve vaší tvorbě?

Praha je multikulturní a na mou tvorbu má naprosto zásadní vliv. Například v tom, že jsem si vedle své hlavní kapely mirosmajda.com udělal vedlejší projekt Nae6, na němž po textové stránce spolupracuju s jedním americkým spisovatelem, který se jmenuje Lucien. Je mnohem alternativnější než tvorba mé domovské kapely, zpívám anglicky a je primárně určen pro zahraničí. Inspirovalo mě například, jak Lucien žije, co dělá, jak hovoří, jaké má názory. Kdybych nebyl v Praze, nikdy bych nepotkal jeho a jiné inspirující lidi a vlivy.

Jaké ambice máte se svou kapelou mirosmajda.com?

Je určena pro český a slovenský trh. V našem repertoáru je většina skladeb ve slovenštině, jedna v češtině a dvě v angličtině. Upřímně řečeno, podle mě takhle nemá v zahraničí šanci, a tak se chci věnovat českým a slovenským fanouškům a v zahraničí to zkusit s projektem Nae6. Aktuálně se naplno věnujeme zkoušení, koncertům a přípravě nové, již třetí desky mirosmajda.com, která vyjde v zimě, a následnému jarnímu turné k ní. To je také náš způsob, jak lámat předsudky, které vůči mně někteří lidé mají.

Jaké předsudky?

Potýkám se s nimi řadu let. Naší cílovou skupinou jsou rockeři, kteří jdou především po muzice, po její kvalitě. Přesto si stále řada lidí myslí, že naše hudba je cílená na dívky. Já přitom vůbec nejsem nadšený, když za mnou po koncertě přijde nějaká holka a řekne mi jen to, že mám pěkné oči, a je jí jedno, co hraju. Radost mi udělá spíš, když přijde chlap nebo kluk, který miluje hudbu, a řekne, že se mu líbí má deska a koncert ho zaujal také.
A největším motorem pro mě je, když za mnou přijde fanoušek a narovinu řekne, že mi nevěřil, ale že ho náš koncert přesvědčil. Přesto mám pocit, že na mnohých koncertech musím ještě pořád dokazovat, že nejsem zpěvák pro malé holky.

Zlepšuje se to?

Zlepšuje, i když velice pomalu. Musím ale také říct, že ty postoje, o kterých jsem mluvil, dokážu pochopit. Přišel jsem z televizní soutěže a teprve před dvěma lety, s přípravou desky mirosmajda.com, jsem si uvědomil, jakou hudbu chci dělat a pro koho.

V roce 2009 jste hrál v neúspěšném českém hororu Poslední výkřik. Dostal jste ještě nějaké další filmové či jiné nabídky?

Roli v tom filmu jsem přijal z čirého nadšení. Netušil jsem, že to bude takový průšvih. Byla to nicméně cenná zkušenost.
Další nabídky jsem už odmítal, protože se chci věnovat své hudbě. Odmítl jsem například roli Ježíše nebo Jidáše v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Ale to jsou role, které se neodmítají.

Já vím, tvrdí mi to spousta lidí. Někteří mi dokonce řekli, že jsem blázen. Já ale nechci být zafixovaný jako muzikálový herec ani jako muzikálová hvězda. Chci být zpěvák s kapelou.

Jaroslav Špulák, Právo

23.8.2014 - Rocknes Nesluša - mirosmajda.com

25. srpna 2014 v 0:41 | ewilyn |  Fotogalerie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------mirosmajda.com - ROCKNES FEST 2014

25. srpna 2014 v 0:08 | Eduard Koprna KOMA |  Videogalerie

MIROSMAJDA.COM - 23.8.2014 - Festival Rocknes 2014

24. srpna 2014 v 19:18 | https://www.facebook.com/media/set/?set=a.328630450647202.1073741837.256004204576494&type=1 |  Fotogalerie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------mirosmajda.com - TV Relax, Fesťák (24.8.2014)

24. srpna 2014 v 12:59 | KrissTyna18 |  Videogalerie
Video záznam z pořadu fesťák s mirosmajda.com
----------------------------------------------------------------------------


