Květen 2015

Charitatívny nadnárodný koncert Integrácia 2015

31. května 2015 v 17:52 | http://integracia.net/clanok/288/charitativny_nadnarodny_koncert_integracia_2015.html |  Z tisku

Charitatívny nadnárodný koncert Integrácia 2015 - doplnené informácie!

Dovoľte nám, aby sme vás oslovili s myšlienkou spájať všetky deti bez rozdielu a ponúkli vám pozvanie exkluzívneho projektu Integrácia, ktorý pôsobí už niekoľko rokov. Bude nám veľkou cťou, keď prijmete pozvanie na celoslovenský charitatívny koncert Integrácia 2015 v SLOVNAFT Aréne (Zimný štadión Ondreja Nepelu) a na ďalších sprievodných akciách na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí 3.septembra 2015 v Bratislave a svojou účasťou spoločne vyčaríme úsmev našim deťom.

Koncert moderujú:

Katarína Brychtová
Michal Hudák
Jarmila Hargašová
Marcel Forgáč
Milan Zimnykovaľ

Na koncerte Integrácia vystúpia:

Tublatanka
Miguel
D. S. Studio
Bekin
Kmeťo band
Igor Kmeťo
Anita Soul
Konzervatórium Košice
Konzervatórium Exnárova košice
Nela Pocisková
Lobo
Separ
Sestry Bilíkové
Cirkus Aleš
IMT smile
Lúčnica
Olympic
Kontrafakt
Maroš Kramár
Miro Šmajda15.srpna 2015 - hrajucesky.cz Festival

24. května 2015 v 18:02 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy:15.8. 2015 (sobota)
Festivalpark Jestřábí ( areál hotelu Racek )
V kolik hodin: 21:00 hodin
Vstupné: zdarma
Info:

Už 6.6. se uvidíme na Kamenité open air festu, doražte !!

21. května 2015 v 17:58 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky
Už 6.6. se uvidíme na Kamenité open air festu, doražte !!
https://www.facebook.com/events/1622190388015068/
------------------------------------------------------------------------------------------------------Miro Šmajda sa cíti ako hudobne neohraničený interpret

18. května 2015 v 17:01 | http://agentury.sme.sk/c/7810311/miro-smajda-sa-citi-ako-hudobne-neohraniceny-interpret.html#ixzz3aTsTpeNY |  Z tisku

BRATISLAVA 18. mája (SITA) - Slovenský spevák Miro Šmajda sa považuje za hudobne neohraničeného interpreta. Jeho súčasná tvorba s kapelou Terrapie je podľa neho tvrdšia než jeho predchádzajúce skladby, ...

BRATISLAVA 18. mája (SITA) - Slovenský spevák Miro Šmajda sa považuje za hudobne neohraničeného interpreta. Jeho súčasná tvorba s kapelou Terrapie je podľa neho tvrdšia než jeho predchádzajúce skladby, no zároveň je i rozmanitejšia a pozitívnejšia. "Tie sólové veci boli také trošku melancholickejšie. To, čo robíme s Terrapiou, mi príde také viac pozitívne, myslím náš nový album," poznamenal v rozhovore pre agentúru SITA.

Rodák z Košíc sa domnieva, že v každej piesni, ktorú zloží, budú vždy fanúšikovia cítiť jeho rukopis. "Či už to bude tvrdá muzika alebo naopak niečo jemné, vždy zachovávam vo svojich piesňach značnú melodiku," uviedol 26-ročný hudobník, ktorý sám seba podľa vlastných slov nedokáže zaradiť do jedného konkrétneho hudobného žánru. "Myslím, že som dosť neohraničený interpret, mnoho ľudí s tým má problém, píšu mi, že 'hovoril si, že to bude tvrdšie a nakoniec je to mäkké, taký popík' a iní ľudia zas, že 'no ty krávo, toto je na mňa tvrdé'," zasmial sa Šmajda. "To si človek proste nevyberie. Mňa nebaví robiť úplne konzistentnú muziku. Mám dosť veľa inšpiratívnych vplyvov a podobne, takže si myslím, že ten konzistentný znak mojej tvorby vždy bude, že je nekonzistentná," dodal na záver.

