Duben 2015

Kto si chce s nami tiez dat ovocie z Tuzexu...

28. dubna 2015 v 21:59 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky
www.gadzoviajediaovocieztuzexu.pl

Kto si chce s nami tiez dat ovocie z Tuzexu, najblizsie moznosti budu:
Pelhrimov: https://www.facebook.com/events/1576097829303488/
Hradec Kralove: https://www.facebook.com/events/1533667456922229/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Terrapie - Scény (live @ Rock Café 2015)

27. dubna 2015 v 19:32 | www.terrapie.cz Video by: Ondřej Poky Pokorný |  Miro Šmajda OfficialTV

The "Terrapie" of Max Jason Mai

27. dubna 2015 v 18:07 | http://www.eurovisionontop.com/apps/blog/entries/show/43256815-the-terrapie-of-max-jason-mai#.VT0qabLJiGA.facebook |  Z tisku

Max Jason Mai (Miros Šmajda), the Slovak representative of the ESC 2012, has a new band named Terrapie which has just released their self-titled debut album on March 25, 2015.

After bringing the hard rock sound to Baku in 2012, Miros Šmajda released his second solo album in 2013, "Mirosmajda.com", which was reviewed by Eurovision on Top to positive comments, producing one of the biggest hits at the weekly "EOT-TOP20" last year - "Nostalgie" - peaking at #3 on the weekly chart and #41 on the Annual Chart 2014.


Miro doesn't stop and now he presents not just a new album but also a new band in which he is the frontman. The band is called Terrapie and the self-titled debut album was released on March 25, 2015.
The line-up of the band features Miro Šmajda on vocals and guitar; Matt Hejduk on guitar and vocals; Jacob Mahdies on guitar; Woody Koval on bass and vocals and Dominik Smutny on drums.

Between March and June the band is on tour standing out the concerts at the Votvírák Festival, in Milovice, on June 13, 2015.

"Odpovede" is the first single and it can be voted on our website in order to enter the weekly "EOT-TOP20".

Miro Šmajda a Terrapie + Pop Porn

26. dubna 2015 v 11:32 | http://pejr.info/kultura/koncert/miro-smajda-a-terrapie-pop-porn-stara-tiskarna-pelhrimov.html |  Z tisku
Termín konání: čtvrtek, 30. 4. 2015, 20:00
Jedinečný koncert začínající kapely Terrapie v čele se superstar Mirem Šmajdou! U nás v Pelhřimově je doprovodí známí Pop Porn!Miro Šmajda