Shrnutí rozhovoru na TV Relax od xitee

24. srpna 2014 v 12:57 | xitee |  Novinky
Hosté byli kromě :miro: ještě Hentai Corporation a recenzent festivalů, desek a kapel z pořadu Rock a Pop.
Hráli videoklip Loneliness
Moderovala Genni Ciatti a ta se :miro: zeptala, ty jsi prošel jednou nesmírně populární soutěží, jak vše vnímáš s odstupem času a jestli sleduje soutěže v TV? :miro: prý TV nemá a kromě hokeje, fotbalu a sportu vůbec plus filmů rozhodně nesleduje komerční soutěže a prý ani nemá doma TV, je to ztráta času a dají se provozovat smysluplnější činnosti, než sledovat TV. Dále uvedl, že soutěží je strašně moc , pomalu víc než v USA a je tu malý trh na to, aby stačily nějaké talenty vyrůst, kdyby TV vysílaly talentové soutěže každých 5 let, tak by to bylo OK, dochází prý k recyklaci talentů a on v soutěžích vídá lidi ze kterými byl tenkrát na castingu, v divadle atd.
:miro: , ty se prý učíš hrát na trubku bude z tebe trumpetista? Vzniklo to spontánně, taková sázka, že pokud se naučí, tak kytarista půjde do hola - asi se to nestane.
Ty jsi prošel několika kapelami, provedl jsi změny, proč kapela mirosmajda.com? Podle poslední loňské desky...
Stává se, že fans mají od vás nějaká očekávání? Chtějí dělat tvrdou muziku, na které :miro: vyrůstal, ne učesané balady pro děvčata v sukénkách, která jsou zvyklá z dob Superstar na to, že si vás vyprofilují do uhlazena, jemna atd. A jestli se nebojí, zda přijdou o fans? Už asi přišli, ale chtějí dělat tvrdou muziku, kvalitní a kdo má zájem, ať si jí najde, ne jen pro holky, kterým je jedno co hrají, zdali Kohútik Jarabí nebo Skákal pes přes oves, hlavně, že koncertují.
Chystají nové CD... už aby bylo

Proč sis vybral Prahu, pocházíš z Košic, že? Má české kořeny z matčiny strany, Praha ho okouzlila, české publikum je rockovější, zatímco slovenská scéna je víc popová a hiphopová.
Pak hráli klipy Vypsané Fixy a Mig 21, do toho rozhovor s recenzentem a poté následovala konfrontace všech 3 hostů? Hentai měli v zákulisí manželku, která si chtěla užít , prý je sama na koncertě a posléze z ní vypadlo , že má manžela ve VIP prostorách,Vypsaná fixa chtěla děvčata, nebyla k dispozici, zato chlapi na užívání k dispozici byli, Recenzent napsal ne zrovna lichotivou recenzi na kapelu Medvěd 009 a vzápětí s nimi musel točit rozhovor, ale vše vzali s humorem, 80% kapel si z kritik nic nedělá, kapely se prý nenabízí... :miro: má spoustu historek z fesťáků, ale zrovna dnes se mu žádná nevybavuje, je toho vela, Mates přidal jakousi o zvukaři a prý byla nehoda s fanynkou - to je na dobu po 22:00 hod, ačkoli se nejednalo o sex.


24.8.2014 - V 10.50 na TV Relax pohodovy plazovy rozhovor v poradu Festak!!

24. srpna 2014 v 8:58 | mirosmajda.com |  Proběhlé akce
V 10.50 na TV Relax pohodovy plazovy rozhovor v poradu Festak!!

http://www.tvpohoda.cz/porady/664/festak/
RELAX
www.tvpohoda.cz

Na cestě do Nesluše

23. srpna 2014 v 18:11 | mirosmajda.com |  Novinky
Skveeelaaa pohostinnost U Rausu po ceste na fest na SVK !! a vecer to rozsekame v Neslusi ! \m/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pamatujete na vlasatého mladíčka, který o fous prohrál SuperStar? Pořád rád ukazuje tělo

18. srpna 2014 v 12:33 | Saša Šeflová, Super.cz //http://www.super.cz |  Z tisku
Miro Šmajda se pořád rád ukazuje do půl těla.
Miro Šmajda se pořád rád ukazuje do půl těla. Foto: archiv M. Šmajdy

18. srpna 2014 9:54
Byl největším konkurentem hlasově mnohem lépe vybaveného Martina Chodúra (24) a nakonec vlasatý rocker a sympaťák z Košic skončil jen o fous na druhé příčce prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar. V muzice Miro Šmajda (25) vyzkoušel leccos, na čas dokonce zmizel, a tak nás mile překvapilo, že stále koncertuje s lehce obměněnou kapelou.

