Srpen 2015

Who’s that boy: Max Jason Mai becomes Miro Smajda as he unveils new look and sound on “Kazdy Den”

31. srpna 2015 v 19:19 | http://wiwibloggs.com/2015/08/24/kazdy-den-review-miro-smajda-terrapie-video/101173/ |  Z tisku

Who’s that boy: Max Jason Mai becomes Miro Smajda as he unveils new look and sound on “Kazdy Den”

It's been a long three years since we last saw Slovakia at Eurovision and Max Jason Mai filled Baku's Crystal Hall with the hard rock soundings of "Don't Close Your Eyes". Alas, Europe ignored his pleas and he came bottom of the second semi-final.


Back then we asked if he was more than a pair of pecs, but fast forward to the present and we barely recognise him. His blonde locks are gone, and now he wears a shirt at least 90% of the time. The Slovak star has also reverted to using his original name - Miro Smajda. His sound has evolved too. It's still rock, but he's mellowed considerably.


Earlier this month, Miro joined forces with the Czech band Terrapie to release "Kazdy Den" (Everyday). The summer track (hurry up guys, the season is almost over) tries to convince us to live every day like it's our last. It's a great motto to live by and makes for a powerful anthem. Does Miro's softer sound convince y'all? Or would you rather see the screams return? Let us know below!

Miro Smajda & Terrapie "Kazdy Den" Official VideoMiro Smajda & Terrapie

29. srpna 2015 v 19:58 | mirosmajda.com a Terrapie |  Fotogalerie

11 účastníků ze šesti SuperStar prošlo razantní změnou. Přibylo tetování, břišní pekáče a silikonová ňadra

27. srpna 2015 v 17:35 | http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/338779/11-ucastniku-ze-sesti-superstar-proslo-razantni-zmenou-pribylo-tetovani-brisni-pekace-a-silikonova-nadra.html?kapitola=322398 |  Z tisku
Letos je to jedenáct let, kdy si Česko zvolilo svou první SuperStar. V roce 2004 zvítězila Aneta Langerová (28). Po třech ročnících Česko hledá SuperStar přišla v roce 2009 změna v podobě Česko Slovenská SuperStar. Vybrali jsme 11 účastníků, kteří prošli velkou změnou. Již v neděli 30. srpna na obrazovky vtrhne sedmá řada SuperStar.

Blonďák s holčičí kšticí

Jeho blonďatá rozčepýřená kštice připomínala jednoho ze členů legendární kapely Europe. V soutěži předvedl neskutečný temperament, což ho vykoplo na stříbrnou příčku. Jeden čas tíhl k vegetariánství a cvičení, čímž si zajistil skvělou postavu. Před rokem se ostříhal a přestal se barvit na blond. V lednu 2015 odstartoval propagační kampaň projektu Terrapie. Vydal tři alba.
Miro Šmajda
Miro Šmajda
Autor: archiv Blesk, profimedia.com, INT


14.srpen 2016 - Vyškov

24. srpna 2015 v 23:50 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy: 14.8.2016 (neděle)
Kde: Masarykovo náměstí, Vyskov Namesti 68201 Vyškov
V kolik hodin: 13:00 - 14:30 hodin
Vstupné: free
Info:

12.srpna 2016 - Slavnosti Piva - Kamínka u Roštína

24. srpna 2015 v 23:48 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy: 12.8.2016 (pátek)
Kde:
Roštín, 76803 Rostin, Zlínský Kraj, Czech Republic
V kolik hodin: 15:00 hodin
Vstupné:
Info:

3.prosince 2015 - Ostrava - Masarykovo Namesti

24. srpna 2015 v 23:45 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy: 3.12.2015 (čtvrtek)
Masarykovo náměstí, Ostrava, 702 00 Ostrava
V kolik hodin: 18:00 hodin
Vstupné:
Info:

SLOVEM I OBRAZEM: Volarské slavnosti dřeva mají za sebou úspěšný dvacátý druhý ročník

24. srpna 2015 v 18:28 | http://zakrasnejsivimperk.cz/?p=29120 |  Z tisku


Znělka města krátce po sobotní deváté hodině ohlásila příchod starostky Martiny Pospíšilové, místostarosty Ladislava Touše a významných hostů, kterými byli Jan Bartošek místopředseda Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky, senátor a starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa, zastupitelé a radní města.

Po úvodních slovech starostky promluvil Jan Bartošek, který řekl, že ve Volarech je poprvé a město se mu moc líbí. ,,Prošel jsem si náměstí a okolí a ta vůně dřeva a mistrovské ruce řemeslníků se mně moc líbí. Jsem rád, že dnes zde mohu být a věřím, že si to pěkně společně užijeme," dodal na závěr.

Poté již starostka Martina Pospíšilová tradičně s hlavním hostem dne, populárním bavičem Zdeňkem Izerem, přeřízli poleno dřeva a přípitkem Volarským pivem slavnosti zahájili.