Miro Šmajda - slovenský zpěvák, skladatel a textař. Narodil se 27.11.1988 v Ko­šicích, kde také prožil velkou část svého dětství. Po úspěšném dokončení gymnázia studoval vysokou školu v oboru architektura na Technické univerzitě v Košicích. Studium ale ukončil právě kvůli muzice.
Do širokého podvědomí diváků se dostal prostřednictvím soutěže Česko Slovenská SuperStar v roce 2009, kde obsadil nádherné druhé místo a od té doby koncertuje.
V roce 2010 vystupoval po české a slovenské republice se skupinou Rosemaid, s nimiž vydal i svůj první singl Last forever, který sám otextoval a složil. Skladba byla nahrána v irském Dublině a vypuštěna byla do českých i slovenských rádií. V březnu roku 2010 přijal Miro nabídku účinkování v taneční soutěži Let's dance, ve kterých se po boku slovenské tanečnice Kataríny Štumpfové držel 9 kol. Poté ze soutěže odstoupil z vlastního rozhodnutí (hlavním důvodem bylo především pokračování v hudbě a natočení první desky).
Debutová deska vyšla 8. listopadu 2010 pod názvem Čo sa týka lásky. Obsahuje celkem 11 skladeb, z nichž je devět slovenských, jedna česká a jedna anglická (již výše zmiňovaný singl Last forever). Na albu nechybí ani vyhlášený druhý singl - slovenská píseň Baby, ke které byl v průběhu listopadu 2010 natočen i první oficiální videoklip. Svou prvotinu Miro pokřtil 3. prosince téhož roku v pražském Hard Rock Café. "Křestným otcem" se stal známý slovenský zpěvák, skladatel a fotograf Peter Nagy.
Další rok Miro rozjel po odpočinku koncem února opět vystupováním na veřejných koncertech, akcích a festivalech, avšak s pozměněnou sestavou. Z kapely odešli dva členové. Zastupeni byli mladým kytaristou Adamem Noškou a Mirem Šmajdou, který převzal druhou elektrickou kytaru na sebe.
Měsíc březen 2011 se nesl ve znamení zlatých odměn, které Miro získal v rámci ocenění ankety ŽEBŘÍK, konkrétně za Album roku, Skladbu roku a Objev roku.
Další, v pořadí druhý videoklip byl vypuštěn v říjnu 2011. Byl natočen k anglické skladbě Loneliness, kterou Miro také odprezentoval v rámci druhého ročníku Česko Slovenské SuperStar.
Tentýž měsíc Miro rozjel své první TOUR pod názvem "GoodBye Tour", které odstartoval zastávkou v Jihlavě (15.10.) a zakončil jej po dvou měsících koncem prosince v Brně. V rámci tohoto turné poznali fanoušci nového bubeníka Marka Fryčáka, jako náhradu za Jara Žiga, který se rozhodl dokončit své studium v Irsku.
Rok 2012 začínal pro fanoušky dost dramaticky. Miro na svém facebooku ohlásil konec projektu Mira Šmajda, aby se mohl začít plně věnovat anglickému projektu, který pojmenoval Max Jason Mai. Představil jej dne 7. března 2012 v rámci Tiskové konference na Slovensku, která byla součástí dalšího ročníku mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest. Miro na Eurovizi prezentoval slovenskou republiku s anglickou písní Don't Close Your Eyes. Na Eurozivi sice neuspěl, přesto se může pyšnit parádním výkonem. Miro se znovu objevil na území České republiky v rámci charitativní výstavy hraček Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové, která se konala na konci července v Praze. Prozradil, že chystá nové album, TOUR a anglický projekt nechá prozatím spát…
Novou desku Miro vydal 28. února 2013 pod názvem mirosmajda.com, na které se podílel zcela sám. Textoval, skládal muziku, nahrával hlavní kytary a dokonce i produkoval. Všechny skladby, jež album obsahuje, byly původně napsány jako sbírka básní, které Miro převedl do zhudebněné verze. Na desce se nachází celkem 10 písní + úvodní Yntro. Album je z 90% slovenské, výjimkou je poslední anglická skladba Whit-Black, kterou Miro nahrál ve spolupráci s Poison Pen Projects a vydal k ní v lednu 2013 videoklip.
Konkrétně 7. března 2013 Miro rozjel TOUR k nové desce pod názvem "mirosmajda.com TOUR", které obrážel spolu s klukama ze skupiny My Own Story, kteří zrovna hledali zpěváka. Spojili se tedy dohromady a pod názvem projektu mirosmjda.com obrazili města po české i slovenské republice.
V Praze započalo TOUR hned v již výše zmiňovavén datumu spolu s křestem nové desky, které tentokrát nekřtila žádná známá osobnost, ale fanoušci sami. Kluci na koncertech představovali především nové album, ale objevovaly se i starší skladby z debutové desky, plus sem tam nějaký cover. Finišovalo se koncertem v Žilině na Slovensku, dva dále avizované koncerty ve slovenské republice byly zrušeny z důvodu nemoci.
Aktuálně začala letní sezónna festivalů, které Miro obráží v rámci svého projektu mirosmajda.com. Miro by rád pokračoval i v anglickém projektu, který chce ale odstartovat pod jiným názvem. Max Jason Mai tedy nejspíš zůstane spát…
Začátkem listopadu (9.11.2013) se Miro s kapelou mirosmajda.com zúčastnil společného tour pod názvem ALCATRANZ TOUR s českou rockovou bandou Traktor, vrámci kterého objížděli česká i slovenská města. V plánu bylo celkem 12 různých zastávek a tour se dá požadovat za úspěšné. Během tour se také kytarista Johnny Wenig nahradil za stejně talentováného Tomáše Cibora.
S nástupem do nového roku 2014 přišla také delší odpočinková pauza jak pro Mira, tak pro celou kapelu. Během klidných měsíců došlo také ke změnám členů v projektu mirosmajda.com. Na místo již bývalého bubeníka Lubiho Květa se usadil Tomáš Takács a baskytaru vzal do svých rukou Vojta Koval (Woody), který nahradil Toma Kašpara. V průběhu dubna 2014 byla spuštěna sezóna jarních akcí, které v kompletní sestavě Miro Šmajda, Matěj Hejduk, Tomáš Cibor, Tomáš Takács a Vojta Koval obrážejí Českou republiku. Všechny nejbližší termíny najdete pohromadě v rubrice PŘEHLED KONCERTŮ.
Zároveň bylo v tomto týdnu dokončeno natáčení nového videoklipu k songu Nostalgii, který by měl být vypuštěn do éteru na začátku května.

Valime do Trebice :) !