Rozhovor s Mirem Šmajdou!

18. května 2015 v 16:55 | http://roseandrock.cz/index.php?page=clanek&id=820# |  Z tisku
photo


Miro Šmajda s novou kapelou Terrapie vydal v lednu píseň Odpovede rovnou i s videoklipem a v březnu celé album. To obsahuje 11 písní a je celé ve slovenštině. Kdo má na svědomí texty a hudbu, kde se album nahrávalo nebo na co se můžete dál těšit? To vše nám prozradil Miro Šmajda 7. května na Majálesu v České Kamenici.
Zdravím, jak se ti daří?
Mám se úplně skvěle!

Vy jste nedávno vydali nové album Terrapie. Proč jste zvolili stejný název jako pro kapelu?
Protože nás žádný jiný nenapadl (smích). Přiznám se, že jsme nad tím ani nijak nepřemýšleli, že bychom si sedli a na sílu vymýšleli nějaký epický název. Prostě Terrapie a hotovo, vzniklo to celkem přirozeně.

Kdo má na svědomí texty a hudbu?
Já. Víš co, ono to tak nějak vyplynulo. Psal jsem to hlavně já, ale ta muzika i texty ukazují i cestu s kluky, hlavně v Matějem. Hrajeme spolu 2,5 roku, takže jsme se shodli na nějakém stylu, kterým se vydáváme, co se týká textů i muziky. S Vojtou také putujeme tou hudbou už nějak rok, s Dominikem též nějaký čas. Takže to nějak vzniklo z přátelství, z hraní a zkušeností, z nějakého společného fungování. Takže texty nejsou jen odrazem mým, ale odrazem celé kapely. A tím, že jsou ve slovenštině, tak jsou psaný mým perem, ale poté to samozřejmě aranžujeme nějak dohromady ve zkušebně.

Jak probíhalo samotné nahrávání, byly nějaké komplikace?
Musím zaklepat, že ne. My jsme tam hlavně řešili, kde se to bude točit, kdo to bude produkovat, kdo to bude mixovat, kdo to bude masterovat. Nakonec jsme se shodli, že si to natočíme celé sami. Já jsem se nakonec ujal mixování i masterování, celkové produkce, takže je to celé naše.

Zkus mi album popsat pár slovy.
Terrapeutické, to úplně stačí.

Jaký song z alba je pro tebe TOP?
Démon a Bitch.Ke skladbě Odpovede jste natočili i videoklip. Jak probíhalo natáčení?
V podstatě jsme to zvládli ve studiu, kde jsme točili. Ta deska byla fakt točena dost různě, velkou část jsme točili u mě doma, bicí u bubeníka doma, takže to bylo dost různé. Ale ten klip jsme točili právě ve studiu.

Ty jsi, Miro, téměř vždy vystupoval pod svým jménem, teď jsi založil vyloženě kapelu, která v názvu tvé jméno nemá. Proč?
No ono to vzniklo vlastně tak, že jestli si ještě pamatuješ, tak kdysi jsme vystupovali pod jménem Miro Šmajda & Rosemaid. Ono se to pak nějakým způsobem rozpadlo, ale já jsem už tehdy chtěl jít jen jako Rosemaid a ne vůbec pod svým jménem. Ve vydavatelství se to ale nedalo prosadit, protože sázeli v první řadě na moje jméno. Když se podíváš na první desku, tak je tam takovým maličkým písmenem Rosemaid, ale jinak je to prostě Miro Šmajda. Já si ale myslím, že k této hudbě se víc hodí to jméno kapely a na základě toho vznikl nápad založit Terrapii. I tak na to narážíme u různých pořadatelů, že v 90% případech chtějí mít uvedený "Miro Šmajda & Terrapie", neboť na to sází. To jméno je nějaký trend, na který lidi slyší a ty lidi přitáhne. Zatím co Terrapie je něco nového a lidé to neznají, takže minimálně než se to trochu prosadí, tak budeme fungovat jako "Miro Šmajda & Terrapie".

Na co se Vaši fanoušci můžou ještě těšit?
Na nás! Nějakým způsobem se nám tam ještě plní léto, připravujeme podzim, zimu a nějaké klipy.