A začala zábava a velký dřevěný jarmark. Za krásného počasí všechny v hodině smíchu pobavil Zdeněk Izer a bránice mnohé bolí ještě nyní.

Eurojack soutěž v dřevorubeckém sportu mezi týmy ČR a Rakouska letos ovládl tým sousedního státu.
Soutěž O putovní dřevák tří partnerských měst ze tří států ovládl letos tým Perlereutu ze SRN, druhý byl tým Wallern an Dem Trattnach.
Po soutěži přišel odpoledne očekávaný host Miro Šmajda s kapelou a byl to mazec. Večerní taneční párty patřila hudbě Valda band a a půlnoční ohňostroj první den ukončil.

Neděle patří tradičně pochodu v dřevěné obuvi lidí na jednom místě. Letos klapalo volarským kolečkem z náměstí kolem kostela svaté Kateřiny 209 lidí, rekord z roku 2010, kdy šlo 263 lidí nepadl, ale o to ve Volarech nejde. Lidi se sešli a pěkně se prošli, a o to vždy jde.

Slavnosti dřeva ve městě se podařily, přálo počasí a lidí bylo po oba dny velmi mnoho. Vždyt již v sobotu odpoledne byly vyprodané všechny vstupenky.


Text a foto: Ladislav BERAN

Volarské slavnosti dřeva si všichni užili

23. srpna 2015 v 22:37 | http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/volarske-slavnosti-dreva-si-vsichni-uzili-20150823.html |  Z tisku
Volary /FOTOGALERIE/ - Dvaadvacátý ročník Volarských slavností dřeva měl skvělou atmosféru a všichni přítomní si ti užívali.
Výbornou náladu navodil hned po zahájení slavností bavič Zdeněk Izer a snad na všech tvářích přítomných se linuly slzy smíchu. Pak již následoval bohatý program, ve kterém nechyběla kulturní vystoupení, dřevorubecká soutěž, ale i soutěž O putovní dřevák. Celé náměstí pak také rozezpíval a roztančil svými písněmi Miro Šmajda.

První den Volarských slavností dřeva 2015.


První den Volarských slavností dřeva 2015.


První den Volarských slavností dřeva 2015.


První den Volarských slavností dřeva 2015.


První den Volarských slavností dřeva 2015.


První den Volarských slavností dřeva 2015.První den Volarských slavností dřeva 2015.První den Volarských slavností dřeva 2015.

Autor: Deník/Vladimír Klíma

Miro Šmajda predstavuje pieseň Každý deň a vraj má od tvrdého rocku na míle ďaleko

23. srpna 2015 v 16:46 | http://www.oneradio.sk/index.php?action=detail_clanku&id=4075&act=hudobne_novinky |  Z tisku


04.08.2015 zdroj: www.hudba.sk VIDEO
Nový mužnejší imidž, trochu screamu a zaujímavá rocková inštrumentálka, v ktorej sa melodické časti striedajú s tvrdšou energiou hardcoru. To bol singel Odpovede, ktorým Miro Šmajda v januári spolu s temným videoklipom predstavil svoju novú kapelu Terrapie. Nebyť poslabšieho textu, mohol si ním získať fanúšikov aj medzi ľuďmi, ktorí ho dávno zavrhli. V rozhovore pre Hudba.sk neskôr prezradil, že novú kapelu založil s cieľom hrať tvrdšiu a výraznejšiu muziku, ktorá bude zároveň veselšia a menej melancholická ako jeho predchádzajúce sólové počiny.

Na debutovom albume Terrapie, ktorý sa dá celý vypočuť na Youtube, možno skutočne väčšinu skladieb zaradiť do kategórie tvrdších (v rámci súčasného rockového mainstreamu), no nájde sa aj pár výnimiek. Konkrétne ide o pomalé balady Dávno a Ženy, a tiež pieseň Každý deň, ktorá znie ako tínedžerská verzia náhodne vybratého hitu skupiny Gladiator. Hoci na album príliš nezapadá a svojou tuctovosťou vôbec nereprezentuje jeho zvuk, práve túto skladbu si Šmajda a spol. vybrali za svoj letný singel.

Tomu zodpovedá aj čerstvo zverejnený videoklip, ktorý má príjemnú atmosféru, no pri texte obsahujúcom patetické verše ako "keď fúkol vietor zrnko lásky do vatry" alebo rýmy typu "a poznačiť poznámku si do denníka, že nesmieš zabudnúť pribaliť macíka" si hovorím, že poznať svoju cieľovú skupinu v Mirovom prípade veru nie je žiadna výhra. Koncertovať najmä pre mladé ženské publikum je určite príjemné, no pri takejto tvorbe sa naozaj nemôže čudovať, že má väčšina rockových fanúšikov problém brať ho vážne.