26. dubna 2015 v 10:45 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky

Pohoda na cestě

25. dubna 2015 v 19:19 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky
Pohoda na ceste Smějící se ! Dneska dvojak - Petrovice a Trebic!
Valiimeee ! Dnes dvojak Petrovice a Trebic!!!
-----------------------------------------------------------------------------------------


Miro Šmajda má Terrapii, rockovou kapelu

25. dubna 2015 v 10:53 | http://www.novinky.cz/kultura/367797-miro-smajda-ma-terrapii-rockovou-kapelu.html |  Z tisku
Miro Šmajda (druhý zprava) se svou kapelou Terrapie. foto: archív Terrapie

Zpěvák Miro Šmajda natočil po své úspěšné účasti v televizní soutěži Česko-Slovenská SuperStar v roce 2009 dvě sólová alba. Stylově na nich přinesl líbivé melodické písničky na rockovém hudebním základu a na naší i slovenské hudební scéně se dostatečně etabloval.

Loni se rozhodl natočit třetí sólovou desku. Jeho doprovodná kapela ale už předtím zaznamenala několik změn v sestavě, a tak když se svými víceméně novými spoluhráči seděl a klábosil v restauraci u pivka, přišel spontánní nápad založit rockovou kapelu, která nebude mít ve štítu jeho jméno. Tehdy se na světě zjevila Terrapie. Minulý měsíc vydala debutové album.

"Šel jsem do studia natáčet sólovou desku a natočil jsem album kapely," usmívá se Šmajda a konstatuje, že Terrapie je jediná skupina na světě, ve které jsou tři Češi, jeden Slovák a texty jsou ve slovenštině.

"Neznamená to, že v budoucnu už nenahraju další sólovou desku. V tuto chvíli jsem ale zpěvákem rockové kapely Terrapie, která je ve srovnání s písněmi mé sólové dráhy tvrdší, dravější a expresivnější," konstatuje Šmajda.

"Tvrdá hudba mi byla vždycky bližší. Když jsme se tedy rozhodli založit Terrapii, mohli jsme si dovolit skládat rockovější písničky, což mě velmi potěšilo. Při nahrávání mých sólových desek jsme byli ovlivněni názory a přesvědčeními lidí ze šoubyznysu. Většinou měli pocit, že když budou mé písničky jemnější, budou se lépe prodávat. Najednou jsme ale zjistili, že se to dá dělat úplně jinak, po svém. Jako kapela jsme teď nezávislí. Není to jednoduché, protože nemáme oporu v penězích nebo kontaktech. Zase nám ale nikdo nediktuje, co máme dělat. Pocit svobody je fajn," uzavírá ještě Šmajda.

(jaš), Právo

3.května 2015 Miro Šmajda v Rock Parádě

23. dubna 2015 v 18:57 | http://www.fajnrockmusic.cz/rockparada |  Proběhlé akce

NOVÝ DÍL TV ROCKPARÁDY SE BLÍŽÍ

NOVÝ DÍL TV ROCKPARÁDY SE BLÍŽÍ
V novém dílu TV ROCKPARÁDY se můžete těšit na rozhovor se skupinou GUN ALCHEMY, ve které hraje skvěle na bicí teprve 15tiletá Jenny Joey Jensiblack a druhým hudebním hostem je Miro Šmajda, který nám představí jeho novou kapelu TERRAPIE. Video upoutávku můžete zhlédnout zde.

Pořadí soutěžních videoklipů:
1. WAIT - Perfect Lair - duben 5.místo
2. GUN ALCHEMY - Barriers - novinka
3. 365 - Lemond - duben 4.místo
4. VISACÍ ZÁMEK - Punkový království - novinka
5. ZUZANA MIKOVÁ - Tisíce tváří - duben 3.místo
6. LIWID - Blondýna z Londýna - novinka
7. ROXOR - Tvoje tvář - novinka
8. FYLYP SKANDAL - Kvapky - novinka
9. ALERG!E - Nevíš co se ještě může stát - duben 1.místo
10.TERRAPIE - Odpovede - novinka

V soutěži můžete vyhrát mimo spousty jiných super rockových dárků i lístky na koncert JUDAS PRIEST a VIP vstupenky na festival VOTVÍRÁK. Kompletní info + jak hlasovat najdete k tomuto novému dílu od 1.5.2015 zde.

Premiéry v českém éteru:
- HARMONIE TV ( Praha, středí Čechy ) - neděle 3.5. od 20 hod.
- TELEVIZE V1 ( východní a severní Čechy ) - neděle 3.5. od 22 hod.
Tento nový díl můžete dále sledovat od 1.5. zde.
Našimi přáteli se můžete stát zde , kontaktní e-mail zde.
Příjemně strávenou hodinku s českými rockery vám přeje váš TV ROCKPARÁDNÍ team - člen Fajn Rock Music Projekt

Terrapie, Liberec klub Viadukt 11.4.2015

23. dubna 2015 v 18:04 | Katka Jirkovská |  Fotogalerie

Miro Šmajda si chráni svoje súkromie

21. dubna 2015 v 18:06 | http://agentury.sme.sk/c/7763174/miro-smajda-si-chrani-svoje-sukromie.html |  Z tisku

