Prosinec 2014

Veselé Vánoce ;)

24. prosince 2014 v 6:00 | Nikys |  Nikys na blogu
Všem, kdo chodí na tento blog a samozřejmně i Mirovi přeji krásné Vánoce plné lásky, štěstí a pohody prožité v kruhu nejbližších a úspěšný celý nový rok 2015.
Blog slaví 5.let !!

23. prosince 2014 v 14:42 | Nikys |  Nikys na blogu

Dnes už je to neuvěřitelných 5 let, co se na hudební scéně objevil mladý talentovaný zpěvák, hudebník, textař a skladatel Miro Šmajda a co jsem založila tento blog na podporu jeho hudby.

Miro je duší i tělem rocker a právě on mě přivedl k poslechu rockové muziky a já tak mohla objevit její krásu. Ano díky němu jsem si rock ,n' roll doslova zamilovala.

Jenže dnešní době vévodí disco, r,n'b, hip hop a další styly, co s opravdovou muzikou nemají vůbec nic společného. Prostě komerce dnes vládne světem. A právě i proto jsem se rozhodla alespoň prostřednictvím blogu šířit mezi lidi Mirovu tvorbu.

Miro se vydal tou nejtěžší možnou cestou. Cestou, kde není místo pro komerci ani media. Cestou tvrdé poctivé práce a odříkání. Cestou, kterou mnozí zavrhují právě proto, že není tak jednoduchá a raději se vydají právě tou cestou lehčí, cestou komerční a mediální.

A právě to na Mirovi obdivuji, že se rozhodl pro tuto složitou cestu navzdory všemu a všem. Že i přes mnohé pády, kdy si sáhl na úplné dno se dokázal znovu zvednout a jít dál za svým snem.

Je mi smutno z toho, když vidím jak jeho hudba zůstává nedoceněna jen proto, že je jiná než to co běžně rádia a ostatní média hrají a co lidem vnucují pod pojmem kvalitní muzika, či proto, že lidé mají vůči Mirovi předsudky.

Jsem opravdu ráda, že mohu prostřednictvím svého blogu podporovat kvalitní muziku a talentovaného mladého muzikanta, který na sobě opravdu tvrdě dře a je to slyšet. Jeho koncerty pro mě patří k těm nejlepším a vždy se na ně budu ráda vracet.

Zároveň děkuji všem příznivcům tohoto blogu, vážím si toho, že tento blog stále navštěvujete a podporujete tak hlavně a především Mira a jeho muziku.

12.12.2014 - Praha + unplugged koncert mirosmajda.com (Jazz club u staré paní)

13. prosince 2014 v 14:13 | Nikys |  Nikys na blogu
Po třech měsících jsme konečně opět vyrazily na koncert mirosmajda.com, který se konal v Praze v Jazz clubu u staré paní. Jednalo se po delší době o koncert akustický a zároveň o závěrečný koncert v tomto roce. Koncert začal cca něco po půl deváté a zazněly skladby z prvního as druhého cd + covery, které v Mirově podání postoupily o level výš. Mirosmajda.com zahráli skladby Kvapky, Pod vodou, Zabudnutí, Last Forever, Nostalgie, Odsúdení, Príbeh tela, Na,na,na, Dotyky, Requiem, Bullsh*t, Donť close your eyes, Loneliness a covery Rock , n' Roll od Led Zeppelin, Wicked game od Chrise Isaaka, Community property od Steel Panther, Knockin on Heavens Door od Gun's N' Roses, To be with you od Mr. Big a další jejihž názvy neznám. Celý koncert jsem si maximálně užila a musím říct, i když už se opakuji, že Miro jde co se hlasu týče neustále nahoru a já si jeho hlas ve všech písních naprosto vychutnávala a spolu s druhým Matesovým hlasem se jednalo o skvělou souhru dvou vyjmečných hlasů. Miro s Mattem by měli rozhodně popřemýšlet o společném duetu, protože to by byla naprostá bomba, což dokazovaly například ve skladbách Wicked game (což byl opravdu bonbónek a pro mě jeden z nejkrásnějších coverů v jejich podání) a Community property. Celý koncert jsem si užila na maximum, a kdyby to bylo jen na mě tak musím říct, že bych šla hned znovu. Byla to opravdu luxusní tečka, za letošním koncertním rokem. Už teď se těším na ten příští rok, který věřím, že bude na koncerty mirosmajda.com bohatší než ten letošní.