Máš představu, na jakou písničku bys chtěl klip?
Určitě. Nejradši na všechny, ale to se asi nepovede (smích).

Nějaký vzkaz pro Vaše fanoušky a čtenáře Rose & Rock?
Už jsem to párkrát povídal, ale hlavně ať lidi jezdí na mladé kapely. Ať podporují maximálně jakoukoliv kapelu, která se jim líbí. Aby neseděli doma, nekoukali jen na youtube, ať jdou na ten koncert a užijí si to live. To je si myslím nejpodstatnější věc pro všechny kapely, neboť to děláme pro lidi a rádi cítíme ten feedback od lidí a o to víc těm lidem umíme dát i my. Takže si myslím, že hlavně naše mladá generace by si tu hudbu měla naplno užívat a podporovat hlavně mladé kapely, neboť spolu budeme růst a jednou vzpomínat na ty krásné časy, které jsme spolu jako mladí zažili.

Autor: Adéla 'Aduš' Martináková
Zahájení sezóny Třebíč 2015

12. května 2015 v 17:41 | http://www.mototrebic.cz/ |  Fotogalerie

Dik za koncerty v Kamenici a Plzni!!! A fandimeeeee!!!!

11. května 2015 v 16:51 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky

TERRAPIE -Plzeň 8.5.2015

10. května 2015 v 13:18 | Simona Elen Ž |  FotogalerieMiro Šmajda Terrapie Plzeň 8.5.

10. května 2015 v 9:11 | Lenka Hatašová |  Videogalerie
8.5.2015 - Terrapie - Plzeň - Buena Vista club - report

9. května 2015 v 19:23 | Nikys |  Nikys na blogu
8.5.2015 jsme téměř po roce opět vyrazily do Plzně a po dvou letech do klubu Buena Vista, (který je pro mě jedním z nejhezčích klubů vůbec co se týká interiéru). Koncert začínal kolem 20:00 hodiny předkapelou Liquid Infinity, která zahajovala akci, po ní přišla na řadu kapela The Aprill a kolem cca. 21:00 hodiny (netuším přesný čas) začala aparaturu chystat kapela Terrapie. Zazněly z první desky songy Scény, Zabudnutí, Pod vodou, z druhé desky pak songy Requiem, Nostalgie, Na,na,na a z desky terapie pak songy Stevia, Kaleráby, Bitch, Tamara, Démon, Tiene, Odpovede, Každý deň a na závěr cover od Led Zeppelin - Rock n Roll. Po Terrapii přišla na řadu poslední kapela Isua. Musím říct, že z celého večera jednoznačně nejlepší byla kapela Terrapie v čele s Mirem. Předvedli opět plnohodnotnou energickou smršť, kterou jsem si naplno užila a už teď se těším na další. Po koncertě bylo možné si s klukama pokecat, odfotit se či si nechat podepsat cd. Prostě pohodová atmosféra a i přes únavu, která byla po dvou denní štaci na klucích patrná byli uvolnění a v dobré náladě. Na závěr bych ráda poděkovala Lence za společnost. A Simče za příjemný pokec.

8.5.2015 - Terrapie - Plzeň - Buena Vista club

9. května 2015 v 18:09 | Nikys |  Fotogalerie
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------RAINDEER Fest 2015 - festival v rámci 24. narozenin AC Klub (Official)

9. května 2015 v 17:50 | https://www.facebook.com/media/set/?set=a.488278271323569.1073741878.109466992538034&type=3&__mref=message_bubble |  Fotogalerie

To je pohoda, ked je pohoda... dnes vecer Buena Vista - Plzen !

9. května 2015 v 17:36 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky
Slunce. Dodávka. Smrádek. Větráme. Smrádek. Vopalovačka. Do Plzně. Přijď. Buena Vista. Solárko crew.Usmívající se
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Usmívající se


Fandime... Uz ctvrtek se vidime v Cesky Kamenici a patek Plzen!

5. května 2015 v 14:40 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky
Fandimeee! A vo stvrtok sa vidime v Ceskej Kamenici a v piatok v Plzni!!! Check udalosti!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------