Mladého speváka pohoršuje, že médiá často informujú o úplne zbytočných veciach.
Slovenskému spevákovi Mirovi Šmajdovi podľa jeho slov veľmi prekáža, keď sa mu niekto hrabe v súkromí. "Neznášam rýpanie sa v súkromí. Keď sa ma novinári pýtajú na frajerky ...
BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Slovenskému spevákovi Mirovi Šmajdovi podľa jeho slov veľmi prekáža, keď sa mu niekto hrabe v súkromí. "Neznášam rýpanie sa v súkromí. Keď sa ma novinári pýtajú na frajerky alebo chcú fotiť môj byt, vždy na to reagujem štýlom 'Nehnevajte sa, technicky by to nemal byť problém, ale ja svoje súkromie odhaľovať nebudem'," povedal mladý Košičan v rozhovore pre agentúru SITA. "Sú na to zvyknutí a ja to chápem, lebo tu je kdekto rád, že môže čokoľvek odhaliť," poznamenal sympatický interpret. "Keď človek nemá čo zdieľať z tej umeleckej hodnoty, tak je mu to jedno, ukazuje frajerku, psa, dom... Pre mňa majú tieto informácie absolútne nulovú validitu. Keď si o nejakom spevákovi alebo hercovi prečítam, že sa niekde objavil s novou frajerkou, 'Však je to ich vec, načo o tom píšu? ' Myslím, že je stále čo povedať a týchto tém sa dotýkať vôbec netreba," dodal na záver.

Terrapie: Chtěli jsme točit sólovku, vznikla deska kapely

20. dubna 2015 v 18:10 | http://www.play.cz/rozhovory/terrapie-chteli-jsme-tocit-solovku-vznikla-deska-kapely/ |  Z tisku

Terrapie_2015_spulakZpěvák Miro Šmajda opustil sólovou dráhu a věnuje se nyní především své nové kapele. Jmenuje se Terrapie, nedávno vydala debutové eponymní album a Šmajda se v ní mimo jiné pokusil rozbít předsudky, které vůči němu někteří fanoušci v minulosti měli.


Jak vlastně vznikla kapela Terrapie?

Moje doprovodná sestava se v posledních měsících dost změnila a Terrapie z toho vlastně vznikla spontánně. Seděli jsme s kluky na pivu a tam přišel nápad, že vznikne kapela, jejíž hudba bude tvrdší a výraznější. Myslím si, že je i rozmanitější, veselejší a expresivnější. V Československu jsme jediná česká kapela se slovenským zpěvákem. V sestavě jsou čtyři Češi a já Slovák. A zpíváme slovensky.


Přesto se na některých plakátech objevujete jako Miro Šmajda a Terrapie.

Jsme na začátku a občas se potýkáme s tím, že pořadatelé čekají, až se jméno nové kapely na hudební scéně udomácní. Zatím si přejí, abychom mé jméno v souvislosti s koncerty používali. Byly časy, kdy mě to znervózňovalo, ale teď jsem si na to zvykl.


Proč jste se rozhodl takto odpojit od své úspěšné sólové dráhy?

Ani bych neřekl, že se nějak odpojuju. Vydal jsem dvě sólové desky a pak jsme si spontánně řekli, že to zkusíme jako kapela. Nevylučuju, že někdy v budoucnu vydám pod svým jménem další sólovou desku.


Budete se nyní Terrapii věnovat na sto procent?

Určitě. Na začátku tohoto projektu bylo, že jsme se chystali nahrávat mé třetí sólové album. Nakonec jsme se ale rozhodli změnit jméno kapely a točili jsme už desku Terrapie. Samozřejmě na sto procent. Pro mě je to nejdůležitější projekt, pro mé spoluhráče také. Tím spíš, když máme docela dobré ohlasy.


Co fanoušci oceňují nejvíce?

Těší mě, že pomalu mizí předsudky některých rockových fanoušků, kterým vadilo, že jsem se zúčastnil soutěže SuperStar. Dlouhodobě jsme nebyli schopni oslovit cílovou skupinu dospělých rockerů, kteří ten problém měli. Zdá se, že je to teď lepší, což mě těší.