Foto Terrapie s Kyanidem

21. srpna 2015 v 11:26 | mirosmajda.com a Terrapie |  Novinky
V sobotu jsme bohužel na Lipně kvůli dešti a vodě v elektrice nakonec nezahráli, ale už tradiční fotka s klukama z Kyanidu nemohla chybět...
----------------------------------------------------------------------------------------------------

24.června 2016 - Budisovske Letnice FEST

19. srpna 2015 v 14:24 | mirosmajda.com a Terrapie |  Proběhlé akce
Kdy: 24.6.2016 (pátek)
V kolik hodin: 20:00 hodin
Vstupné:


1 denní: 170,- / 250,-

2 denní : 270,-/ 350,-

zvýhodněná (děti do 15 let, důchodci, ZTP): 150,- / 200,-

děti do tří let zdarma


Info:


PÁTEK 24.6.2016

15:10 Pocity
16:35 Donaha
18:15 TH!S
20:00 Miro Šmajda a Terrapie
21:45 Michal Prokop a Framus 5
23:20 Special BandRock Park, Týnec nad Sázavou, 1.8.15.

19. srpna 2015 v 11:06 | fotky od Rock Park, autor: Roman Suda |  Fotogalerie
Blonďák ze SuperStar Miro Šmajda & Terrapie představili nový videoklip!

19. srpna 2015 v 10:49 | http://www.aplausin.cz/blondak-ze-superstar-miro-smajda-a-terrapie-predstavili-novy-videoklip/ |  Z tisku

Blonďák ze SuperStar Miro Šmajda & Terrapie představili nový videoklip!
Miro Šmajda na sebe upozornil před šesti lety v Česko Slovenské Superstar. (Zdroj: Herminapress.cz)


Slovenský zpěvák Miro Šmajda (26), finalista první řady Česko Slovenské Superstar, přichází s novým videoklipem k písni Každý deň, který natočil s kapelou Terrapie.


Název Terrapie dostalo do vínku mimo doprovodné skupiny i album. To vyšlo letos na jaře a za kmotra šel Šmajdovi moderátor Leoš Mareš (39). Každý deň je již druhým klipem z novinkové nahrávky.


"Video jsme točili v Praze a okolí. Cílem bylo natočit pohodový letní klip ke skladbě z našeho nového alba, která nám přišla jako nejvhodnější. Nesnažili jsme si hrát na nějaké velké umění, vsadili jsme na jednoduchost, relax, slunce, vodu a hlavně dobrou náladu. A především doufáme, že to skvěle naladí do letní pohody i naše fanoušky," říká Miro Šmajda.


Na videoklip k písni Každý deň, kde se kromě do půl těla svlečeného blonďatého zpěváka objevují i čtyři sexy kočičky, se podívejte zde.

Autor: zp

Video: Miro Šmajda má letní klip

18. srpna 2015 v 12:27 | http://www.play.cz/novinky/video-miro-smajda-ma-letni-klip/ |  Z tisku
Terrapie_2015_spulak

Zpěvák Miro Šmajda má nový videoklip. Natočil ho se svou kapelou Terrapie v červenci ke skladbě Každý deň a chystá sérii koncertů v České republice.

"Video jsme točili v Praze a okolí. Cílem bylo natočit pohodový letní klip ke skladbě z našeho nového alba, která nám přišla jako nejvhodnější. Nesnažili jsme si hrát na nějaké velké umění, vsadili jsme na jednoduchost, relax, slunce, vodu a hlavně dobrou náladu. A především doufáme, že to skvěle naladí do letní pohody i naše fanoušky," říká Šmajda.

Zpěvák, muzikant a textař Miro Šmajda vydal na jaře s kapelou Terrapie album se stejnojmenným názvem. Převážně česká kapela se slovenským frontmanem pokřtila kolekci v pražském klubu Rock Café 18. března.

Miro Šmajda - Každý deň

Jeho holčičí vzhled je snad nadobro pryč: Sledujte, jak blonďáček ze Superstar zmužněl

16. srpna 2015 v 9:30 | http://www.super.cz/371266-jeho-holcici-vzhled-je-snad-nadobro-pryc-sledujte-jak-blondacek-ze-superstar-zmuznel.html |  Z tisku
Miro Šmajda s kapelou Terrapie v klipu k písni Každý deň

Zní to neuvěřitelně, ale je to už celých šest let, co na sebe Miro Šmajda (26) upozornil v první řadě Česko Slovenské Superstar. S drobnými pauzami se snaží ve světě československého šoubyznysu nadále prosazovat. Nyní přichází s novým videoklipem k písni Každý deň, který v červenci natočil s kapelou Terrapie.

"Video jsme točili v Praze a okolí. Cílem bylo natočit pohodový letní klip ke skladbě z našeho nového alba, která nám přišla jako nejvhodnější. Nesnažili jsme si hrát na nějaké velké umění, vsadili jsme na jednoduchost, relax, slunce, vodu a hlavně dobrou náladu. A především doufáme, že to skvěle naladí do letní pohody i naše fanoušky," říká Miro Šmajda.

Jeho nový klip je klasickou prázdninovou oddychovkou. Kromě hudebníka a členů kapely se v klipu objevují čtyři sexy kočičky. Nevypadá to však, že by některá z dívek k blonďatému fešákovi přímo patřila. ■