Slovakia: Max Jason Mai goes hardcore on Nae6 debut single “Rising Angels”

10. prosince 2014 v 19:08 | http://wiwibloggs.com/2014/12/07/slovakia-max-jason-mai-nae6-rising-angels/68758/ |  Boční projekt Nae6
Slovakia: Max Jason Mai goes hardcore on Nae6 debut single “Rising Angels”

Max Jason Mai and Nae6 may have different names, but both are creations of Miroslav Šmajda - Slovakia's Eurovision 2012 singer. He may have come last with his heavy metal entry Don't Close Your Eyes in Baku, but he's sticking to his guns - and working that instantly recognisable voice - on his latest track 'Rising Angels'.


This release marks the debut for Nae6, the new band he is fronting. If the single offers a taste of what's to come on their album, then fans are in for a real treat. 'Rising Angels' starts with a soft piano intro that rapidly ascends into a heavy metal jam session. It's textured, haunting and somewhat eerie. The relatively calm and slow verses give way to a screecher of a chorus that smacks of anger and pain. The bridge offers brief repose before the shrieks return.

Even though this is just a lyric video, it's done well. The shadows of etchings on gritty walls add to the eeriness of it all. This isn't meant to be mainstream, which may explain why it's so brilliant.


Miro Šmajda se chystá do zahraničí s novým projektem Nae6

9. prosince 2014 v 18:02 | http://www.eurocontest.cz/headline/novinky/item/5563-2014-12-09-06-20-26 |  Boční projekt Nae6
Miro Šmajda na tiskové konferenci k cestě na Eurovision Song Contest 2012
Miro Šmajda na tiskové konferenci k cestě na Eurovision Song Contest 2012 foto: EuroContest.cz
Slovensko má na svém kontě bohatou historii účastí na Eurovision Song Contest, kde se celá země prezentovala jak v 90. letech, tak i novém tisíciletí. Druhá etapa účasti se nesla v duchu experimentů a obměny stylů, kterou v roce 2012 uzavřel Miro Šmajda. Stříbrná SuperStar se opět pokouší prorazit na mezinárodním trhu, a to s novým projektem Nae6 a singlem "Rising Angels".

Miro Šmajda, který si pro světovou a zahraniční kariéru vybral umělecké jméno Max Jason Mai, se v roce 2012 stal interně zvoleným reprezentantem Slovenska na Eurovizi v ázerbájdžánském Baku. Do boje vstupoval s písní "Don't Close Your Eyes", která se umístila na 18. místě v semifinálovém klání se ziskem 22 bodů.Účastník soutěže Česko Slovenská SuperStar se ale myšlenek na svou mezinárodní kariéru nevzdává, proto se rozhodl k dalšímu radikálnímu kroku. Do víru internetu a celého světa přivedl Šmajda projekt Nae6, na kterém zpěvák spolupracuje s americkým spisovatelem a skladatelem Lucienem.

Nový projekt Nae6 (NaeSix) se veřejnosti představuje se zbrusu novým singlem "Rising Angels", který v uvedení doprovází jednoduché, leč efektní lyric video.Audio: Miro Šmajda má nový projekt a nový singl

8. prosince 2014 v 19:15 | escportal.cz/wpnb_news/audio-miro-smajda-ma-novy-projekt-a-novy-singl/ |  Boční projekt Nae6
Ani Miro Šmajda, ani Max Jason Mai. Nyní se bude slovenský reprezentant z Eurovize v Baku prezentovat společně se svou novou skupinou Nae6. Zpěvák pořádně přitvrdil a chce své fanoušky zaujmout metalcorem. Nakolik se mu to povedlo posuďte v debutové novince kapely "Rising Angels".