Miro, který byl miláčkem publika, po soutěži vítězil v různých anketách jak kritiků, tak popularity, dokonce si zatančil ve slovenské StarDance. Pak se ale začaly dít divné věci. Miro se prezentoval neskutečně svalnatým tělem, vystupoval pod novým jménem Max Jason Mai, a dokonce se loučil s kariérou v Česku na Slovensku šňůrou s názvem Miro Šmajda Goodbye Tour.

Pro jeho fanoušky je dobrou zprávou, že se Miro snad trochu zklidnil. Znovu vystupuje pod svým jménem a hraje s kapelou, kterou lehce obměnil. Už ani nemá postavu jako Arnold Schwarzenegger v Terminátorovi, i když je vidět, že na figuře pořád maká a pekáč buchet na břiše stále rád ukazuje svlečený do půl těla. ■


Makame na kondicke moore!!!

17. srpna 2014 v 14:47 | mirosmajda.com |  Novinky

Foto s novým bubeníkem // Prague rocks !!! \m/

16. srpna 2014 v 14:52 | mirosmajda.com |  Novinky
Nový Bubeník mirosmajda.com Ilja Tabačnik a jeho fb stránka lajkujte.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Vramci pauzy... :)

13. srpna 2014 v 17:02 | mirosmajda.com |  Novinky

Tak dnes 1.kolo konkurzu na noveho bubenika!

13. srpna 2014 v 16:59 | mirosmajda.com |  Novinky
Tak dnes 1.kolo konkurzu na noveho bubenika! Dakujeme sakra moc vsetkym, ktori nas kontaktovali, je mozne, ze sa niektorym ozveme vramci dalsieho audition dna. Dufame, ze sa podari vybrat dobreho saxofonistu Smějící se Smějící se !
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jičínfest 2014 – 26.červenec, Amfiteátr Skalky – Nový Jičín.