17.4.2015 - Nepomuk MC Dvorec Terrapie

19. dubna 2015 v 19:16 | Lenka Hatašová |  Videogalerie


21.dubna 2015 - Terrapie a Miro Šmajda v Mixxxeru na Ocku

18. dubna 2015 v 13:34 Proběhlé akceKdy: 21.4.2015 (úterý)
Kde: Tv Óčko (pořad Mixxxer)
V kolik hodin: od 15:35 hod.
Info: Terrapie a Miro Šmajda v Mixxxeru na Ocku v úterý od 15.35 hod

Miro Šmajda si nikdy nenechal na vlasy ani sáhnout. Když mu chtěla před dvěma lety Diana Kobzanová ustříhnout pramínek, téměř ztropil scénu.
Tomu je ale konec! Miro je ostříhaný, má novou kapelu, přitvrdil a začal screamovat! Srovnávání s kapelou The Paranoid se ale brání. A do Superstar by se podle svých slov znova nikdy nepřihlásil.
celý rozhovor s Mirem i jeho tríček na kole s Josefem Dresslerem, mistrem v biketrialu, uvidíš během dnešní MMixxxershow!
K tomu Ondřej Havel s Johanem naloží dvě a půl hodiny klipů jen podle tvých sms přání. Mrkající Vybrané smsky jsme a playlist zveřejníme během pořadu na facebooku MixxxeruMrkající!


Upoutávka


18.3.2015 - Praha Rock café + křest

17. dubna 2015 v 21:59 | Lenka Hatašová |  Videogalerie
13.června 2015 - Vysni Lhoty - OPEN AIR

17. dubna 2015 v 20:11 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy: 13.6.2015 (sobota)
V kolik hodin: 16:00hod.
Vstupné:
Info:

MIRO ŠMAJDA & TERRAPIE

17. dubna 2015 v 19:44 | http://planskastruna.wix.com/planskastruna#!program-2015/cnyz |  Z tisku
Plánská struna - kapela Trio P.E.S.

rock unplugged / Praha
Slovenský frontman České kapely vzal rok 2015 pevně do svých rukou.
Po radikální změně image, managmentu i personálním obsazení kapely, změnil název a vydává debutovou desku!
Česká kapela se slovenským frontmanem pokřtila album v Rock Café letos v březnu. Kmotrem desky se stal známý moderátor Leoš Mareš.
Jak předpovídá představený singl "Odpovede", album bude mít hodně masivní a moderní zvuk. Sympatická pětice ve složení Miro Šmajda, Matt Hejduk, Woody Koval, Dominik Smutný a Jakub Mahdies taky slibuje svěží rozmanitost, tvrdost, silné melodie, nálady, texty a hlavně našlapaný nával pozitivní energie (nejen) na jarních koncertech.
Na Plánské struně představí svoje songy trochu jinak - v akustickém podání - kytary, basa, cajon!

Miro Šmajda: Myslel som si, že keď sa ostrihám, začnú sa sústreďovať na muziku

17. dubna 2015 v 17:18 | http://hudba.zoznam.sk/rozhovory/17-04-2015-miro-smajda-myslel-som-si-ze-ked-sa-ostriham-zacnu-sa-sustredit-na-muziku/ |  Z tisku
Nenechajte sa pomýliť titulkom - hoci sa o účese Mira Šmajdu hovorilo veľa už za čias jeho účinkovania v SuperStar a ťahá sa to s ním dodnes, v našom rozhovore táto téma podstatná nie je. Práve naopak. Sústredíme sa na hudbu, kapelu Terrapie, cestovanie aj experimentovanie.

Na začiatok je dôležité sa spýtať - prečo vznikla Terrapie ako nová značka a kapela, keď si mal zabehnutý svoj band?

Moja zostava sa dosť zmenila, takže to vzniklo tak spontánne. Sedeli sme s chalanmi na pivku aj s takými novými tvárami, s ktorými sme potenciálne riešili, že budeme spolu hrať. A tam vznikol nápad, že poďme založiť bandu, ktorej muzika bude tvrdšia, výraznejšia. Na jednej strane je to o dosť veselšie, ako boli tie moje predchádzajúce veci a na druhej strane ešte tvrdšie. Dajme tomu, že moja druhá sólová doska bola šmahnutá do melanchólie, ako celok pôsobila zasnívanejšie.

A myslím si, že toto je také rozmanité, tvrdšie, veselé, expresívnejšie. V Česko-Slovensku sme jediná česká kapela so slovenským spevákom, ktorá ešte aj spieva po slovensky. Ale priznám sa, že u mnohých usporiadateľov a organizátorov zatiaľ nie je jednoduché etablovať sa iba ako Terrapie, lebo samozrejme nikto nevie, čo to je. Bude chvíľu trvať, než sa tá značka etabluje. Takže aj tak sa uvádza Miro Šmajda a Terrapie.

Máš pocit, že vaša hudba má terapeutické účinky?

Akákoľvek muzika to je, tak by mala mať terapeutické účinky. Pretože keď ti to robí dobre, zrelaxuješ sa a vypneš, tak je to terapia. A prečo sa tak rovno nepomenovať?

Dalo by sa povedať, že si sa hudobne hľadal, keďže Terrapie je zase o niečo tvrdšia než tvoje minulé projekty?

Určite. Ja si myslím, že každý posun v muzike sa samozrejme odzrkadlí na nejakej zmene štýlu a tým pádom je to výsledok nejakého hľadania. Pretože človek dospieva, posúva sa niekam, má nové zážitky a vnemy. Možno ďalší album bude ešte tvrdší alebo budem ovplyvnený niečím úplne iným a bude to zase epickejšie, mäkšie. Ťažko povedať. Nerád hovorím, že áno, teraz som sa našiel a budem robiť len tvrdú muziku. To sa nedá povedať.

Vcelku paradox je ten, že si prešiel od mäkšieho poprocku k tomu, čo hráš teraz. Dnes to kapely väčšinou robia presne naopak...

Mne je vlastne tá tvrdá muzika omnoho bližšia a vždy mi bola. Po Superstar, keď som robil prvú dosku, tak som bol nútený zmluvou a ovplyvnený rôznymi radami ľudí z vydavateľstva. Vtedy si nevieš úplne zhodnotiť mieru, do akej si môžeš obhájiť, čo chceš robiť. Pretože keď ti niekto povie - no, mal by si to trošku zjemniť, aby sa to predávalo, tak si povieš, aha, tak sa to robí. Ale zrazu človek zistí, že sa to dá úplne inak, že si ten názor môžem presadiť , chcem to robiť po svojom. A myslím si, že k tomu som dospel, sme nezávislí. Nie je to jednoduché, pretože nemám oporu v peniazoch, kontaktoch a tlačenke, ale zase nikto mi nediktuje, čo mám robiť a ten pocit slobody je fajn.

Ako vlastne album vznikal, kto sa podieľal na jeho tvorbe?

Produkoval som ho celý ja, mixoval som ho celý ja, mastroval som ho celý ja, napísal som všetky texty, napísal som všetky songy. Ale nejakým spôsobom sme to prosto dávali dokopy. Ja to mám tak, že väčšinou nepíšem veci priebežne. Mám naukladaných hrozne veľa vnemov, inšpirácií a nápadov, rôzne útržky textov a melódií a keď sme si koncom novembra povedali, že chce to nový album, tak od druhej polovice novembra do druhej polovice decembra bol celý hotový. Napísaný, zaranžovaný, hudba, muzika, texty. A v marci sme ho vydali. Dokážem hrozne rýchlo zapnúť motor, ale chalani vedia, že to nerobím naschvál. Sami povedali, že s tým sa nedá bojovať a niekto potrebuje dlhšie obdobie. Prišlo to spontánne, no je veľká výhoda, že tie veci, ktoré napíšem, sú odrazom nás všetkých a všetci sú s tým stotožnení.


Max Jason Mai? Pod tým sa dá skryť veľa

Vystriedal si toho už viac, fungoval si ako Max Jason Mai, mal vlastnú kapelu, hosťoval v ďalších projektoch. Nemôže to fanúšikov skôr zmiasť?

Ja si myslím, že keď máš Miro Šmajda a Terrapie... Toto je všetko akoby jednojazyčné, je to všetko slovenské a Max Jason Mai je po anglicky, čo je zásadný rozdiel. Keď si vezmeš v rámci tohto trhu, viacerí speváci si spravia sólovku, majú kapelu a ešte bokovku a je to všetko jednojazyčné. A nemajú v tom ľudia bordel?

Skôr ide o to, že tu rezonuje najmä tvoje meno vo viacerých projektoch a ľudia nemusia vedieť, ktorý z nich je vlastne aktívny a ktorý už nefunguje.

Jasné, ono je to pravda. Od Max Jason Mai mám momentálne pauzu už viac ako dva roky. A ako som teraz dokončil album Terrapie, tak zhodou náhod som sa pustil do Max Jason Mai. Dúfam, že tento rok to vyjde. Hrozne sa teším, znie to husto.

Ďalším takým kúskom medzi tvojimi hudobnými aktivitami je aj Nae6. Ako to všetko stíhaš?

To som spravil len tak experimentálne. Neviem, či sa s tým bude niečo diať, uvidíme. Mal som nápad na song, tak som to len tak vydal, ale normálne sú dva projekty, ktoré sú jasné a v tých budem pokračovať, a to je Terrapie, Max Jason Mai a hotovo.

Terrapie je jasná, ako majú ľudia chápať Max Jason Mai? Bude to sólový anglický projekt ako na začiatku?

Ťažko povedať, pod tým sa dá skryť veľa. Môže to byť meno kapely, môže to byť pseudonym. Ako napríklad Bon Jovi je meno speváka, ale zároveň aj názov kapely. Tak isto Van Halen či Daughtry. Takže zbytočne budeme niečo nejako označovať, že je to takto a takto.