13. srpna 2014 v 12:50 | Jiří Laser Ručka // http://rucka.blog.idnes.cz/c/421230/Jicinfest-2014-26cervenec-Amfiteatr-Skalky-Novy-Jicin.html |  Z tisku
V sobotu 26.července se od 18:00 konal v Novém Jičíně na Skalkách již 11. ročník hudebního festivalu Jičínfest.
Tento regionální festival má nejen dlouholetou tradici, ale taktéž vysokou kvalitu, co se zázemí týče. Vystupují zde sice "jen" skupiny z okresního přeboru posílené o nějakého toho protřelejšího a mediálně známějšího "druholigového" hráče, ale za ty roky vyrostl Jičínfest svou kvalitou k okresním špičkám. Bohužel, v Česku je přefestivalováno (trochu obehrána písnička, že?), proto jsou návštěvy letos na hudebních akcích takové, jaké jsou. Každá vesnice má své vesnické slavnosti (ať už to pořádají hasiči, myslivci, pytláci, včelaři, rybáři, koňaři, instalatéři, zedníci nebo hvězdáři), kde vystupuje nějaká ta místní hudební partička. Každý trochu ambiciózní hudební fanda si pořádá svůj vlastní pidifestival, každá rádobykapela si uspořádá "svůj" soukromý hudební večírek, kde pak vystoupí těsně před hlavní hvězdou, kterou si povětšinou zaplatí ze svých peněz. To, že tato akce jim prodělá i gatě, je zas tak moc nesere. Jsou mladí, krásní a mají vysoké ega, tak proč by se nepředvedli před svými fanynkami, že? A zde je zakopaný pes. Každý víkend je v jednom kraji 10 i více hudebních akcí a lidi se nemůžou naklonovat, aby byli všude. Proto chodí a nechodí. Je to nevyzpytatelné. Pořádat dneska hudební akci je jak sázet v loterii.
MilanKrajci.jpg
Letošní ročník Jičínfestu, jako už všechny předchozí, moderoval Milan "105 kg" Krajčí z rádia Rock Max. A tím je už dána vysoká kvalita. Milan neplácá nesmysly. Hudbě rozumí a je vždy nad věcí. Jeho improvizované vstupy, do kterých přidá občas i toho svého humoru, mě opravdu baví. Jeho slavná festivalová hláška: "Ukaž kozy" už zlidověla, ale to patří jinde. Znalí ví.
Popisovat kvalitu jednotlivých souborů, které letos vystoupily na Jičínfestě, fakt nemá smysl. A to z jednoho prostého důvodu. Všechny skupiny, bez výjimky, byly kvalitní! A to nejen na hlavní stagei, kde vystupovali i dva hudební hosté ze Slovenska, ale i na druhé stagei, kde to v minulosti občas skřípalo.
Co mi ale vadilo, byli securiťáci. A to ne z důvodu, že by byli až přehnaně ambiciózní, ale naopak. Byli až přehnaně flegmatičtí. Když měli nějakého fanouška, který bořil zábrany, zpacifikovat, protože hrozilo, že by mohl zranit sebe nebo někoho dalšího, tak jej málem prosili na kolenou, jestli by ze zábran nezeslezl. Jinde to řeší radikálně. Problémovému fanouškovi strhnou z ruky pásku a vyvedou jej ven mimo areál. Ale na Jičínfestě se s ním bavili jak maminka se zlobivým synáčkem, který opakovaně kope do dveří, protože nedostal lízátko.
Bike_fotograf02.jpg
Vrcholem všeho bylo, když si jeden fanoušek lehl pod skákajícího bikera, který měl co dělat, aby na něj nedopadl. Securiťáci na to jen čučeli, jak Klausova ochranka v Chrastavě na airsoftového střelce Vondroušku a nehnuli ani brvou. Nakonec musel zasáhnout hlavní pořadatel, který toho "sebevraha" osobně vyvedl. No, neměli to na starost právě securiťáci?
PassionOfHate.jpg
Z Bělotína dorazila mladá, ale velmi kvalitní symphony-metalová partička Passion Of Hate.
PrazdnyAreal.jpg
Bohužel, jejích kvalitní vystoupení viděla jen hrstka fanoušků. Což je škoda, protože se zde možná představila budoucí hvězda. Ale to jen spekuluji.
OffAxis.jpg
Frenštátští Off Axis s opravdu vynikajícím bubeníkem stali za to dorazit na Skalky včas.
FanynkyModreHlavy.jpg
Včas ale určitě dorazily "modrovlasé" fanynky Mira Šmajdy.
PublicRelations.jpg
Elektro-metaloví novojičíňáci Public Relations taky nebyli od věci. Svůj hudební ranek předvedli v plné nahotě. Bez skrupulí a zbytečných pozlátek. Trochu industriál, trochu Neue Deutsche Härte.
Smajda002.jpg
Host festivalu - Miro Šmajda a jeho doprovodný band.
FanousciSmajdy.jpg
A Šmajda má dost slušnou fanouškovskou základnu, i když hudebně ještě nedozrálou, zato hodně hlasitou. Místy jsem si připadal jak na koncertě Beatles v šedesátých létech (viděl jsem to v televizi).
Smajda01.jpg
U Miry mi vadilo to jeho: "Choďme, všetci ruky hore!" Přeložím: "Pojďme, všichni ruky nahoru!"
Bike01.jpg
Naštěstí, bikeři "ruky hore" nežádali.
FanousciBike.jpg
A i když se na ně přišlo podívat celkem dost diváků, přece jenom už se mi to zdá dost ohrané. Každý rok (nevím kolik přesně, ale snad 5 let?) stejná mimohudební atrakce? Co tak trochu změnu?
TheParanoid01.jpg
Po bikerách přišel na řadu další slovenský host, emo-screamo skupina The Paranoid.
FanousciTheParanoid.jpg
A i The Paranoid mají své oddané fanynky.
TheParanoid02.jpg
Už jsem si pomalu říkám, že neuslyším: "Všeci ruky hore!" Ale ani The Paranoid nezklamali. I z jejích úst vyšlo otřepané: "Choďme, všetci ruky hore!"
Ascendancy.jpg
Hodně kvalitní hudební partičky dorazila ze Vsetína. Progresmetaloví Ascendancy mě fakt dostali. V tomto hudební žánru se bahní mnoho českých a světových band, ale Ascendancy svůj styl opravdu umí.
Menu65.jpg
Z Oder dorazili se svým menu rockoví Menu 65.
AnimalsInTown.jpg
Dalším bandem, který stál za poslech, byli petřvaldští Animals In Town, hrající hudební směs rocku, metalu, funky a taky trochu progrese. No prostě crossover.
Tak nám skončil další ročník Jičínfestu. Tento festival dává příležitost začínajícím a mladým kapelám, aby věděly, co je v showbussinesu čeká a nemine. A vo tom to je.