Minulý rok si vraj veľa cestoval, vrátane Ázie. Ako ťa to ovplyvnilo v tvorbe?

Veľmi. Síce som o tom nenapísal nejaký konkrétny song, teda o tom, čo som videl, ale nejakým spôsobom som tam načerpal inšpiráciu. Nedá sa to však konkrétne pomenovať, chytiť, opísať. Otvorí to u človeka iné rozmery zmýšľania, vnímania a hlavne porovnania si života tam a života, ktorý je tu. A potom aj na určité témy pozeráš úplne inak. Či už je to láska, vzťahy, akékoľvek dianie okolo nás. Ja to nemám tak, že idem niekde cestovať a rovno tam píšem texty. U mňa je to skôr také vypnutie a dosť mi to pomáha v tom, že som potom veľmi produktívny.

Väčšinou, keď som takto v jednom behu, nemám prúdy inšpirácie, lebo som zaseknutý v koncertoch, organizovaní, dávam veľa energie, prijímam veľa energie, ktorá nie je nejakým dobrým podnetom pre tvorbu. Ale práve keď vypadnem, uvoľním sa, nie som zavalený povinnosťami, v tom zmysle ma to strašne ovplyvňuje, a preto hrozne rád cestujem. Radšej investujem do toho, ako do nejakých materiálnych vecí.

Potom to je asi vždy šok, keď sa vraciaš znova do tohto kolobehu.

Prvé dni sú strašne kritické. Dajme tomu, keď vidíš, aká je strašná chudoba v Kambodži a tí ľudia sú tam vysmiati, neriešia, sú v pohode a pracujú za desať dolárov na týždeň, a tu sú ľudia na seba večne nasraní, hádky, bordel, sťažujú sa a pritom sú za vodou, majú prachy. My tu vyhadzujeme jedlo a podobne. Potom sa sem človek vráti a udrie mu to do hlavy, že preboha! Najhoršie na tom je, že by som najradšej na celý svet nakričal, že zobuďme sa, kde to sme? A nedá sa to.Nemám dôvod experimentovať, zistil som, čo som potreboval

V máji je v pláne jediný koncert Terrapie na Slovensku, neplánuješ to potiahnuť aj trochu východnejšie od Bratislavy?

My sme pôvodne chceli dať teraz aj Slovensko, lenže tak nejako prirodzene sa vyvinuli termíny v Čechách, že to vyzerá, že Slovensko dáme až v zime. Tu by to zase vyšlo tak, že ideme Čechy a dva koncerty na Slovensku. Tak sme si povedali, že to koncepčne prestaviame, dáme jar českú, a potom dáme jeseň, zimu a dáme tam viac koncertov na Slovensku. Bratislavu, Bystricu, Žilinu, Košice.

Aké sú reakcie slovenských fanúšikov, keďže si usadený a tvoríš v Čechách?

Dobré. Priznám sa, že dosť veľa ľudí nám píše, že by chceli, aby sme hrali kde-kade. Hlavne z východu a z Košíc. Ale momentálne to technicky asi nebude možné, lebo máme vlastne už skoro všetky víkendy plné až do konca júna a nemá zmysel ísť v lete kluby. Takže fakt to vychádza na jeseň a zimu. Ale zase nevadí, budú vonku ďalšie klipy a ľudia to budú mať napočúvané.

Tak predsa len, musia si zvyknúť aj na novú značku.

Keď sme dali vyrobiť plagáty, zistili sme, že keď mám ostrihané vlasy, tak ľudia na prvú šupu vôbec neregistrujú, čo to je. Nebolo tam moje meno, iba meno kapely. A keď som mal hrivu, tak tam mohlo byť napísané aj Pat a Mat a ľudia by zaregistrovali, že Šmajda. Ale teraz len nejakí ostrihaní týpci.

Opäť sa to dostáva k tým tvojim vlasom! To sa s tebou vlečie od samého začiatku.

Vieš čo, ja som si akoby naivne myslel, že sa o tom prestane debatovať. Že keď sa ostrihám, tak sa ľudia začnú sústrediť na muziku, ale nie. Takže stále sa to k tomu vracia. Aj my vidíme, že tie vlasy fungovali. Na jednej strane to bolo také, že mňa to sralo, že sa o tom furt niekto bavil a riešil to, ale na druhej strane tu nikto taký nie je. Ja to však neľutujem, cítim sa super, po jedenástich rokoch mi to dobre padlo. Ale v tomto musím povedať, že čo sa týka proma, tak to nie je úplne produktívne, skôr naopak, lebo ľudia na tie vlasy reagovali.

Si toho názoru, že človek by sa mal pokúsiť preraziť všemožnými rôznymi spôsobmi, tak ako ty so svojím striedaním rol

Mám 26 rokov. Kedy by som to mal skúšať? Nebudem to skúšať, keď budem mať 40 alebo 50. Určite nebudem experimentovať smerom, ktorý mi príde, že v ňom nie je potenciál. Teraz je to také, že som mladý a rád riskujem. Nebojím sa zainvestovať peniaze do niečoho, kde nie je istota, že to pôjde a bude tam zisk. Ja viem, že aj keď niečo nepôjde ideálne a niekto mi povie - ja som ti hovoril, že to nevyjde, tak mi je to úplne u prdele, lebo mne rôzne negatíva priniesli toľko pozitív, poznatkov a skúseností, ktoré ma obohatili, že viem, čomu sa vyhnúť a čo už v budúcnosti nespraviť. A to sú veci, ktoré ti môže niekto povedať stokrát, ale nie je to tvoja skúsenosť.

Ja mám svoje skúsenosti, ja som si tú hubu nabil a viem, ako to bolí a že už si ju nabiť nechcem. Myslím si, že najväčšia chyba je báť sa spraviť chybu. Viem sám, že to nie je jednoduché obdobie, lebo rozbiehame niečo, za čím nie je finančný background. Ale absolútne tomu verím, cítim v tom veľkú silu a viem, že to pôjde, len netreba poľaviť. Ako hovorím, viem kopec vecí, viem, čo som skúsil a viem, čo už nechcem. Teraz už nemám dôvod experimentovať toľko, koľko som experimentoval posledné tri či štyri roky. Keď po tých skúsenostiach nastúpim na cestu, ktorá sa mi vykryštalizovala, tak to bude mať silu a verím tomu. Spravil som toho dosť, zistil som, čo som potreboval a ide sa ďalej.

Autorka: Michaela Žureková
Foto: Facebook.com/mirosmajdaofficial / Tomáš Moudrý

Terrapie nevystoupí !! 26.června 2015 - FESTIVAL Prestenice

17. dubna 2015 v 17:14 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy: 26.6.2015 (pátek)
V kolik hodin: 00:45hod.

Vstupné:


V předprodeji do 25. června
Permanentka na celý festival - 590 Kč
PARTA vstupenka pro 5 osob na celý festival - 2500 Kč - koupit
Jednodenní - 390 Kč
PARTA vstupenka pro 5 osob jednodenní - 1650 Kč - koupit
5 osob permanentka: 2500,- koupit
5 osob jednodenní: 1650,- - koupit
10 osob permanentka: 4800,- - www.milevskem.cz - připravujeme
10 osob jednodenní: 3300,- - www.milevskem.cz - připravujeme
Samostatný čtvrtek: 50,- www.milevskem.cz - připravujeme
Rodinné vstupné permanentka (2 dospělí max 2 děti 6-12 let) - 1300,- www.milevskem.cz - připravujeme
Rodinné vstupné jednodenní (2 dospělí max 2 děti 6-12 let) - 850,- www.milevskem.cz - připravujeme
Na místě
Permanentka: 700,-
Jednodenní: 450,-
Děti do 6 let, ZTP a ZTP/P, vozíčkář: zdarma
Permanentka děti od 6 do 12 let: 200,-
Jednodenní děti do 6 do 12 let: 100,-
Rodinné vstupné permanentka (2 dospělí max 2 děti 6-12 let) - 1500,-
Rodinné vstupné jednodenní (2 dospělí max 2 děti 6-12 let) - 950,-
PARKOVIŠTĚ CELÝ FESTIVAL-150,-
PARKOVIŠTĚ V AREÁLU SE STANEM-350,-
PARKOVIŠTĚ MOTOCYKL V AREÁLU SE STANEM-250,-
PARKOVIŠTĚ V AREÁLU S KARAVANEM-500,-

Předprodejní místa v Milevsku

sazka
logo-ticketart_260_l
Logo_TP_Colours_ram_200
ticketstream
1031_2816_ticketpro_logo_modre_200


Info:
Priatelia, ospravedlnujeme sa, no bohuzial zajtra v Prestenicich nevystupime, pretoze Dominik ma rozsekanu ruku, drzte palce, aby sa cim skor uzdravil !

Pozitivní energie v podání Miro Šmajdy a Terrapie

MS & Terrapie 2015 - 600
Rozšiřujeme festivalový lineup o další rockovou partu. Skupina Miro Šmajdy TERRAPIE dorazí na festival v pátek 26. června. Terrapie vydala v březnu eponymní album. Česká kapela se slovenským frontmanem se ve složení Miro Šmajda, Matt Hejduk, Woody Koval, Dominik Smutný a Jakub Mahdies předvede nálož pozitivní energie, tvrdost i rozmanitost, jak si sami poslechnout na nové streamované desce: